f4up
Wiadomości z tagiem Przedsiębiorcy  RSS
Najtańsze konta firmowe z premią - lipiec 2020 [Ranking]

13.07.2020 17:35


Czy na koncie firmowym można zarobić? Sprawdziliśmy, jakie premie oferują banki na najtańszych rachunkach biznesowych dla przedsiębiorców rozpoczynających przygodę z własną działalnością gospodarczą.

Źródło: www.bankier.pl

Byly szef Alibaby kontynuuje wyprzedaż swoich udziałów w koncernie

13.07.2020 12:21

Współzałożyciel i były szef chińskiej grupy Alibaba, Jack Ma, sprzedał swoje udziały w koncernie warte 9,6 mld dolarów. Jak zapowiedział, chce przeznaczyć środki na działalność dobroczynną. Całkowite udziały przedsiębiorcy w firmie spadły do 4,8 proc.

Źródło: www.wnp.pl

BGK i Santander Bank Polska udzieliły Solarisowi finansowania

13.07.2020 11:40


Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Santander Bank Polska udzieliły firmie Solaris Bus & Coach finansowania w kwocie 165,4 mln zł na dostarczenie 50 elektrycznych autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

Źródło: www.bankier.pl

URE odmówił podwyżek cen energii do końca 2020 roku

13.07.2020 11:40


Urząd Regulacji Energetyki odmówił zatwierdzenia nowych oraz zmian obowiązujących do końca 2020 roku roku taryf na sprzedaż energii elektrycznej. Decyzje dotyczą czterech przedsiębiorstw pełniących funkcję tzw. sprzedawców z urzędu: PGE Obrót, Tauron Sprzedaż, Enea oraz Energa Obrót - podął URE w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

Cyfrowa transformacja. Technologia - owszem, ale bez kadr ani rusz

13.07.2020 6:00

Firmy nie mogą patrzeć na problem transformacji cyfrowej tylko przez pryzmat technologii, które trzeba wykorzystać. Nie mniej ważne jest umiejętne wdrożenie odpowiednich procesów wewnątrz przedsiębiorstw. To wszystko nie uda się bez pracowników o odpowiednich kompetencjach technologicznych w zarządzaniu. W ostatnim czasie przybywa inicjatyw polskich uczelni, dzięki którym takie kadry mają być łatwiej dostępne.

Źródło: www.wnp.pl

PAIH: we wtorek rusza pierwszy w tym roku konkurs Polskie Mosty Technologiczne

13.07.2020 6:00

We wtorek 14 lipca Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomi pierwszy w tym roku nabór do konkursu Polskie Mosty Technologiczne. Mali i średni przedsiębiorcy zainteresowani wejściem na rynki Kanady, Kazachstanu i ZEA będą mogli ubiegać się o dofinansowanie do września - poinformowała Agencja.

Źródło: www.wnp.pl

ZBP: musimy zapenić finansowanie firmom z dobrymi projektami

12.07.2020 11:31


Musimy zapewnić finansowanie przedsiębiorcom, którzy będą prezentować dobre projekty. Wszyscy powinniśmy potraktować ten kryzys jako szansę i spróbować go przejść w możliwie łagodny sposób - powiedział PAP Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Baków Polskich.

Źródło: www.bankier.pl

ZBP: musimy zapewnić finansowanie dobrym projektom

12.07.2020 10:30

Musimy zapewnić finansowanie przedsiębiorcom, którzy będą prezentować dobre projekty. Wszyscy powinniśmy potraktować ten kryzys jako szansę i spróbować go przejść w możliwie łagodny sposób - powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Źródło: www.wnp.pl

Rzecznik MŚP apeluje do posłów o rozszerzenie działania bonu turystycznego

12.07.2020 9:49

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował do posłów o poparcie poprawki Senatu, rozszerzającej definicję imprezy turystycznej, którą można sfinansować bonem turystycznym. Sejmowa komisja ma we wtorek zająć się propozycjami poprawek Senatu.

Źródło: www.wnp.pl

Rządy najemnych menedżerów. Prawdziwych kapitalistów już nie ma

11.07.2020 10:36

Skoki technologiczne są możliwe wyłącznie w warunkach, gdy przedsiębiorca zarządza firmą i kontroluje własny kapitał, a nie gdy jest zaledwie udziałowcem albo zarządzającym.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami