f4up
Wiadomości z tagiem VAT  RSS
Raisemana: GPW stawia na gry, blockchain i crowdfunding

25.09.2020 11:37


Raisemana – tak nazywała będzie się platforma crowdfundingowa, którą wraz z partnerami uruchomi Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. To pierwszy etap wdrażania inicjatywy GPW Private Market.                                                         

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2020: Nowe wzory VAT-8 i VAT-9M

23.09.2020 16:11

Z początkiem października br. obowiązywać zaczną nowe wzory deklaracji podatkowych VAT-8 i VAT-9M - wynika z rozporządzenia resortu finansów, które opublikowano już w Dzienniku Ustaw. Zmodyfikowane formularze będą mieć zastosowanie od rozliczeń za październik br., a zmiany mogą dotyczyć w sumie ok. 7,5 tys. podatników.

Tagi: Podatki, VAT
Źródło: www.podatki.biz

Nadużycia konsumenckie z większym przyzwoleniem społecznym

22.09.2020 16:12

Z roku na rok w Polsce wzrasta poziom społecznego przyzwolenia na nadużycia w obszarze finansów - wynika z nowego raportu Związku Przedsiębiorstw Finansowych i BIG InfoMonitor. Obecnie niemal połowa Polaków jest skłonna usprawiedliwić odstępstwa od obowiązujących norm prawnych lub standardów etycznych w finansach. Przykładowo, 53,5 proc. ankietowanych przyzwala na płacenie gotówką bez rachunku, by uniknąć zapłaty podatku VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Dane z BDO będą weryfikowane z wykorzystaniem danych podatkowych

21.09.2020 16:11

Dane z systemu Bazy Danych Odpadowych (BDO) będą weryfikowane z wykorzystaniem danych posiadanych przez Krajową Administrację Skarbową - wynika z projektu nowelizacji, który opublikowało Ministerstwo Klimatu. Weryfikacja z wykorzystaniem danych pochodzących z JPK_VAT ma w założeniu skutkować uproszczeniem i wzrostem skuteczności systemu nadzoru.

Tagi: VAT
Źródło: www.podatki.biz

Dane o gospodarce odpadami mają być weryfikowane z pomocą JPK VAT

18.09.2020 18:24


Weryfikację danych o gospodarce odpadami przy pomocy danych z JPK VAT zakłada projekt zmiany ustawy o odpadach, opublikowany przez Ministerstwo Klimatu. Resort ocenia, że w ciągu10 lat przyniesie to finansom publicznym dodatkowe 20 mld zł.

Źródło: www.bankier.pl

Nowe Konto Private Banking w Banku Pekao

16.09.2020 9:51


Bank Pekao S.A. wprowadza rachunek dla najzamożniejszych klientów. Usługa Bankowości Prywatnej zapewnia osobiste doradztwo oraz dostęp do szerokiej oferty inwestycyjnej.  Nowa propozycja Banku Pekao skierowana jest do klientów z aktywami powyżej 1 mln zł. Właściciel rachunku nie płaci za wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie, polecenia przelewów oraz zlecenia stałe, a dzięki otrzymanej do ...

Źródło: prnews.pl

Grecja: Pożar w pobliżu ośrodka dla uchodźców na wyspie Samos

15.09.2020 23:43

W pobliżu przepełnionego ośrodka dla uchodźców na greckiej wyspie Samos wybuchł groźny pożar - poinformowały we wtorek późnym wieczorem lokalne media. "Ośrodek nie jest zagrożony" - zapewnił burmistrz miasta Vathy Giorgos Stantzos.

Tagi: VAT, Grecja, Pożar
Źródło: www.wnp.pl

Andrzej Klesyk, Andrzej Rojek, Eyal Litwin i Piotr Zajączkowski dołączają do zespołu Cornerstone Partners

15.09.2020 17:09


Cornerstone Partners, firma zarządzająca inwestycjami typu private equity, rozszerza zespół o kolejnych światowej klasy ekspertów. Pan Andrzej Klesyk dołączy jako Partner Zarządzający, Andrzej Rojek jako Senior Partner, natomiast Partnerami w firmie zostaną Eyal Litwin i Piotr Zajączkowski. Andrzej Klesyk to znany i szanowany menadżer – był najdłużej urzędującym prezesem Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU), największej firmy ...

Tagi: Firma, VAT, Kolej, NATO, PZU
Źródło: prnews.pl

Podatki 2021: Unijny pakiet zmian w VAT budzi wątpliwości

15.09.2020 16:22

Rząd powinien przekazać do konsultacji społecznych projekt ustawy wprowadzającej przepisy unijnej dyrektywy z 5 grudnia 2017 r. - twierdzi Konfederacja Lewiatan. Unijne regulacje dotyczą niektórych obowiązków wynikających z podatku VAT w przypadku świadczenia usług i sprzedaży towarów na odległość. Eksperci oceniają, że zmiany będą wymagać dostosowania się branży e-commerce, dlatego potrzebne jest szybkie przyjęcie polskiej ustawy.

Źródło: www.podatki.biz

Nowy JPK_VAT już od 1 października. Oto najważniejsze zmiany dla firm

15.09.2020 14:38

Wszyscy czynni podatnicy VAT będą musieli raportować transakcje dokonane po 1 października 2020 r. za pomocną nowego pliku JPK_V7. Nie będzie już wymogu osobnego przesyłania JPK i deklaracji VAT-7/VAT-7K, przybędą natomiast nowe obowiązki.

Tagi: Akcje, VAT, NATO
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami