Wiocha
Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Zwolnienie ze sładek ZUS – jak złożyć wniosek i kto skorzysta

01.04.2020 10:36


Zwolnienie ze składek ZUS na trzy miesiące to jedno z rozwiązań proponowanych przedsiębiorcom w tarczy antykryzysowej. Jak informuje MRPiPS, okres zwolnienia z opłacania składek będzie uwzględniony m.in. w wysokości przyszłej emerytury, gdyż składki zostaną zewidencjonowane na kontach ubezpieczonych.

Źródło: www.bankier.pl

Zmieniona ulga w składkach ZUS nadal budzi kontrowersje

31.03.2020 22:36

Po sejmowej korekcie przepisów dotyczących zwolnienia z należności do ZUS powstały nowe wątpliwości. Wracają też znane już postulaty

Tagi: ZUS, PiS, Sejm
Źródło: forsal.pl

Protest przedsiębiorców przed kancelarią premiera. "Umorzenie składek na ZUS - minimum na pół roku"

31.03.2020 14:06


"Domagamy się umorzenia składek na ZUS co najmniej na pół roku" - takie hasła można było usłyszeć w Warszawie. Protestujący przedsiębiorcy przejechali z Placu Teatralnego przed kancelarię premiera.

Źródło: www.rmf24.pl

Posłowie łatają luki w tarczy antykryzysowej. Oto rozwiązania dla firm i pracowników

30.03.2020 14:36

Płatnicy składek, którzy zgłosili do ubezpieczeń społecznych mniej niż dziesięciu ubezpieczonych, będą mogli skorzystać z trzymiesięcznego zwolnienia z należności do ZUS.

Źródło: forsal.pl

Policja zaleca: zamień dom w cybertwierdzę (22 kroki)

29.03.2020 14:18


Trwa okres wzmożonej pracy i nauki zdalnej, a wraz z nim - czas zmasowanych cyberataków. Prób jest tak wiele, a metody tak różne, że nie trzeba wiele, żeby paść ofiarą internetowych oszustów. Policja, NASK i Europol podpowiadają, na co uważać.

Źródło: www.bankier.pl

Odroczenie składek ZUS. Dotychczas wpłynęło ponad 18 tys. wniosków od firm

29.03.2020 10:36

Dotychczas wpłynęło 18,4 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek - poinformował PAP Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem.

ZUS: Ponad 18 tys. wniosków o odroczenie terminu płatności składek

29.03.2020 10:30


Dotychczas wpłynęło 18,4 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem.

Źródło: www.rmf24.pl

Mikrofirmy mogą nie płacić ZUS

28.03.2020 14:27


Setki tysięcy mikrofirm może przez trzy miesiące uniknąć płacenia składek ZUS na pracowników. To jedno z najważniejszych rozwiązań tzw. Tarczy antykryzysowej przyjętej dziś przez Sejm. Od razu należy podkreślić, że zwolnienie nie dokona się automatycznie i trzeba się o nie wnioskować.

Tagi: ZUS, Sejm
Źródło: www.rmf24.pl

ZUS jest przygotowany do wprowadzenia zapisów tzw. tarczy antykryzysowej

28.03.2020 12:36

Jesteśmy gotowi do realizowania tzw. Tarczy antykryzysowej. Wnioski przedsiębiorców o udzielenie wsparcia w związku z epidemią koronawirusa, będą realizowane priorytetowo – zapewnia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Źródło: forsal.pl

Tarcza antykryzysowa uchwalona przez Sejm

28.03.2020 10:36


Sejm uchwalił w sobotę ustawę wspierającą firmy w związku z epidemią koronawirusa. Ustawa m.in. zwalnia mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące, przewiduje także wypłacanie świadczenia postojowego.

Tagi: Firma, ZUS, USA, Sejm
Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami