Prointegra
Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Tarcza 4.0: Więcej pieniędzy dla powiatów i więcej darowizn odliczanych od PIT

27.05.2020 20:36

Procedowany w Sejmie projekt Tarczy antykryzysowej 4.0 przewiduje m.in zwiększenie środków z podatków od nieruchomości SP dla powiatów i rozszerzenie zakresu darowizn przekazywanych palcówkom społecznym i opiekuńczym od PIT - podało w środę w komunikacie Ministerstwo Rozwoju.

Źródło: forsal.pl

Projekt dający KNF nadzór nad ubezpieczycielami z UE trafił do komisji finansów

27.05.2020 16:36

Sejm odesłał ponownie do komisji finansów publicznych projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej, zakładający umożliwienie KNF-owi podejmowanie interwencji wobec działających w Polsce ubezpieczycieli zagranicznych z krajów UE.

Źródło: forsal.pl

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie dostępny do 28 czerwca

27.05.2020 16:21

W Sejmie trwają prace nad kolejnym projektem zmian w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Rządowy projekt przewiduje m.in. przedłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 czerwca br. W efekcie zasiłek byłby dostępny nawet do końca roku szkolnego. Zgodnie z obecnym stanem prawnym, świadczenie przysługuje do 14 czerwca.

Źródło: www.podatki.biz

Tarcza 4.0: Rozwiązania ws. zaległych urlopów, samorządów, kredytobiorców

27.05.2020 14:36

W projekcie nowych rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorcom podczas epidemii, w tzw. Tarczy 4.0, rząd proponuje nowe rozwiązania dot. m.in. ułatwień dla samorządów terytorialnych, kredytobiorców, zaległych urlopów wypoczynkowych - mówiła w środę w Sejmie wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Źródło: forsal.pl

Emilewicz: Tarcza 4.0 nie narusza niezależności samorządu terytorialnego

27.05.2020 12:36

Rozwiązania Tarczy 4.0 nie naruszają niezależności samorządu terytorialnego - podkreślała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w wystąpieniu podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Źródło: forsal.pl

BGK dopłaci firmom do oprocentowania kredytów

27.05.2020 11:21


W BGK powstanie specjalny Fundusz Dopłat do Oprocentowania. Do przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii ma trafić w sumie 565 mln zł. Pieniądze z budżetu państwa spłacą część odsetek do kredytów zaciąganych przez firmy w bankach komercyjnych. Sejm właśnie zajął się projektem ustawy w tej sprawie. fot. ShutterstockO kredyt z dopłatą do oprocentowania będą mogli wnioskować wszyscy ...

Źródło: prnews.pl

Uregulowanie pracy zdalnej. Co szykuje rząd?

26.05.2020 15:58

W Sejmie rozpoczęto prace nad projektem tzw. tarczy antykryzysowej 4.0. Rząd proponuje m.in. uregulowanie formuły pracy zdalnej. Taka praca ma być zawężona do osób posiadających umiejętności, możliwości techniczne i lokalowe. Pracodawcy będą mogli wymagać prowadzenia ewidencji czynności wykonywanych w sposób zdalny. Eksperci Business Centre Club przewidują, że część nowych regulacji może stanowić pewne wyzwanie dla firm.

Źródło: www.podatki.biz

Sądne dni nad wyborami. Na jakich zasadach pójdziemy do urn?

26.05.2020 8:36

Czas na zbieranie podpisów pod nowymi kandydaturami, w tym Rafała Trzaskowskiego, ma wynieść jedną trzecią kalendarza wyborczego, który określi marszałek Sejmu.

Tagi: BOR, PiS, Sejm
Źródło: forsal.pl

Tarcza antykryzysowa - do Sejmu trafił nowy pakiet

25.05.2020 16:08

Do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw. To kolejna ustawa w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. W sumie w nowym projekcie rząd proponuje kilkadziesiąt różnych zmian.

Źródło: www.podatki.biz

Kolejne narzędzia ratowania płynności. Zobacz, jakie i kiedy

24.05.2020 14:00

Bank Gospodarstwa Krajowego zgłosił gotowość do uruchomienia programu dopłat do odsetek od kredytów dla firm. Czeka tylko na decyzję Sejmu. W toku są prace nad kolejnymi mechanizmami wsparcia płynności finansowej polskich przedsiębiorców. Podczas EEC Online mówiła o nich prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka. Z różnych firm wsparcia można korzystać jednocześnie.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami