Prointegra
Wiadomości z tagiem Prezydent  RSS
Kanada uznała wybory prezydenckie na Białorusi za sfałszowane

25.09.2020 3:06

Kanada dołączyła w czwartek do krajów, które uznały zaprzysiężenie Alaksandra Łukaszenki na prezydenta Białorusi za pozbawione podstaw prawnych, a kanadyjski MSZ wydał oświadczenie w tej sprawie.

Źródło: www.wnp.pl

Brazylia: Sondaż: prezydent Bolsonaro cieszy się coraz większą popularnością

24.09.2020 21:55

Ocena działań rządu brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro wzrosła, a przywódca cieszy się rosnącą popularnością, mimo że w Brazylii odnotowano drugą najwyższą na świecie liczbę ofiar śmiertelnych koronawirusa - wynika z sondażu CNI/Ibope, którego rezultaty opublikowano w czwartek.

Źródło: www.wnp.pl

Rosja: Gorbaczow wyraził poparcie dla protestów na Białorusi

24.09.2020 21:51

Pierwszy i ostatni prezydent ZSRR, twórca pieriestrojki Michaił Gorbaczow oświadczył w czwartek, że uważnie obserwuje sytuację na Białorusi i popiera uczestników odbywających się tam protestów. "Białorusini - zuchy" - ocenił Gorbaczow w rozmowie z portalem Podjom.

Tagi: Prezydent
Źródło: www.wnp.pl

Borrell: Unia Europejska nie uznaje Łukaszenki za prezydenta

24.09.2020 8:58

Unia Europejska nie uznaje Aleksandra Łukaszenki za prezydenta Białorusi mimo jego zaprzysiężenia - poinformował w oświadczeniu wydanym w imieniu UE szef unijnej dyplomacji Josep Borrell, wskazując na „sfałszowane wyniki” wyborów z 9 sierpnia.

Źródło: www.wnp.pl

USA: Trump o pokojowym przekazaniu władzy po wyborach: "Zobaczymy co się stanie"

24.09.2020 8:13

Prezydent USA Donald Trump odmówił jednoznacznego zobowiązania się do pokojowego przekazania władzy w razie przegranej w listopadowych wyborach. Trump ponowił swoje zarzuty dotyczące głosowania pocztą. "Zobaczymy co się stanie" - powiedział.

Źródło: www.wnp.pl

IMPACT'20. Śląsk: Będą wyższe opłaty dla mieszkańców miast. I zostaną z nami na lata

23.09.2020 17:22


Cięcie inwestycji i podwyżki opłat dla mieszkańców to nie tylko problem stolicy. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił trudny dla mieszkańców plan ratowania budżetu stolicy. Inne samorządy też się do tego szykują - mówi Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zaglębiowskiej Metropolii. Podczas kongresu Impact'20 rozmawiał z nim Krzysztof Berenda. Jak kryzys koronawirusowy uderzył w ten region?

Źródło: www.rmf24.pl

Szczerski: prezydenci Duda i Mattarella rozmawiali o przyszłości gospodarki UE po pandemii i Białorusi

23.09.2020 16:36

Przyszłość gospodarki europejskiej po kryzysie wywołanym pandemią Covid-19 oraz sytuacja na Białorusi były głównymi tematami rozmowy prezydentów Polski i Włoch Andrzeja Dudy i Sergio Mattarelli w środę w Rzymie – przekazał PAP szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Tarcza turystyczna z podpisem prezydenta

23.09.2020 16:13

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą tzw. tarczę turystyczną, która ma stanowić wsparcie dla organizatorów wycieczek i turystów. Pakiet zmian zakłada m.in. utworzenie Turystycznego Funduszu Zwrotów oraz nowe mechanizmy dotyczące postojowego i zwolnienia ze składek.

Źródło: www.podatki.biz

Prezydent Duda spotka się w środę z prezydentem i premierem Włoch

23.09.2020 8:17

Prezydent RP Andrzej Duda rozpoczyna w środę oficjalną wizytę we Włoszech; tego dnia spotka się z najważniejszymi politykami włoskimi, a także odwiedzi Instytut Spallanzaniego zajmujący się m.in. badaniami nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.

Źródło: www.wnp.pl

Druga tarcza dla turystyki z podpisem prezydenta

22.09.2020 18:36


Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek tzw. drugą tarczę antykryzysową dla turystyki - poinformowano na stronie prezydenta RP. Ustawa reguluje m.in. kwestię zwrotów pieniędzy za opłacone i nieodbyte z powodu koronawirusa wycieczki.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami