Prointegra
Wiadomości z tagiem Radni  RSS
Prawnicy ostrzegają: sesje rad online są pełne pułapek

31.03.2020 22:36

Jeśli chociaż jeden radny z powodów technicznych nie weźmie udziału w głosowaniu zdalnym, może to być podstawą do unieważnienia uchwały – ostrzegają prawnicy

Źródło: forsal.pl

Aż 75 proc. fizjoterapeutów bez pracy. Nie kwalifikują się do rządowej pomocy

31.03.2020 8:36

Aż 75 proc. fizjoterapeutów, czyli 50 tys. osób, zostało zmuszonych do całkowitego zaprzestania aktywności zawodowej w związku z epidemią COVID-19 – zwrócił uwagę na trudną sytuację tej grupy zawodowej prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów dr Maciej Krawczyk w liście do władz.

Tagi: Radni
Źródło: forsal.pl

Przewoźnicy zatrzymają sloty? Kraje UE przyjęły propozycją KE dotyczącą lotnictwa

30.03.2020 16:36

Państwa członkowskie w ramach Rady UE poparły w poniedziałek propozycją KE dotyczącą tzw. slotów w transporcie lotniczym. Zakłada ona, że przewoźnicy będą mogli je utrzymać, nawet jeśli nie wykorzystują ich w tym sezonie w 80 proc.

Źródło: forsal.pl

Jak bezpiecznie robić zakupy w dobie koronawirusa? [PORADNIK]

28.03.2020 18:36

Zrezygnuj z zakupów, po które musisz pojechać komunikacją publiczną, płać bezdotykowo, zaplanuj zakupy tak, by wychodzić do sklepu jak najrzadziej - to niektóre z zaleceń, jak uniknąć zakażenia koronawirusem podczas zakupów, opublikowanych na stronie pacjent.gov.pl.

Tagi: USA, Jen, Radni
Źródło: forsal.pl

Müller: W środę rząd planuje przyjąć w trybie obiegowym projekt ws. tarczy antykryzysowej

25.03.2020 10:36

Projekt dotyczący tzw. tarczy antykryzysowej zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w środę w trybie obiegowym - zapowiedział w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Tagi: Targi, Radni
Źródło: forsal.pl

Do 11 kwietnia wstrzymano loty pasażerskie w polskiej przestrzeni powietrznej

24.03.2020 20:36

We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym na terytorium Polski.

Źródło: forsal.pl

Zakaz ruchu lotniczego wydłużony

24.03.2020 18:54


Zakaz międzynarodowych i krajowych lotniczych połączeń pasażerskich został wydłużony do 11 kwietnia - wynika z opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw rozporządzenia Rady Ministrów.

Tagi: Ustawy, Radni
Źródło: www.bankier.pl

UE: Szef RE wzywa do utworzenia Europejskiego Centrum Kryzysowego

22.03.2020 17:36

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel wezwał w niedzielę w wywiadzie dla telewizji VRT do utworzenia Europejskiego Centrum Kryzysowego i Europejskiej Agencji Obrony Cywilnej.

Tagi: Radni
Źródło: www.wnp.pl

Poradnik racjonalnego wyborcy [OPINIA]

22.03.2020 12:36

Ocena formatu polityka lokuje się na intuicyjnej skali: miernota, przeciętny, wybitny, wielki. Miernota nie umie rozwiązywać zadań historycznych, przed którymi stoi wspólnota narodowa. To, ku naszemu nieszczęściu, częsty typ, jednak najwięcej jest tych przeciętnych, którzy są zdolni wyłącznie do podtrzymywania zastanego ładu.

Źródło: forsal.pl

Dlaczego za kwarantannę wprowadzoną przez firmę ZUS nie przyzna świadczeń [PORADNIA UBEZPIECZENIOWA]

21.03.2020 18:45

Jak obliczać okres zasiłkowy dla odizolowanego pracownika? Dlaczego za kwarantannę wprowadzoną przez firmę ZUS nie przyzna świadczeń? Na jakich zasadach wypłacany jest zasiłek po ustaniu ubezpieczenia, gdy były pracownik przechodzi chorobę zakaźną? Czy jest podstawa do zasiłku opiekuńczego, gdy przedszkola nie zamknięto, a tylko zaapelowano o nieprzyprowadzanie dzieci?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami