Hopaj
Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
Tokarczuk: „UE w zasadzie skapitulowała” na rzecz państw narodowych

31.03.2020 16:36

Koronawirus ujawnił słabość Unii Europejskiej, a strach przed wirusem spowodował, że „powróciły stare egoizmy” - napisała Olga Tokarczuk w gościnnym tekście dla niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Źródło: forsal.pl

Ekologia przegra z koronawirusem? Niepewna przyszłość "Zielonego Ładu"

30.03.2020 7:00


Kryzysy nie sprzyjają ogromnym wydatkom na ambitne projekty. Takim zaś jest postulat neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku. Czy ekologia może przegrać z wirusem i co oznacza to dla polskiej energetyki?

Źródło: www.bankier.pl

Premier Włoch: UE nie może popełnić tragicznych błędów, bo straci sens istnienia w oczach obywateli

28.03.2020 12:36

Premier Włoch Giuseppe Conte zaapelował w sobotę do Unii Europejskiej, by "nie popełniła tragicznych błędów" w czasach pandemii koronawirusa. Ostrzegł, że całej UE grozi to, że "straci sens istnienia" w oczach obywateli.

Źródło: forsal.pl

Wizz Air zawiesza loty m.in. do i z Finlandii oraz Gruzji

23.03.2020 12:42


Węgierski Wizz Air zawiesza do kwietnia wszystkie loty do i z Gruzji oraz Finlandii - poinformował w poniedziałek przewoźnik. Linia zawiesiła także połączenia z Portugalii do krajów spoza Unii Europejskiej.

Źródło: www.bankier.pl

„Zielony ład” – biurokratyczne reguły walki ze zmianami klimatycznymi

23.03.2020 6:36

Strategia o nazwie „Zielony Ład”, ogłoszona w grudniu 2019 r., ma uczynić Unię Europejską do 2050 r. obszarem, który emituje tyle samo dwutlenku węgla, co go absorbuje. Komisja Europejska, która strategię opracowała, kładzie nacisk na korzyści dla europejskiej gospodarki i obywateli. Należy jednak dyskutować nie tylko o słusznych celach, ale też o środkach, które do nich prowadzą i rozważyć, czy te zaproponowane przez komisję są właściwe.

Źródło: forsal.pl

Najbardziej zadowolone i rozczarowane życiem narody UE. Oto najnowsze dane Eurostatu [MAPA]

23.03.2020 6:36

Z danych Eurostatu wynika, że w 2018 r. w całej Unii Europejskiej średni poziom zadowolenia z życia wzrósł o 0,3 pkt. w porównaniu z 2013 r. (z 7 do 7,3 w 10-punktowej skali). Z 27 państw członkowskich tylko w trzech ogólna satysfakcja z życia była na niższym poziome niż pięć lat wcześniej. Polska znalazła się w większości bardziej zadowolonych narodów.

Źródło: forsal.pl

Premier Hiszpanii: UE potrzebuje "nowego planu Marshalla"

22.03.2020 20:36

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez wezwał w niedzielę Unię Europejską, aby w związku z pandemią koronawirusa opracowała “nowy plan Marshalla”, który pomógłby odbudować europejską gospodarkę i usprawnić walkę z ekspansją SARS-CoV-2.

Źródło: forsal.pl

Hiszpania: Premier apeluje do UE o “nowy plan Marshalla” w związku z pandemią

22.03.2020 17:41

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez wezwał w niedzielę Unię Europejską, aby w związku z pandemią koronawirusa opracowała “nowy plan Marshalla”, który pomógłby odbudować europejską gospodarkę i usprawnić walkę z ekspansją SARS-CoV-2.

Źródło: www.wnp.pl

Europo, działaj albo giń. Aby ratować gospodarkę, trzeba działań niestandardowych [OPINIA]

22.03.2020 8:36

Koronakryzys to nie przelewki. Zagrożeniem jest nie tylko widmo recesji. Na szali leży przetrwanie Unii Europejskiej oraz demokracji w krajach rozwiniętych”. Tak brzmi główne przesłanie listu otwartego zainicjowanego przez grupę portugalskich ekonomistów. Przyłączyło się do nich już wielu kolegów po fachu z całej Europy.

Źródło: forsal.pl

Uniwersytet Środkowoeuropejski na Węgrzech powróci do działania? Rzecznik generalny TSUE wydał opinię

21.03.2020 18:45

Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU) z zadowoleniem przyjął czwartkową opinię rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, że wprowadzone w 2017 r. na Węgrzech przepisy dotyczące szkół wyższych są niezgodne z prawem UE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami