f4up
Wiadomości z tagiem Ustawy  RSS
Rząd wspiera lokatorów: Dopłata do czynszu lub zakup własnego M z ulgami podatkowymi

27.05.2020 18:36

Ulgi podatkowe na zakup lub budowę nieruchomości, a także dopłaty do czynszów dla najemców - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, który w środę opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Źródło: forsal.pl

Projekt dający KNF nadzór nad ubezpieczycielami z UE trafił do komisji finansów

27.05.2020 16:36

Sejm odesłał ponownie do komisji finansów publicznych projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej, zakładający umożliwienie KNF-owi podejmowanie interwencji wobec działających w Polsce ubezpieczycieli zagranicznych z krajów UE.

Źródło: forsal.pl

BGK dopłaci firmom do oprocentowania kredytów

27.05.2020 11:21


W BGK powstanie specjalny Fundusz Dopłat do Oprocentowania. Do przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii ma trafić w sumie 565 mln zł. Pieniądze z budżetu państwa spłacą część odsetek do kredytów zaciąganych przez firmy w bankach komercyjnych. Sejm właśnie zajął się projektem ustawy w tej sprawie. fot. ShutterstockO kredyt z dopłatą do oprocentowania będą mogli wnioskować wszyscy ...

Źródło: prnews.pl

MAP: projekty zmian dot. kodeksu spółek handlowych

27.05.2020 0:28


Eksperci zaproszeni do współpracy przez Ministerstwo Aktywów Państwowych w ramach Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego po trzymiesięcznej pracy przedstawili projekty zmiany Kodeksu spółek handlowych oraz innych ustaw - poinformował we wtorek resort aktywów państwowych.

Źródło: www.bankier.pl

Samorządy będą mogły budować nadziemną kolej jednoszynową

25.05.2020 20:36

Jednostki samorządu terytorialnego będą mogły budować nadziemną kolej jednoszynową. Dziś ogłoszony zostanie projekt ustawy, który to umożliwi.

Źródło: forsal.pl

Spory w galeriach handlowych coraz brutalniejsze. Zwolnienie z czynszów bywa fikcją

25.05.2020 20:36

Spory w galeriach handlowych przybierają coraz brutalniejszy charakter. Dochodzi do bezpodstawnego zajęcia towarów, a ustawowe zwolnienie z czynszów bywa fikcją.

Źródło: forsal.pl

Włoski Instytut Zdrowia: Tylko 4 proc. zmarłych na Covid-19 nie miało innych chorób

25.05.2020 18:36

4 procent zmarłych we Włoszech osób zakażonych koronawirusem nie miało innych współistniejących chorób - ustalił krajowy Instytut Zdrowia. W ogłoszonym w poniedziałek raporcie podkreślono, że 1 procent zmarłych to osoby poniżej 50 lat.

Tagi: Ustawy
Źródło: forsal.pl

Tarcza antykryzysowa - do Sejmu trafił nowy pakiet

25.05.2020 16:08

Do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw. To kolejna ustawa w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. W sumie w nowym projekcie rząd proponuje kilkadziesiąt różnych zmian.

Źródło: www.podatki.biz

MF proponuje w projekcie zawieszenie reguły wydatkowej w 2020 r.

23.05.2020 14:36

Reguła wydatkowej z ustawy o finansach publicznych będzie zawieszona w 2020 r. - wynika z Oceny Skutków Regulacji projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych zamieszczonego na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Tagi: Ustawy
Źródło: forsal.pl

Kooperatywa mieszkania umożliwi obniżenie kosztów nabycia mieszkania

22.05.2020 16:36

Możliwość obniżenia kosztów nabycia mieszkania nawet o 20-30 proc. zakłada projekt ustawy o kooperatywach mieszkaniowych opublikowany w piątek na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami