Hopaj
Wiadomości z tagiem VAT  RSS
Ferpay i Wolfs Fundusz Private Equity SA na liście ostrzeżeń publicznych KNF

03.07.2020 12:53


Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych trzy podmioty, które prowadzą działalność w zakresie wykonywania czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF - poinformowała Komisja w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2020: Wydawcy prasy apelują o zerowy VAT

02.07.2020 15:58

Przez pandemię koronawirusa wydawcy prasy stracili od 50 do nawet 80 proc. przychodów z reklam. W efekcie ograniczeń wyraźnie zmniejszyła się też sprzedaż poszczególnych gazet i magazynów. Izba Wydawców Prasy zaapelowała do rządu o specjalne wsparcie dla branży, w tym przede wszystkim wprowadzenie zerowego VAT-u na prasę.

Tagi: Podatki, VAT, USA
Źródło: www.podatki.biz

Zerowy VAT na prasę? Branża postuluje

02.07.2020 7:25


Dziennik „The Los Angeles Times” już w kwietniu informował, że stracił ponad 1/3 swoich dochodów z reklam. O załamaniu wpływów z ich sprzedaży pisał też brytyjski „The Economist” i inne światowe dzienniki. Problemy nie ominęły również polskiego rynku.

Tagi: VAT, PiS
Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2020: Nowy wzór informacji VAT-UE

01.07.2020 15:58

Wzory informacji podsumowującej (VAT-UE) i korekty informacji podsumowującej (VAT-UEK) dostosowano do zmian w ustawie o podatku VAT. Nowe rozporządzenie weszło w życie z początkiem lipca br. Zmiany mogą mieć wpływ na ponad 300 tys. podatników VAT.

Tagi: Podatki, VAT
Źródło: www.podatki.biz

Przedłużone terminy w podatkach CIT, PIT i innych. Sprawdź, na jakie ułatwienia mogą liczyć podatnicy

01.07.2020 14:36

Z powodu pandemii koronawirusa podatnicy PIT, CIT, VAT i akcyzy mogą liczyć na szereg ułatwień, a gminy mogą przesunąć zapłatę rat podatku od nieruchomości - poinformował w środę resort finansów w komunikacie.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Nowa matryca VAT. Część produktów potanieje, niektóre podrożeją

01.07.2020 6:10


Od 1 lipca zaczyna obowiązywać nowa matryca VAT. Dzięki niej podobne towary będą opodatkowane jednakową stawką. Ma to uprościć system podatkowy. Dla części produktów VAT spadnie - np. owoców tropikalnych czy części wyrobów piekarniczych, a dla innych, np. owoców morza - wrośnie.

Źródło: www.rmf24.pl

Podatki 2020: Zmiany w przepisach dotyczących deklaracji i ewidencji VAT

30.06.2020 16:22

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie zmieniające przepisy ws. szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług (VAT). Zmiany mają związek z opóźnieniem wdrożenia nowych plików JPK_VAT, a przewidziane wcześniej modyfikacje przełożono z 1 lipca na 1 października 2020 r.

Tagi: Podatki, VAT, PiS
Źródło: www.podatki.biz

Biznes mierzy się z kryzysem i liczy na zmiany w podatkach

29.06.2020 16:00

Obecnie 38 proc. firm ocenia swoją kondycję negatywnie, a jednocześnie aż 66 proc. przedsiębiorstw źle ocenia stan całej polskiej gospodarki - wynika z nowego badania przeprowadzonego w czerwcu br. przez Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej. Przedsiębiorcy wskazują, że w instrumentach wsparcia wdrażanych przez rząd zabrakło im m.in. uwolnienia VAT w tzw. split payment oraz zmniejszenia klina podatkowo-składkowego.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Przepisy ws. obniżonych stawek VAT do zmiany

26.06.2020 15:57

Rozporządzenie dotyczące towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku VAT, oraz warunków stosowania stawek obniżonych zostanie znowelizowane i dostosowane do zmian na poziomie ustawowym - wynika z projektu opublikowanego przez Ministerstwo Finansów. Modyfikacje mają związek z nowym sposobem identyfikowania na potrzeby VAT i nową matrycą stawek.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami