Wiocha
Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
Podatki 2020: Polska liczy na podatkowe zmiany na poziomie unijnym

13.07.2020 16:16

Polska popiera priorytety niemieckiej prezydencji w Unii Europejskiej w zakresie gospodarczym i finansowym - poinformowało Ministerstwo Finansów. Jednocześnie resort wskazał, że szczególnie ważne są dla niego działania dotyczące podatków, w tym skuteczniejsza walka z unikaniem opodatkowania. Polska liczy też m.in. na szybkie zakończenie negocjacji dotyczących zmian w podatku VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Opodatkowanie gazu w Polsce prawie najniższe w UE

13.07.2020 16:15

Polska zajmuje obecnie 3. miejsce od końca w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o wysokość opodatkowania akcyzą gazu - wynika z danych zebranych przez amerykański think tank Tax Foundation. Nad Wisłą stawka akcyzy wynosi aktualnie 0,38 euro za litr, a mniejsze stawki obowiązują tylko w Bułgarii i na Węgrzech. Średnia stawka dla całej UE wynosi 0,55 euro.

Źródło: www.podatki.biz

Hiszpania: Czaputowicz dla "ABC": polski rząd chce silnej UE

12.07.2020 12:17

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w rozmowie z madryckim dziennikiem "ABC" powiedział, że Polska opowiada się za silną Unią Europejską, "zdolną do szybkiego reagowania na współczesne wyzwania", w tym m.in. na kryzys wywołany epidemią koronawirusa.

Źródło: www.wnp.pl

Postwirusowe odbicie sprzedaży detalicznej

11.07.2020 6:36


Maj w krajach Unii Europejskiej przyniósł potężne wzrosty sprzedaży detalicznej po „rozmrożeniu” gospodarki.

Źródło: www.bankier.pl

Unijny pakiet mobilności uderzy w polską branżę transportową

10.07.2020 16:11

Parlament Europejski zatwierdził w tym tygodniu tzw. Pakiet Mobilności I w kształcie nieuwzględniającym poprawek korzystnych dla polskiego i europejskiego sektora transportu. Planowane zmiany krytycznie ocenia spora część środowisk biznesowych, w tym m.in. organizacje pracodawców z Polski i kilku innych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Jest nowy projekt budżetu UE. Ile dostanie Polska? To może zależeć od przestrzegania zasad praworządności

10.07.2020 12:15


Szef Rady Europejskiej Charles Michel przedstawił nowy projekt budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-27. Na odbudowę gospodarki po kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa Polska może otrzymać około 63 mld euro. Przekazanie środków miałoby być jednak uzależnione od przestrzegania zasad praworządności.

Źródło: www.rmf24.pl

Eurobarometr: obywatele Unii Europejskiej są świadomi swoich praw

09.07.2020 13:21

Europejczycy w przeważającej większości znają pojęcie „obywatelstwo Unii Europejskiej” i są świadomi przysługujących im praw jako obywatelom Unii, np. prawa pobytu w jednym z państw członkowskich - wynika z badania Eurobarometr, o którym poinformowała w czwartek KE.

Źródło: www.wnp.pl

MFiPR: Z unijnym dofinansowaniem realizowanych jest 63 335 inwestycji

09.07.2020 12:43

Z dofinansowaniem z funduszy Unii Europejskiej realizowanych jest 63 335 inwestycji o łącznej wartości 468,4 mld zł - poinformowało w środę Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Eurostat: Polski rynek wtórny drożeje najszybciej w Unii Europejskiej

09.07.2020 7:00


O ponad 5 proc. w skali kwartału podrożały mieszkania oferowane na polskim rynku wtórnym – wynika z danych Eurostatu za I kw. 2020 r. To najwyższy wynik w Unii Europejskiej. W skali roku ceny używanych mieszkań rosły szybciej jedynie na Słowacji. Jak rajd cen nieruchomości nad Wisłą przedstawia się na tle pozostałych państw Unii Europejskiej?

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2020: Nowe obwieszczenie ws. unijnej listy rajów podatkowych

08.07.2020 15:56

Ministerstwo Finansów opublikowało nowe obwieszczenie dotyczące tzw. unijnej czarnej listy rajów podatkowych. W obwieszczeniu przedstawiono aktualną listę krajów i jurysdykcji, które Unia Europejska uważa za sprzyjające osobom albo podmiotom próbującym uniknąć opodatkowania. Obecnie lista ta obejmuje 7 państw/dependencji, które jednocześnie nie znajdują się w wydawanym na podstawie polskich przepisów o PIT i CIT wykazie jurysdykcji stosujących szkodliwą konkurencję podatkową.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami