Prointegra
Wiadomości z tagiem USA  RSS
Elektrowni i kopalni zamknąć nie można. Jak sobie radzą w czasie koronawirusa?

01.04.2020 14:36


Podczas gdy coraz więcej firm zamyka zakłady produkcyjne, niektórych - jak np. elektrowni czy kopalni - zamknąć po prostu nie można. Sprawdzamy, jak radzą sobie z koronawirusowymi obostrzeniami strategiczne spółki z sektorów energetycznego, wydobywczego i paliwowego.

Źródło: www.bankier.pl

Wiceminister zdrowia: Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę

01.04.2020 14:36

Pracujemy nad zwiększeniem wydajności laboratoriów już przeprowadzających testy na koronawirusa i nad uruchomieniem kolejnych; dziś jest robionych około 5 tys. testów dziennie, ale wydaje się, że mamy potencjał, by móc dojść do 15-20 tys. testów na dobę - stwierdził wiceszef MZ Sławomir Gadomski.

Tagi: BOR, USA, Kolej
Źródło: forsal.pl

Koronawirus wywołał wzrost obrotów w handlu detalicznym w Niemczech

01.04.2020 14:36

Wywołane pojawieniem się koronawirusa wzmożone zakupy sprawiły, że obroty handlu detalicznego w Niemczech były w lutym w wymiarze realnym o 6,4 proc. większe niż rok wcześniej - poinformował w środę cytując swe wstępne dane niemiecki Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) z siedzibą w Wiesbaden.

Tagi: USA, Fed
Źródło: forsal.pl

UdSC: Cudzoziemcy, którzy utknęli w Polsce z powodu koronawirusa, będą mogli legalnie tu pozostać

01.04.2020 14:36

Przepisy zawarte w specustawie dotyczącej walki z koronawirusem umożliwiają legalne pozostanie w kraju osobom, które chcą realizować dotychczasowy cel pobytu lub nie mogą opuścić Polski w związku z epidemią - zaznaczył w środę rzecznik prasowy Urzędu do Spraw Cudzoziemców Jakub Dudziak.

Źródło: forsal.pl

Stoltenberg: Podczas kryzysu Covid-19 NATO musi działać

01.04.2020 12:36

Kryzys wywołany przez koronawirusa nie może spowodować, że NATO przestanie działać, bo zagrożenia, z którymi mierzy się Sojuszu Północnoatlantycki nie znikają - oświadczył w środę w Brukseli sekretarz generalny organizacji Jens Stoltenberg.

Źródło: forsal.pl

Koronawirus w Hiszpanii: liczba zakażonych [DANE Z 1 KWIETNIA 2020]

01.04.2020 12:36

O 864 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia tego kraju. Tym samym liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła do 9053. W Hiszpanii zakażonych zostało ponad 100 tysięcy osób.

Tagi: Hiszpania, USA
Źródło: forsal.pl

Analitycy: PMI dla Polski za marzec pokazał największe od 2008 r. wyhamowanie produkcji

01.04.2020 12:36

Marcowy wskaźnik PMI dla Polski wskazuje pierwsze skutki gospodarcze rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa w Europie. Produkcja, nowe zmówienia i eksport spadły najszybciej od grudnia 2008 r. - od najczarniejszych dni światowego kryzysu finansowego - uważa główna ekonomistka Banku Pocztowego.

Źródło: forsal.pl

Banki też krócej otwarte dla wszystkich, będą "godziny dla seniorów"

01.04.2020 11:50


Pierwsze banki ogłosiły dziś, że podobnie jak niektóre sklepy, w wybranych godzinach będą obsługiwały wyłącznie najstarszych klientów. To efekt ogłoszonych przez rząd w ostatnim dniu marca dodatkowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

Tagi: Banki, USA, Sklepy
Źródło: www.bankier.pl

Dofinansowanie dla samozatrudnionych – warunki, wniosek, ile wynosi

01.04.2020 10:36


Osoby samozatrudnione mogą skorzystać z dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku spadku obrotów w wyniku pandemii koronawirusa. Wsparcie może być przyznane na trzy miesiące.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami