f4up
Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Walka z oszustwami podatkowymi - Polska i Ukraina zacieśniają współpracę

02.07.2020 15:55

Polska i Ukraina zacieśniają współpracę dotyczącą walki z oszustami podatkowymi i celnymi. Szefowie resortów finansów obu krajów zainicjowali w tym tygodniu wzmożoną współpracę ws. zwalczania przestępczości podatkowej. Jak wskazuje polska strona, obecnie w walce z oszustwami konieczna jest współpraca także z państwami spoza Unii Europejskiej.

Źródło: www.podatki.biz

Spada liczba ubezpieczonych w ZUS

30.06.2020 11:20


Choć marzec w danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie odzwierciedlał nastroju epidemii w Polsce, tak już w kwietniu można zauważyć chociażby wyraźny spadek liczny zatrudnionych, gwałtowny wzrost dni absencji chorobowej czy pobierania zasiłku opiekuńczego. 

Tagi: ZUS, Spadek
Źródło: www.bankier.pl

Skok ZUS na pieniądze z nadpłat ubezpieczonych

29.06.2020 7:20


Wielu przedsiębiorców, którzy liczyli na zwolnienie z ZUS za marzec – maj bieżącego roku, srodze się przeliczyło. Zamiast dostać ulgę, stracili pieniądze - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

Źródło: www.bankier.pl

Przedsiębiorcy mają spory problem z nadpłatami na ZUS

29.06.2020 6:19

Wielu przedsiębiorców, którzy liczyli na zwolnienie z ZUS za marzec - maj bieżącego roku, srodze się przeliczyło. Zamiast dostać ulgę, stracili pieniądze.

Źródło: www.wnp.pl

Przedsiębiorcy chcą ograniczenia kosztów pracy i zawieszenia składek ZUS

23.06.2020 13:12


Z tarczy antykryzysowej skorzystały przede wszystkim małe firmy, które wybrały zwolnienie ze składek ZUS oraz pożyczkę na 5 tys. złotych ze środków Funduszu Pracy. Jak wynika z badania Konfederacji Lewiatan, ponad 1/3 badanych firm zgłasza potrzebę odroczenia terminów płatności podatków w perspektywie kolejnych miesięcy.  

Źródło: www.bankier.pl

"Piątka Bosaka dla gospodarki": Usunięcie zbędnej biurokracji i niższy VAT na żwyność

19.06.2020 13:48


Wetowanie ustaw podnoszących podatki, kwotę wolną od podatku wynoszącą 31 tys. 200 zł, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, obniżkę VAT na żywność i usunięcie biurokracji proponuje kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak w swojej "Piątce dla gospodarki".

Źródło: www.rmf24.pl

ZUS: Wypłacono 3,2 mld zł w ramach świadczenia postojowego

18.06.2020 16:36

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 1,8 mln świadczeń postojowych dla samozatrudnionych i osób wykonujących umowy cywilnoprawne na łącznie 3,2 mld zł – poinformowała w czwartek prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wnioski o zwolnienie ze składek tylko do 30 czerwca

17.06.2020 16:49

Już 30 czerwca br. upłynie termin, w którym można jeszcze złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Takie zwolnienie może dotyczyć opłacania składek za trzy miesiące (od marca do maja 2020 r.), a w części przypadków zwolnienie może odnosić się tylko do kwietnia i maja. Do tej pory ZUS umorzył składki o łącznej wartości przeszło 7,5 mld zł.

Źródło: www.podatki.biz

Koniec czerwca, koniec zwolnienia ze składek

16.06.2020 20:42

Jeszcze tylko dwa tygodnie zostały na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Termin upływa 30 czerwca – przypomina ZUS.

Tagi: ZUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Pracownik delegowany z ubezpieczeniem w ZUS

16.06.2020 20:42

Gdy oddelegowany do kraju UE pracownik kończy umowę terminową, kolejny przyjeżdżający na jego miejsce nie jest zatrudniony w celu zastępstwa, dlatego może podlegać polskim ubezpieczeniom społecznym w ZUS – wynika z wyroku Sądu Najwyższego.

Tagi: ZUS, Kolej
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami