Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Przedsiębiorcy  RSS
Przedsiębiorcy płacący PIT muszą samodzielnie wypełnić roczne zeznanie

13.01.2021 6:52


Przedsiębiorcy znów muszą samodzielnie wypełnić roczne zeznanie. Fiskus nie przygotuje dla nich e-PIT - informuje środowa "Rzeczpospolita".

Źródło: www.bankier.pl

Umowa o dzieło musi być zaraportowana do ZUS-u

13.01.2021 6:50


Od stycznia przedsiębiorcy muszą raportować do ZUS-u wszystkie nowe umowy o dzieło. Rejestr pozwoli dokładniej oszacować liczbę takich umów na polskim rynku pracy i umożliwi ZUS-owi większą kontrolę nad tą formą...

Źródło: www.bankier.pl

Wkrótce upływa termin składania wniosków w sprawie zwolnień ze składek

13.01.2021 6:08


15 stycznia upływa termin składania wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. "To kolejny realizowany przez ZUS ważny etap wsparcia przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa" - podkreśla prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Źródło: www.bankier.pl

Miliard złotych dla górskich gmin: Rząd Morawieckiego przyjął uchwałę

12.01.2021 22:36


Rząd Mateusza Morawieckiego przyjął uchwałę, dzięki której gminy położone na terenach górskich, które z powodu koronawirusowych obostrzeń znalazły się w trudnej sytuacji, mają otrzymać wsparcie sięgające miliarda złotych. Przedsiębiorców z Podhala takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje: domagają się zniesienia restrykcji, a rządową pomoc nazywają "ochłapami". "Ludzie już na pewno się zbuntują. (…) Rzucenie tych ochłapów samorządom ułatwia nam robotę" – komentował tuż po ogłoszeniu planów dot. finansowego wsparcia Sebastian Pitoń, lider...

Źródło: www.rmf24.pl

Zawieszanie biegu przedawnienia zobowiązań nadal z problemami

12.01.2021 15:12

Sprawa zawieszania biegu przedawnienia zobowiązań podatkowych pozostaje nadal bez wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Budzące kontrowersje przepisy zostały zaskarżone przez rzecznika praw obywatelskich już w 2014 r., a teraz RPO przekazał wyjaśnienia w tej sprawie rzecznikowi małych i średnich przedsiębiorstw.

Źródło: www.podatki.biz

Przedsiębiorcy apelują do rządu o niezwiększanie obciążeń podatkowych

12.01.2021 15:11

W czasie pandemii koronawirusa i obecnego kryzysu każdy nowy lub podwyższony podatek może dodatkowo zaszkodzić polskiej gospodarce i obywatelom - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Zrzeszająca przedsiębiorców organizacja apeluje teraz do rządu o powstrzymanie się przed wdrażaniem nowych albo zwiększaniem już istniejących obciążeń podatkowych.

Źródło: www.podatki.biz

Będą rekompensaty dla gmin górskich za zwolnienia z podatku od nieruchomości

12.01.2021 15:10

Regiony górskie zostaną objętą dodatkową pomocą w związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa - zapowiedział w poniedziałek rząd. Jednym z kluczowych elementów pakietu mają być rekompensaty za zwolnienie przedsiębiorców w I kwartale 2021 r. z podatku od nieruchomości. Cały program będzie warty ok. 1 mld zł.

Źródło: www.podatki.biz

Burmistrz Zakopanego: Pomoc rządowa nie dla przedsiębiorców

12.01.2021 13:41


Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula ocenił, że zaproponowana pomoc rządowa jest dobra dla samorządów, ale nie ma w niej żadnej pomocy dla przedsiębiorców. Zapowiedział on, że samorządowcy z turystycznych gmin górskich spotkają się, aby wspólnie wypracować kolejne postulaty do strony rządowej.

Źródło: www.bankier.pl

Koreańscy przedsiębiorcy pozywają rząd za restrykcje covidowe

12.01.2021 13:06


Właściciele kawiarni i siłowni w Korei Południowej składają pozwy sądowe przeciwko rządowi, domagając się miliardów wonów odszkodowań za straty poniesione w związku z restrykcjami wprowadzonymi w walce z pandemią Covid-19 – podała we wtorek agencja Yonhap.

Źródło: www.bankier.pl

Za brak zgłoszenia umowy o dzieło do ZUS-u grozi 5 tys. zł kary

12.01.2021 9:12


Od 2021 r. przedsiębiorcy mają obowiązek zgłaszania zawartych umów o dzieło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 5 tys. zł kary grozi osobom prowadzącym własną firmę, które w ciągu 7 dni od podpisania umowy nie poinformują urzędu.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami