Wiocha
Wiadomości z tagiem VAT  RSS
Są nowe wskazówki co do anulowania niezasadnie wystawionych faktur

26.10.2020 7:12


Sprzedawca ma prawo do anulowania faktury i odpowiednio usunięcia jej z rejestrów i deklaracji VAT nawet po wysyłce tego dokumentu. Warunkiem jest jednak, żeby kontrahent zwrócił mu oryginał bez zaksięgowywania go - podała w poniedziałek "Rzeczpospolita".

Tagi: VAT, Banki, Faktury
Źródło: www.bankier.pl

Ulga na złe długi. Co zmienia październikowy wyrok TS UE?

21.10.2020 16:03

Polskie przepisy ustawy o podatku VAT, które dotyczą ulgi na złe długi, są niezgodne z prawem unijnym - stwierdził Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TS UE). Jak oceniają eksperci firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton, wyrok potwierdza, że uszczelnianie systemu podatkowego nie może iść zbyt daleko. Jednocześnie decyzja TS UE otworzyła podatnikom drogę do korekty rozliczeń VAT na swoją korzyść.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Biznes liczy na szybsze zwroty podatku VAT

20.10.2020 16:08

Jednym z priorytetów państwa w czasie kryzysu pandemicznego powinna być poprawa płynności finansowej przedsiębiorstw, aby mogły one na bieżąco wypłacać pensje i regulować swoje zobowiązania - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Organizacja apeluje do władz m.in. o skrócenie terminu zwrotu podatku VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Od 2021 paragony fiskalne będące fakturami uproszczonymi w nowym JPK_VAT

20.10.2020 10:36

Od 1 stycznia 2021 r. paragony fiskalne uznane za faktury uproszczone będą wykazywane odrębnie w nowym JPK_VAT, obejmującym deklarację i ewidencję tego podatku - wynika z tzw. objaśnień podatkowych Ministerstwa Finansów.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Jaki VAT i CIT przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów do powiązanej spółki francuskiej

19.10.2020 12:36

Polska Y sp. z o.o. (podatnik VAT czynny i podatnik VAT UE w Polsce) 3 października 2020 r. dokonała dostawy towarów (folii stretch) na rzecz francuskiej spółki matki. Y ma wydruk z VIES potwierdzający status kontrahenta jako podatnika VAT UE we Francji. Wartość sprzedanych towarów wyniosła 30 000 euro i na taką kwotę 3 października 2020 r. została wystawiona faktura.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Księgowi nie chcą brać odpowiedzialności za nowy JPK_VAT. Wzrosną koszty dla firm?

16.10.2020 7:00


Biura księgowe i rachunkowe nie chcą brać odpowiedzialności za nowe JPK_VAT. Wielu przedsiębiorców otrzymało do podpisu oświadczenia o odpowiedzialności za prawidłowe prowadzenie ewidencji. Czy wraz z nowym narzędziem wzrosną też ceny usług księgowych?

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2021: Kolejny rok z podwyższonymi stawkami VAT

14.10.2020 16:22

Polskie władze kolejny rok z rzędu wynajdują następne powody, aby nie przywracać stawek podatku VAT na poziomie 22 proc. i 7 proc. - oceniają eksperci Pracodawców RP. Na podwyższenie stawek VAT zdecydowano się w 2011 r. i pierwotnie miały być one przywrócone do normalnego poziomu po 3 latach.

Tagi: Podatki, VAT, Kolej
Źródło: www.podatki.biz

JPK_V7 to nowe obowiązki dla firm. Warto już dziś przygotować się do wysyłki plików

13.10.2020 16:37

Wszyscy czynni podatnicy VAT muszą informować fiskusa o przeprowadzonych przez siebie transakcjach za pomocą nowego JPK_VAT. Wiąże się z tym obowiązek oznaczania niektórych sprzedanych towarów lub usług, rodzajów transakcji oraz dowodów zakupu lub sprzedaży.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

JPK da firmom popalić. Księgowi rozkładają rece

13.10.2020 8:04


Przedsiębiorcy mają olbrzymie problemy z nowymi zasadami raportowania VAT. Przepisy są niejasne, a wyjaśnienia skarbówki niewystarczające. Za błędy zaś grożą kary - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

Źródło: www.bankier.pl

Wchodzi w życie nowa ustawa ws. COVID-19. Zmiany dotyczą też stawek VAT

09.10.2020 17:15

W piątek weszła w życie większość przepisów nowej ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19. Nowelizacja zakłada też utrzymanie w przyszłym roku podwyższonych o 1 pkt proc. stawek podatku VAT, które nadal wynosić będą 8 i 23 proc.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami