Hopaj
Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Rzecznik MŚP apeluje do posłów o rozszerzenie działania bonu turystycznego

12.07.2020 9:49

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował do posłów o poparcie poprawki Senatu, rozszerzającej definicję imprezy turystycznej, którą można sfinansować bonem turystycznym. Sejmowa komisja ma we wtorek zająć się propozycjami poprawek Senatu.

Źródło: www.wnp.pl

Recykling opakowań - biznes krytycznie o planowanych zmianach

09.07.2020 16:37

W Sejmie trwają prace nad poselskim projektem, który dotyczy gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Projektodawcy z Koalicji Obywatelskiej proponują wprowadzenie obowiązku znakowania opakowań wzorami, które wskazywałyby, do jakiej frakcji odpadów powinno trafić dane opakowanie. Jak oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, firmy nie byłyby obecnie w stanie spełnić nowych wymogów.

Źródło: www.podatki.biz

Wojna w NIK. Banaś donosi do prokuratury na swojego zastępcę

09.07.2020 14:38


Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli Tadeusza Dziubę i wniosek o jego odwołanie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek skierował w czwartek prezes NIK Marian Banaś.

Tagi: Banki, Sejm
Źródło: www.bankier.pl

Trzeci sektor nieźle sobie radzi bez wpłat z 1 proc.

09.07.2020 12:44

Do Sejmu wpłynęła petycja postulująca skrócenie czasu, po jakim organizacja pozarządowa może otrzymywać 1 proc. z PIT. Tymczasem większość tego typu instytucji w ogóle nie korzysta z pieniędzy pochodzących z wpłat podatników.

Tagi: PIT, Sejm
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Kodeks pracy - Sejm pracuje nad problemem niższych płac kobiet

03.07.2020 15:56

Do Sejmu trafił poselski projekt nowelizacji Kodeksu pracy, w którym przewidziano zmiany dotyczące problemu niższych wynagrodzeń kobiet względem mężczyzn wykonujących taką samą pracę. Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zaproponował, aby taki problem uwzględniała definicja mobbingu.

Źródło: www.podatki.biz

Andrzej Duda nie pochwali się bonem turystycznym tuż przed wyborami. PiS zwalnia tempo

03.07.2020 14:51


Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą zrezygnować - to ustalenia dziennikarzy RMF FM - ze zwoływania w przyszłym tygodniu dodatkowego posiedzenia Sejmu. Właśnie na tym posiedzeniu Sejm miał zatwierdzić ustawę o bonie turystycznym - tak, by prezydent Andrzej Duda mógł pochwalić się podpisaniem jej jeszcze przed II turą wyborów prezydenckich.

Źródło: www.rmf24.pl

Niemcy: wielu firmom grożą poważne problemy finansowe

30.06.2020 15:27


W efekcie pandemii koronawirusa wiele niemieckich przedsiębiorstw stanie w najbliższych miesiącach w obliczu poważnych problemów finansowych - poinformował we wtorek, powołując się na własne ustalenia, Niemiecki Sejmik Izb Przemysłowych i Handlowych (DIHK).

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2021: Do Sejmu trafił projekt ograniczający zwolnienia dla kościołów

25.06.2020 16:00

Klub parlamentarny Lewicy skierował do Sejmu projekt ustawy o jawności przychodów kościołów i związków wyznaniowych oraz zniesieniu ich przywilejów finansowych. Projektodawcy zaproponowali m.in. ograniczenie części zwolnień podatkowych, z których obecnie korzystać mogą kościoły i związki wyznaniowe.

Źródło: www.podatki.biz

Andrzej Duda ogłasza: Projekt ustawy o Funduszu Medycznym jest już w Sejmie

23.06.2020 20:32


Andrzej Duda poinformował o złożeniu dzisiaj w Sejmie projektu ustawy o Funduszu Medycznym, który opiewać ma rocznie na kwotę 4 mld złotych. Plan stworzenia takiej dodatkowej puli środków, które mają wzmocnić polską służbę zdrowia, prezydent ogłosił w pierwszych dniach marca, tuż po burzy wokół przyznania mediom publicznym dodatkowych niemal 2 mld złotych.

Źródło: www.rmf24.pl

Podatki 2020: Sejm zajmie się projektem obniżającym stawki VAT

23.06.2020 16:13

Do Sejmu trafił poselski projekt nowelizacji ustawy o VAT, w którym zaproponowano tymczasową obniżkę stawek. Posłowie PSL-Kukiz’15 chcą, aby stawki VAT wynosiły 5 i 15 proc. Obniżka miałaby obowiązywać od początku lipca do końca 2020 r. W efekcie Polska zostałaby krajem z najniższymi stawkami VAT w Unii Europejskiej.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami