Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
Koniec podróży "na dowód" do Wielkiej Brytanii. Zmiany dla turystów i konsumentów

12.01.2021 10:40


Podróżowanie tylko z paszportem, brak gwarancji zwrotu pieniędzy w przypadku upadłości hotelu, droższe rozmowy telefoniczne oraz VAT od zakupów powyżej 22 euro i niższe limity przewozu alkoholu i papierosów – po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej konsumentów czeka sporo zmian.

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2021: Informacje o transakcjach uwzględnią brexit

11.01.2021 15:50

Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Zagranicznej opublikowało projekt zmian w rozporządzeniu ws. informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach i przemieszczeniach towarów w procedurze magazynu typu call-off stock. Przepisy uwzględnią zmiany związane z wyjściem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej oraz wyjątek dotyczący transakcji towarowych z drugim z tych krajów.

Źródło: www.podatki.biz

Włochy: 550 tys. osób zaszczepionych

09.01.2021 20:54

Premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił w sobotę, że w kraju zaszczepiono dotąd przeciwko koronawirusowi około 550 tysięcy osób. Tym samym, dodał, Włochy są na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby podanych szczepionek.

Źródło: www.wnp.pl

Polska z drugim najniższym bezrobociem w UE

08.01.2021 16:11

Według Eurostatu poziom bezrobocia w Polsce wyniósł w listopadzie ubiegłego roku 3,3 proc. - zwraca uwagę na Twitterze Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. To drugi wynik w Unii Europejskiej. Niższe bezrobocie, liczone według metodologii unijnej, było tylko w Czechach, gdzie wyniosło 2,9 proc.

Źródło: www.wnp.pl

UE krytykuje wybory w Wenezueli: "Nie spełniły międzynarodowych standardów"

06.01.2021 13:34

Unia Europejska uważa, że grudniowe wybory w Wenezueli nie spełniły międzynarodowych standardów i w efekcie nie może uznać ich wyników za reprezentatywnych dla demokratycznej woli narodu wenezuelskiego - poinformował szef unijnej dyplomacji Josep Borrell w oświadczeniu w imieniu UE.

Źródło: www.wnp.pl

MI: rząd Zjednoczonego Królestwa przygotował ulotkę z wytycznymi dla przewoźników

04.01.2021 16:08

Rząd Zjednoczonego Królestwa przygotował ulotkę, która zawiera wytyczne dla przewoźników działających w Unii Europejskiej i przejeżdżających do portu w Dover lub przez Eurotunel - poinformowało w poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

Źródło: www.wnp.pl

USA zapowiadają zwiększenie ceł na produkty z Unii Europejskiej

03.01.2021 14:36

Biuro Przedstawiciela Handlowego USA (USTR) zapowiedziało w środę podwyższenie ceł na niektóre produkty pochodzące z Unii Europejskiej. Mają objąć m.in. części do samolotów i wina z Francji oraz Niemiec. To kontynuacja sporu handlowego między obiema stronami.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wielka Brytania: Po brexicie dużo zmian dla obywateli

01.01.2021 8:15

Zawarcie umowy handlowej między Wielką Brytanią a Unią Europejską pozwoliło uniknąć wprowadzenia od 1 stycznia 2021 roku ceł, kwot ilościowych i innych barier handlowych, tym niemniej koniec okresu przejściowego oznacza duże zmiany dla obywateli obu stron.

Źródło: www.wnp.pl

W. Brytania: Izba Lordów zaaprobowała umowę z UE o przyszłych relacjach

31.12.2020 1:20

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała w środę późnym wieczorem projekt ustawy o przyszłych relacjach z Unią Europejską, która implementuje do brytyjskiego prawa postanowienia uzgodnionej umowy handlowej z UE. To zakończyło parlamentarne prace nad nim.

Źródło: www.wnp.pl

Premier Wielkiej Brytanii oficjalnie podpisał umowę handlową z UE

30.12.2020 19:25

Brytyjski premier Boris Johnson oficjalnie podpisał w środę po południu uzgodnioną w zeszłym tygodniu umowę o przyszłych relacjach handlowych Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Porozumienie wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami