Hopaj
Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Senat chce zniesienia zakazu handlu w niedziele

27.10.2020 6:43


W nocy Senat podjął uchwałę w sprawie wniesienia do Sejmu projektu ustawy zakładającego czasowe zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Za uchwałą opowiedziało się 45 senatorów, 43 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Źródło: www.rmf24.pl

Senat wniesie do Sejmu projekt o zniesieniu zakazu handlu w niedzielę

27.10.2020 2:50


W nocy z poniedziałku na wtorek Senat podjął uchwałę w sprawie wniesienia do Sejmu projektu ustawy zakładającego czasowe zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Za uchwałą opowiedziało się 45 senatorów, 43 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Źródło: www.bankier.pl

Będzie zniesienie zakazu handlu w niedzielę? Sejmowa komisja ma propozycję

26.10.2020 19:35

Czasowe zniesienie zakazu handlu w niedzielę przewiduje projekt proponowany przez senacką Komisję Zdrowia. Komisja ta wniosła o podjęcie postępowania w sprawie inicjatywy ustawodawczej dotyczącej stosownego projektu ustawy.

Tagi: Sejm, Ustawy
Źródło: www.wnp.pl

Zakaz handlu w niedziele zniesiony? Nowa propozycja senackiej komisji

26.10.2020 13:53


​Zniesienie zakazu handlu w niedziele w czasie epidemii i trzy miesiące po jej zakończeniu. Taki przepis wprowadziła właśnie do ustawy covidowej senacka komisja zdrowia. Pracuje ona nad uchwaloną w czwartek przez Sejm ustawą, mająca ułatwić zwalczanie koronawirusa.

Tagi: PiS, USA, Sejm, Ustawy
Źródło: www.rmf24.pl

Litwa: Druga tura wyborów sejmowych – zagłosowało już ponad 26 proc.

25.10.2020 12:44

Na Litwie trwa głosowanie w drugiej turze wyborów sejmowych. W ciągu pierwszych siedmiu godzin, do godz. 13 czasu lokalnego, głos oddało 15,6 proc. wyborców. Ogólna frekwencja, z uwzględnieniem głosów oddanych w głosowaniu przedterminowym, wynosi 26,36 proc.

Tagi: BOR, Sejm, Litwa
Źródło: www.wnp.pl

Nowe sankcje dla "nieposłusznych" przedsiębiorców budzą kontrowersje

23.10.2020 20:00

Przedsiębiorcy, którzy nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń, nie dostaną publicznej pomocy, w szczególności pomocy publicznej z tarczy antykryzysowej. Zapis, który znalazł się w przyjętej przez Sejm ustawie covidowej, budzi wątpliwości prawników. Gra toczy się o dużą stawkę. Wartość przyznanej do tej pory w ramach tarczy antykryzysowej pomocy sięgnęła już 145 mld zł.

Źródło: www.wnp.pl

Terminy na wdrożenie PPK zostaną przedłużone?

23.10.2020 16:08

Do Sejmu trafił poselski projekt nowelizacji ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK). Klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej proponuje w nim odroczenie terminów wdrożenia PPK, co ma poprawić sytuację pracodawców w obliczu pandemii koronawirusa. W efekcie dla niektórych podmiotów terminem objęcia przepisami o PPK byłby początek 2022 r. Dla pracodawców, którzy już zawarli umowy, przewidziano z kolei możliwość zawieszenia wpłat do końca 2022 r.

Źródło: www.podatki.biz

Pięć pomysłów dla spółek komandytowych na wypadek opodatkowania CIT

23.10.2020 8:36

Działać w dotychczasowej formie czy przekształcić się w spółkę osobową albo kapitałową? A może podzielić biznes na mniejsze spółki? Takie pytania zadaje sobie dziś wielu komandytariuszy i komplementariuszy, którzy – obserwując intensywne prace w Sejmie nad projektem nowelizującym m.in. ustawę o CIT – nie mają już złudzeń, że wielkimi krokami zbliża się moment, od kiedy ich obecną formę działalności obejmie de facto podwójne opodatkowanie. Analizujemy kilka różnych pomysłów, które są obecnie najczęściej rozważane, oraz wskazujemy, dla kogo mogą być optymalnym rozwiązaniem oraz jakie są ich plusy i minusy.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Wydatki budżetowe na rolnictwo wzrosną o ponad 10 proc.

20.10.2020 16:00


Sejmowa komisja rolnictwa pozytywnie zaopiniowała budżet rolny na 2021 rok, nie wprowadzając do niego poprawek. Wydatki na rolnictwo, bez KRUS, wzrosną do 5 mld 159 mln zł, czyli o 11,5 proc. - poinformował wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński.

Źródło: www.bankier.pl

Kodeks postępowania administracyjnego - procedury ws. zaświadczeń do zmiany

19.10.2020 16:05

Do Sejmu trafił rządowy projekt zmian w Kodeksie postępowania administracyjnego. Nowe przepisy mają pozwolić na wydawanie zaświadczeń w formie elektronicznej, opatrzonych kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną. Jak wskazują projektodawcy, umożliwi to znaczne usprawnienie procedury wydawania zaświadczeń z Krajowego Rejestru Karnego. Czas wydawania zaświadczeń ma zostać skrócony do 1 dnia.

Tagi: PiS, Sejm
Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami