Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Prezydent  RSS
Globalne podatki. Test dla Bidena

12.01.2021 22:36


Europa liczy na wsparcie nowego amerykańskiego prezydenta w próbie skutecznego opodatkowania międzynarodowych korporacji. Niemiecki minister finansów Olaf Scholz zapowiada, że będzie namawiał administrację Joe Bidena, by poparła propozycję wprowadzenia globalnych regulacji podatkowych.

Źródło: www.rmf24.pl

Twitter zawiesił dziesiątki tysięcy kont związanych z ruchem QAnon głoszącym teorie spiskowe

12.01.2021 11:05


Twitter ogłosił we wtorek, że od piątku zawiesił ponad 70 tys. kont udostępniających głównie treści związane z głoszącym teorie spiskowe ruchem QAnon. Decyzja ma związek z niedawnym szturmem na Kapitol zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa.

Źródło: www.bankier.pl

Kosztowny triumf nad Trumpem

11.01.2021 20:36


Wraz z końcem kadencji amerykańskiego prezydenta wielkie firmy internetowe zadają mu ostateczny cios w podjazdowej wojnie. Donald Trump krytykował od dawna wszechwładzę tzw. Big Tech. Zarzucał im polityczne skrzywienie, wykorzystywanie monopolistycznej pozycji i groził im rozbiciem. Teraz, po usunięciu kont Donalda Trumpa i jego głównych zwolenników z Twittera i Facebooka oraz zapowiedzi innych wielkich firm, że będą eliminować treści zagrażające ich zdaniem demokracji, część użytkowników wyrejestrowuje swoje konta, giełdowe notowania...

Źródło: www.rmf24.pl

Pence weźmie udział w inauguracji Bidena

10.01.2021 3:48

Wiceprezydent USA Mike Pence weźmie udział 20 stycznia w zaprzysiężeniu Joe Bidena na przywódcę Stanów Zjednoczonych - poinformował Reuters, powołując się na źródło w administracji. Na inauguracji zabraknie natomiast Donalda Trumpa.

Źródło: www.wnp.pl

Demokraci przedłożą wniosek o impeachment Trumpa

09.01.2021 21:41

Demokraci w Izbie Reprezentantów USA w poniedziałek przedłożą artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa – poinformował w sobotę na Twitterze kongresmen stanu KaliforniaTed Lieu.

Źródło: www.wnp.pl

Demokraci chcą przedstawić w Kongresie artykuł impeachmentu

09.01.2021 8:29

Demokraci w Izbie Reprezentantów planują w poniedziałek przedstawić w Kongresie artykuł impeachmentu wobec prezydenta Trumpa i głosować nad nim w przyszłym tygodniu. We wstępnym projekcie aktu - podaje portal CNN - oskarża się go o "podżeganie do powstania".

Tagi: Prezydent
Źródło: www.wnp.pl

USA: Oficjalne konto prezydenckie na Twitterze nie jest zablokowane

09.01.2021 7:14

Kierownictwo Twittera zapewniło, że oficjalne konta prezydenta USA (@POTUS) i Białego Domu (@WhiteHouse) nie są i nie będą zablokowane. Korzystanie z nich podlegało będzie jednak ograniczeniom, których firma nie sprecyzowała.

Źródło: www.wnp.pl

USA: Trump: nie zostaniemy uciszeni!

09.01.2021 4:21

Nie zostaniemy uciszeni! - napisał na swoim rządowym koncie na Twitterze prezydent Donald Trump po zawieszeniu przez ten serwis jego prywatnego konta. W reakcji na ten wpis Twitter zablokował także i oficjalny prezydencki profil.

Źródło: www.wnp.pl

USA: Twitter na stałe zablokował konto Trumpa (aktualizacja)

09.01.2021 1:22

Konto prezydenta USA Donalda Trumpa na Twitterze zostało na stałe zablokowane - poinformowały w piątek władze tego serwisu społecznościowego. Jako powód podano "ryzyko podżegania do przemocy".

Źródło: www.wnp.pl

USA: Twitter bezterminowo blokuje konto Trumpa

09.01.2021 0:51

Konto prezydenta USA Donalda Trumpa na Twitterze zostało na stałe zablokowane - poinformowały w piątek władze tego serwisu społecznościowego.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami