f4up
Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Podatki 2021: Estoński CIT już w Sejmie

30.09.2020 16:16

Projekt przewidujący wprowadzenie nowych wariantów opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT) trafił już do Sejmu. W projekcie znalazło się rozwiązanie oparte na formule tzw. estońskiego CIT-u, dzięki której przedsiębiorcy przeznaczający środki na rozwój swoich firm nie muszą płacić podatku tak długo, jak zysk pozostaje w przedsiębiorstwie. Aktualna wersja projektu uwzględnia część wcześniejszych postulatów biznesu.

Źródło: www.podatki.biz

Zgorzelski (PSL): Nasza obecność w większości senackiej może być zakończona

30.09.2020 10:55


Jeśli senatorowie PO nie zagłosują za poprawkami PSL do noweli ustawy o ochronie zwierząt, wśród których trzy są fundamentalne, to nasza obecność w większości senackiej może być zakończona - powiedział w środę polityk PSL, wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2020: Dodatkowe obowiązki ws. JPK_VAT z opóźnieniem?

28.09.2020 16:08

Do Sejmu trafił poselski projekt, w którym zaproponowano przełożenie wejścia w życie obowiązków związanych z łącznym raportowaniem JPK_VAT z deklaracją VAT. Klub parlamentarny Lewicy chce ograniczenia dodatkowych obowiązków ciążących na przedsiębiorcach w czasie pandemii koronawirusa.

Źródło: www.podatki.biz

Kryterium najniższej ceny nadal najważniejsze w przetargach publicznych

24.09.2020 19:00


Kryterium najniższej ceny nadal jest najważniejsze w przetargach publicznych - wynika ze sprawozdania prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Huberta Nowaka, które w czwartek przyjęła sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju.

Źródło: www.bankier.pl

Nieoficjalnie: zakaz lotów od października na nowych zasadach

18.09.2020 12:32


Od 1 października na pewno bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów, jeśli chodzi o tryb podejmowania decyzji oraz zakres - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Tagi: Banki, Sejm
Źródło: www.bankier.pl

Zakaz hodowli zwierząt na futra. Sejm uchwalił nowelę ustawy futerkowej

18.09.2020 3:00


Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz nowelizacja trafi do Senatu.

Źródło: www.bankier.pl

Sejm skierował projekt noweli budżetu na 2020 r. do komisji finansów

17.09.2020 23:36


Sejm nie odrzucił w pierwszym czytaniu projektu noweli ustawy budżetowej na ten rok i skierował go do komisji finansów. Zakłada on, że deficyt wyniesie 109,3 mld zł wobec przewidywanego wcześniej zerowego deficytu.

Tagi: Sejm, Ustawy
Źródło: www.rmf24.pl

PiS chce rekompensat dla firm, które wykorzystują ubój rytualny

17.09.2020 13:57


Podczas II czytania w Sejmie projektu zmian w ustawie o ochronie zwierząt zgłosimy poprawki przywracające zapisy dot. ograniczenia uboju rytualnego; będziemy uzupełniać projekt o rekompensaty dla prowadzących firmy - zapowiedział w czwartek Marek Suski (PiS).

Źródło: www.bankier.pl

Sejmowa komisja za wykreśleniem ograniczeń dot. uboju rytualnego w projekcie o ochronie zwierząt

17.09.2020 9:15


Sejmowa komisja rolnictwa poparła w czwartek rano kilka poprawek do projektu noweli ustawy autorstwa PiS o ochronie zwierząt. Najważniejsza z nich to wykreślnie z projektu zapisów ograniczających ubój rytualny, o co wnioskowała Konfederacja.

Źródło: www.bankier.pl

Ustawa futerkowa w Sejmie. PSL: Kaczyński "dał w twarz polskiemu rolnikowi"

16.09.2020 18:17


W środę po południu Sejm rozpoczął prace nad projektami ustaw, autorstwa PiS oraz KO, dot. zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Tagi: PiS, Banki, Sejm, PSL
Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami