Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Ustawy  RSS
Podatki 2021: Od lipca deklaracje akcyzowe tylko przez internet

12.01.2021 15:14

Z początkiem lipca 2021 r. wprowadzony zostanie obowiązek składania deklaracji akcyzowych wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej - wynika z projektu nowelizacji ustawy akcyzowej, który niedawno trafił do Sejmu. Resort finansów zakłada, że automatyzacja procesów wpłynie pozytywnie m.in. na efektywność obsługi podatników, a sprawy będą załatwiane szybciej.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: Może być trudniej o zezwolenie na działalność w zakresie akcyzy

11.01.2021 15:52

Organy podatkowe otrzymają szersze możliwości odmowy wydania zezwolenia akcyzowego. Zgodnie z rządowym projektem nowelizacji ustawy o akcyzie, przesłanki dotyczące odmowy wydania i cofnięcia zezwolenia będą szersze. Podobnie będzie z wpisami do rejestru pośredniczących podmiotów tytoniowych. Większość nowych przepisów ma wejść w życie 1 kwietnia 2021 r.

Źródło: www.podatki.biz

Grecja: Plan rozszerzenia wód terytorialnych na Morzu Jońskim to "dobry przykład skutecznej dyplomacji"

10.01.2021 6:20

Zarówno greccy politycy, jak i eksperci uważają, że plan rozszerzenia wód terytorialnych Grecji na Morzu Jońskim z 6 do 12 mil morskich to "dobry przykład skutecznej dyplomacji" ze strony Aten. W piątek rząd złożył w parlamencie projekt ustawy w tej sprawie.

Źródło: www.wnp.pl

Problemy z refakturowaniem. Niekorzystna zmiana dla podatników

08.01.2021 15:08

Z początkiem roku uchylono przepis określający skutki refakturowania - odsprzedaży towarów. Obecnie nie obowiązuje już art. 7 ust. 8 ustawy o podatku VAT. Jak oceniają eksperci firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton, zmiana ta jest dla podatników niekorzystna.

Tagi: Firma, AUD, VAT, PiS, Ustawy
Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: Będą zmiany ws. opodatkowania akcyzą suszu tytoniowego

08.01.2021 15:05

W ramach nowelizacji ustawy akcyzowej wprowadzone zostaną m.in. zmiany dotyczące opodatkowania suszu tytoniowego. W projekcie, który jest obecnie w Sejmie, przewidziano m.in. opodatkowanie suszu w sytuacji jego nabycia lub posiadania przez podmiot, który nie jest wpisany do rejestru producentów surowca tytoniowego.

Źródło: www.podatki.biz

Odszkodowania dla przedsiębiorców za lockdown. Projekt ustawy w Senacie

08.01.2021 10:36


Każdy przedsiębiorca, któremu rząd zamknął z powodu koronawirusa firmę, ma otrzymać stuprocentowe odszkodowanie. Zakłada to projekt ustawy, który przedsiębiorcy złożyli w Senacie za pośrednictwem opozycji. Dokumentem senatorowie zajmą się już po weekendzie i najpewniej go zatwierdzą. Gorzej może być z przyjęciem przepisów w kontrolowanym przez Prawo i Sprawiedliwość Sejmie.

Źródło: www.rmf24.pl

Podatki 2021: Rząd stawia na uszczelnianie akcyzy

04.01.2021 15:22

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw. Nowe regulacje mają uszczelnić system w kontekście wyrobów akcyzowych, w tym głównie napojów alkoholowych, suszu tytoniowego i paliw. Obejmujący kilkadziesiąt różnych zmian pakiet zakłada też m.in. rozwiązania wymierzone w nieprawidłowości w opodatkowaniu akcyzą samochodów osobowych.

Źródło: www.podatki.biz

Bez poprawek do ustawy o offshore w senackej komisji

04.01.2021 11:41

Senacka komisja nadzwyczajna ds. klimatu opowiedziała się w poniedziałek za przyjęciem bez poprawek ustawy o wsparciu dla morskiej energetyki wiatrowej. Dodatkowo Senat wystąpi z oddzielną inicjatywą ustawodawczą, by poprawić znalezione w ustawie nieścisłości.

Tagi: Senat, Ustawy
Źródło: www.wnp.pl

Fixing NBP: euro 4,5485

04.01.2021 11:39

Narodowy Bank Polski ustalił kurs złotego do euro na 4,5485 - poinformował NBP. (PAP Biznes)

Źródło: www.wnp.pl

Wchodzą w życie przepisy mające usprawnić programy antysmogowe

01.01.2021 7:00

1 stycznia 2021 r. wchodzi w życie większość przepisów noweli ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Jej celem jest usprawnienie działania dwóch antysmogowych programów - "Czyste powietrze" i "Stop smog".

Tagi: PiS, Ustawy
Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami