f4up
Wiadomości z tagiem Ubezpieczyciele  RSS
Państwo przejmie część ryzyka przy ubezpieczaniu należności handlowych. MR publikuje projekt

16.06.2020 20:40

Umożliwienie zakładom ubezpieczeń scedowanie części ryzyka na Skarb Państwa w zamian za część składki - zakłada projekt dot. ubezpieczeń należności handlowych, przygotowywany w związku z przeciwdziałaniem skutkom gospodarczym COVID-19. Ma pomóc m.in. komercyjnym ubezpieczycielom.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Rzecznik Finansowy: Część ubezpieczeń turystycznych nie obejmuje epidemii

16.06.2020 17:59


Część towarzystw ubezpieczeniowych wyłącza swoją odpowiedzialność w przypadku występowania epidemii w kraju, do którego się wybieramy - informuje biuro Rzecznika Finansowego. W takim przypadku ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia związanego z zakażeniem koronawirusem.

Źródło: www.bankier.pl

=> APK jednak nie istnieje <= [Felietonik Marcina Z. Brody]

16.06.2020 8:53

Zwiedziony ubiegłotygodniowym artykułem Pawła Stykowskiego o pośrednikach postanowiłem i ja sprawdzić, jak się ma teoria ustaw do praktyki przyziemnego rynku. Parkowałem akurat ze znanym pewnie wielu MobiParkingiem i oto... tak! Mogę się też ubezpieczyć! Zanim zacząłem spotkanie, miałem już przetestowane ubezpieczeniowe oferty SkyCash, operatora MobiParkingu, i kilku ubezpieczycieli. Nie wypadło dobrze...

Źródło: feedproxy.google.com

Projekt wsparcia ubezpieczycieli należności gotowy [Rynek]

16.06.2020 8:53

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt ustawy o wsparciu dla rynku ubezpieczeń należności ( (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Superpolisa: jak nie przepłacić za ubezpieczenie mieszkania [Faramuszki]

16.06.2020 8:53

Ceny ubezpieczeń tego samego mieszkania różnią się w zależności od ubezpieczyciela nawet o kilkaset zł - oszacowała Superpolisa. W Warszawie (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Wizerunek brokerów jest zależny od nich samych [Almanach Brokerów 2020]

10.06.2020 9:24

Kilkanaście lat temu każdy ubezpieczyciel gotów był zająć się obsługą każdego ryzyka, wystarczyła chwila dyskusji z underwriterem i nowy produkt był gotowy. Skutki takich działań nierzadko odbijały się echem po całym rynku. Dziś mocno zarysowały się specjalizacje, dzięki czemu obie strony na tych stosunkach zyskały - klient dostaje produkt lepszy z prawidłowo oszacowanym kosztem przeniesienia ryzyka.

Źródło: feedproxy.google.com

Mondial Assistance: turystyka w czasach pandemii [Rynek]

10.06.2020 8:51

Poszczególne kraje członkowskie opracowują już własne zalecenia dotyczące umożliwienia przemieszczania się. Obecnie ubezpieczyciele, (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Sollers wspiera Amicę Mutual w modernizacji wyceny ubezpieczeń [Świat]

10.06.2020 8:51

Sollers wygrał konkurs na wdrożenie nowego silnika ratingowego w amerykańskiej firmie ubezpieczeniowej Amica Mutual. Ubezpieczyciel wycofa swój (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Nationale-Nederlanden wprowadza usługę mojeID [Rynek]

10.06.2020 8:51

Nationale-Nederlanden wprowadza zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą mojeID. Jak podkreśla ubezpieczyciel, weryfikacja tożsamości z (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Ergo inwestuje w chińskiego ubezpieczyciela [Świat]

09.06.2020 8:50

Grupa Ergo zdecydowała się na strategiczną inwestycję w chińską firmę ubezpieczeniową Taishan Insurance. Po sfinalizowaniu transakcji (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami