Wiocha
Wiadomości z tagiem Premier  RSS
Kanada: Premier: druga fala pandemii w Kanadzie już trwa

25.09.2020 5:40

Druga fala pandemii koronawirusa w Kanadzie już trwa – ostrzegł premier Kanady Justin Trudeau. W czwartek władze Quebecu zaapelowały o rezygnację z rodzinnych obiadów w Thanksgiving, zaś rząd Ontario przeznaczył dodatkowe środki na testy.

Źródło: www.wnp.pl

UE: Rozpoczęło się spotkanie premierów Polski, Czech i Węgier z szefową KE

24.09.2020 10:14

W Brukseli po godz. 10 rozpoczęło się spotkanie premierów Polski, Czech i Węgier: Mateusza Morawieckiego, Andreja Babisza i Viktora Orbana z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Źródło: www.wnp.pl

Izrael: Rząd zaostrza ograniczenia w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem

24.09.2020 9:34

Rząd Izraela zdecydował w czwartek o zaostrzeniu ograniczeń w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Premier Benjamin Netanjahu ocenił, że wzrost liczby infekcji SARS-CoV-2 popycha kraj "na skraj przepaści".

Tagi: Premier
Źródło: www.wnp.pl

Emilewicz: Tańsze bilety kolejowe nowym wsparciem dla turystyki

23.09.2020 16:21


Kolejnego lockdownu nie będzie – zapowiada Wicepremier, Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz. Mogą się jednak pojawiać lokalne formy zamykania działalności gospodarczych. Jak wtedy będzie wyglądała pomoc dla firm? O tym – podczas kongresu Impact’20 Krzysztof Berenda rozmawiał z Wicepremier Emilewicz.

Źródło: www.rmf24.pl

​Premier na otwarciu Impact'20. "Rozważamy podniesienie progu dla estońskiego CIT-u"

23.09.2020 14:36


Odkąd stało się jasne, że epidemia koronawirusa dokona przeorania systemów gospodarczych wszystkich państw świata, stanęliśmy przed nowym wyzwaniem, które wytyczy ścieżki na kolejne lata - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia Impact20. To największy międzynarodowy kongres gospodarczy organizowany w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas przemówienia premier zapowiedział, że rząd rozważa podniesienie progu przychodowego, do którego będzie można stosować estoński CIT.

Źródło: www.rmf24.pl

Emilewicz: W 2022 r. powinniśmy wrócić do sytuacji z końca 2019 r.

23.09.2020 14:36

Przyszły rok powinien być okresem zdecydowanego przyspieszenia i mam nadzieję, że w 2022 r. wrócimy do sytuacji z końca 2019 r. - mówiła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas dyskusji na kongresie Impact'20 Connected Edition.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Rząd nie planuje przedłużania programów pomocowych dla firm w ramach tarcz antykryzysowych

23.09.2020 14:12


Biorąc pod uwagę brak lockdownu na większą skalę, rząd nie planuje przedłużania lub ponownego wprowadzenia programów pomocowych dla firm w ramach tzw. tarcz – powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Źródło: www.bankier.pl

​Premier na otwarciu Impact'20. "Stoimy przed wielkim wyzwaniem"

23.09.2020 12:26


Odkąd stało się jasne, że epidemia koronawirusa dokona przeorania systemów gospodarczych wszystkich państw świata, stanęliśmy przed nowym wyzwaniem, które wytyczy ścieżki na kolejne lata - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia Impact20.

Źródło: www.rmf24.pl

Malezja: Lider opozycji ogłosił, że ma poparcie dla sformowania nowego rządu

23.09.2020 9:17

Lider malezyjskiej opozycji Anwar Ibrahim oznajmił w środę, że zapewnił sobie poparcie większości w parlamencie dla nowego rządu pod jego przywództwem. Polityk stwierdził, że dotychczasowy rząd premiera Muhyiddina Yassina upadł.

Tagi: Premier
Źródło: www.wnp.pl

Prezydent Duda spotka się w środę z prezydentem i premierem Włoch

23.09.2020 8:17

Prezydent RP Andrzej Duda rozpoczyna w środę oficjalną wizytę we Włoszech; tego dnia spotka się z najważniejszymi politykami włoskimi, a także odwiedzi Instytut Spallanzaniego zajmujący się m.in. badaniami nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami