Prointegra
Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
Unii Europejskiej priorytety na czas odbudowy

29.09.2020 20:00

Europa na miarę ery cyfrowej – to według Jakuba Boguckiego, prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland, najważniejszy z priorytetów, jaki wyznaczyła sobie Komisja Europejska do realizacji na najbliższe lata. Nie można jednak zapominać o europejskich wartościach, które powinny przyświecać prowadzącym biznes. A idąc dalej – przestrzeganiu zasad praworządności przez państwa członkowskie.

Źródło: www.wnp.pl

Podróże służbowe siłą napędową branży hotelowej

29.09.2020 12:24

Według raportu firmy doradczej Cresa Polska pt. „Rynek hotelowy na tle rozwoju rynku biurowego w Polsce” zasoby powierzchni biurowej w całej Polsce wyniosły w pierwszej połowie 2020 r. ponad 11 milionów mkw., a liczba pokoi w hotelach (uwzględniono obiekty mające co najmniej 50 pokoi) wzrosła do poziomu 49 tysięcy. Widoczna jest zależność w rozwoju obu branż i ich dynamiczna ekspansja od wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. Raport powstał przy współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Inwestor działającym przy Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Źródło: www.propertynews.pl

Pozytywny początek tygodnia (komentarz walutowy z 28.09.2020)

28.09.2020 13:10

Dobry sentyment na szerokim rynku wstrzymuje aprecjację dolara. Funt wyraźnie zyskuje w oczekiwaniu na pozytywny efekt rozpoczynających się jutro rozmów Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Kurs GBP/PLN przekracza 5,03 i wzrasta do najwyższego poziomu od maja.

Źródło: cinkciarz.pl

Byle do wiosny – prognozy gospodarcze ekonomistów PKO Banku Polskiego

28.09.2020 12:34


Polska jest w czołówce najodporniejszych na skutki pandemii gospodarek Unii Europejskiej. Po rewizji w górę ekonomiści PKO Banku Polskiego szacują, że w 3q20 spadek PKB wyniesie -1,9 proc. r/r, a w całym 2020 sięgnie -2,9 proc. Polski rynek pracy także wykazuje dużą pandemiczną odporność. W 2q20 liczba pracujących w strefie euro była o 3,1% niższa ...

Źródło: prnews.pl

KE proponuje wprowadzenie w Unii Europejskiej nowych przepisów ws. kryptowalut

24.09.2020 20:36

Komisja Europejska zaproponowała w czwartek wprowadzenie w UE po raz pierwszy przepisów dotyczących kryptoaktywów. Ma to pobudzić innowacje w tym sektorze przy jednoczesnym zachowaniu stabilności finansowej i ochronie inwestorów przed ryzykiem.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Borrell: Unia Europejska nie uznaje Łukaszenki za prezydenta

24.09.2020 8:58

Unia Europejska nie uznaje Aleksandra Łukaszenki za prezydenta Białorusi mimo jego zaprzysiężenia - poinformował w oświadczeniu wydanym w imieniu UE szef unijnej dyplomacji Josep Borrell, wskazując na „sfałszowane wyniki” wyborów z 9 sierpnia.

Źródło: www.wnp.pl

Związkowcy ostrzegają: w naszym regionie zniknie kilkaset tysięcy miejsc pracy

23.09.2020 8:53

Górnicy! Jeśli rząd nie wycofa się z planów likwidacji kopalń, jeśli nie obroni polskiej energetyki i przemysłu przed polityką klimatyczną Unii Europejskiej już za kilka lat w naszym regionie nie będzie ani górnictwa, ani przemysłu. Zniknie kilkaset tysięcy miejsc pracy - zaznaczają związkowcy w najnowszym wydaniu Biuletynu Ulotnego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.

Źródło: www.wnp.pl

Kościński: UE potrzebuje teraz unii rynków kapitałowych

22.09.2020 16:36


Unia Europejska potrzebuje teraz unii rynków kapitałowych bardziej niż kiedykolwiek; jej celem jest rozwój silnych europejskich rynków finansowych i pośredników zdolnych do konkurowania na arenie międzynarodowej - uważa minister finansów Tadeusz Kościński.

Źródło: www.bankier.pl

Litewski minister o szczegółach Europejskiego Zielonego Ładu

22.09.2020 6:01

Minister energii Litwy Žygimantas Vaičiūnas uważa, że należy wyznaczyć bardzo jasną drogę - krok po kroku - jak Unia Europejska ma osiągnąć założenia Zielonego Europejskiego Ładu. Ocenia, że jednym z kluczowych wyzwań dla wszystkich krajów członkowskich, jak i dla całej UE jest to jak zsynchronizować wysiłki w całej UE.

Źródło: www.wnp.pl

Facebook o skutkach zamrożenie mechanizmu transferu

21.09.2020 15:32

Zamrożenie mechanizmu transferu danych może stanowić zagrożenie dla działania usług Facebooka w krajach Unii Europejskiej - stwierdzili przedstawiciele koncernu Marka Zuckerberga w dokumentach złożonych przed sądem najwyższym w Irlandii.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami