f4up
Wiadomości z tagiem Przedsiębiorcy  RSS
Kanada: Raport: prawie połowa pracowników chce zmienić miejsce pracy i to mimo pandemii

27.10.2020 11:50

Mimo Covid-19 kanadyjscy przedsiębiorcy patrzą w przyszłość z nadzieją, ale pracownicy oczekują od nich większego wsparcia. Blisko połowa już rozważa zmianę pracy, bo firmy o nich nie dbają – wynika z najnowszego raportu firmy doradztwa personalnego Hays.

Źródło: www.wnp.pl

Kościński: mamy pieniądze na dalsze wspieranie gospodarki

27.10.2020 10:27

Mamy pieniądze na dalsze wspieranie gospodarki - zapewnił w poniedziałek minister finansów Tadeusz Kościński. Ocenił, że bez zdecydowanej pomocy państwa dla przedsiębiorców, Polska znajdzie się w wieloletniej stagnacji.

Źródło: www.wnp.pl

Masaże lepsze i gorsze, czyli nowe zakazy i wątpliwości

27.10.2020 8:36

Nieprecyzyjność pojęć używanych w kolejnych wersjach rozporządzenia w sprawie ograniczeń, zakazów i nakazów w związku ze stanem epidemii wciąż sprawia trudności interpretacyjne. Przede wszystkim przedsiębiorcom, ale nie tylko.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Grupa Nets przejmuje Polskie ePłatności

27.10.2020 7:15


Przejęcie Polskich ePłatności przez Grupę Nets, europejskiego lidera branży płatniczej, zostało sfinalizowane. Transakcja opiewająca na kwotę ponad 1,8 mld złotych została zatwierdzona przez odpowiednie organy regulacyjne, w tym UOKiK. fot. Shutterstock Polskie ePłatności posiadają ponad 160 tys. terminali w punktach sprzedaży i oferują szerokie portfolio rozwiązań płatniczych, koncentrując się na segmencie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, ...

Źródło: prnews.pl

Z tarczą albo na tarczy

27.10.2020 7:10


Przedsiębiorcy, którzy skorzystali z pomocy, mimo drugiej fali pandemii nie mogą zawiesić działalności ani jej restrukturyzować. Jeśli to uczynią, będą musieli oddać pobrane pieniądze - donosi wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Źródło: www.bankier.pl

Abramowicz: Przedsiębiorcy z zamkniętych branż zostali postawieni w niezwykle dramatycznej sytuacji [WYWIAD]

27.10.2020 2:37

- Biznes wdrożył wszystkie rygory sanitarne, które zostały nałożone przez GIS. Zamykanie to nieszczęście zarówno dla przedsiębiorców, bo może doprowadzić do bankructwa, jak i pracowników, bo redukcje miejsc pracy będą nieuniknione - mówi Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wsparcie dla zamykanych branż bez konsultacji z biznesem?

26.10.2020 15:03

Rząd powinien konsultować z przedsiębiorcami programy pomocowe dla zamykanych branż - twierdzi Konfederacja Lewiatan. W ostatnich dniach władze wprowadziły kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zapowiedziano jednocześnie, że w najbliższym czasie zaprezentowany zostanie plan wsparcia dla zamykanych sektorów.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: Masowy apel o rezygnację z opodatkowania spółek komandytowych

26.10.2020 15:02

Środowisko biznesowe apeluje o odejście od planowanego na przyszły rok opodatkowania podatkiem CIT spółek komandytowych. Apel do parlamentarzystów w tej sprawie podpisało 119 organizacji pracodawców i firm. Biznes ostrzega, że dodatkowe obciążenia podatkowe dla firm w czasie kryzysu gospodarczego będą działać na szkodę całej gospodarki i przedsiębiorców.

Źródło: www.podatki.biz

Gastronomia walczy o swoje. Kawiarnia zatrudni klientów

26.10.2020 9:20


Właściciel Kawiarni La Cafe w Chełmie zatrudni klientów, aby wydawali opinię o daniach oraz napojach. Goście  — jako pracownicy — zjedzą posiłek na miejscu w lokalu, wynika z pomysłu przedsiębiorcy. Restauratorzy są sfrustrowani w związku z nowymi restrykcjami obowiązującymi od minionego weekendu.

Źródło: www.bankier.pl

Nowe sankcje dla "nieposłusznych" przedsiębiorców budzą kontrowersje

23.10.2020 20:00

Przedsiębiorcy, którzy nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń, nie dostaną publicznej pomocy, w szczególności pomocy publicznej z tarczy antykryzysowej. Zapis, który znalazł się w przyjętej przez Sejm ustawie covidowej, budzi wątpliwości prawników. Gra toczy się o dużą stawkę. Wartość przyznanej do tej pory w ramach tarczy antykryzysowej pomocy sięgnęła już 145 mld zł.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami