Prointegra
Wiadomości z tagiem Polityka  RSS
Dylemat krajów wschodzących: szybszy będzie wirus czy głód?

01.04.2020 8:36

Koronawirus pozbawił chleba wielu mieszkańców państw rozwijających się. Nic dziwnego, że nie wszyscy politycy są tam orędownikami drastycznych metod walki z pandemią.

Tagi: Polityka
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Polityka nowej szansy dla firm w tarczy antykryzysowej

28.03.2020 11:08


Pomoc dla małych i średnich firm, które przechodzą restrukturyzację oraz ułatwienie im ponownego rozpoczęcia działalności gospodarczej zakłada tzw. polityka nowej szansy - jedno z rozwiązań z pakietu antykryzysowego, który w sobotę uchwalił Sejm.

Źródło: www.bankier.pl

Koronawirus w Polsce. W trybie ad hoc: Budzimy się na kilka dni przed rozlaniem się epidemii i robimy wszystko na hurra

28.03.2020 8:36

Stan epidemii pokazał, że elity polityczne działają po omacku, ale z drugiej strony przyspieszył zmiany, które w normalnych okolicznościach nie miałyby szans na wprowadzenie.

Tagi: Polityka
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Polityka Nowej Szansy w tarczy antykryzysowej

26.03.2020 12:13


Możliwość wsparcia przez środki publiczne procesów restrukturyzacyjnych w przedsiębiorstwach podejmujących działania naprawcze w związku z występującymi sytuacjami kryzysowymi - zakłada projekt ustawy o udzielaniu pomocy publicznej, będący pakietem tarczy antykryzysowej. Projekt ten właśnie wpłynął do Sejmu.

Źródło: www.bankier.pl

Ws. koronawirusa rządy działają na oślep. Widzimy zaledwie wierzchołek góry lodowej

22.03.2020 20:36

Rządy działają na oślep, bez twardych dowodów na to, że polityka dystansu społecznego i paraliż miast są skuteczne – twierdzi prof. John P.A. Ioannidis

Tagi: USA, Polityka
Źródło: forsal.pl

Poradnik racjonalnego wyborcy [OPINIA]

22.03.2020 12:36

Ocena formatu polityka lokuje się na intuicyjnej skali: miernota, przeciętny, wybitny, wielki. Miernota nie umie rozwiązywać zadań historycznych, przed którymi stoi wspólnota narodowa. To, ku naszemu nieszczęściu, częsty typ, jednak najwięcej jest tych przeciętnych, którzy są zdolni wyłącznie do podtrzymywania zastanego ładu.

Źródło: forsal.pl

Koronapolityka. W czasach epidemii trudno cokolwiek przewidzieć

21.03.2020 18:36

Zagrożenie dla życia Polaków i ratowanie gospodarki przed upadkiem sprawiły, że polityka wjechała na nieprzewidywalne tory.

Źródło: forsal.pl

Powstanie fundusz pożyczkowy dla MŚP o wartości 400 mln zł

20.03.2020 10:00


MFiPR oraz BGK planują uruchomienie nowego funduszu pożyczkowego o wartości co najmniej 400 mln zł dla firm, które mogą mieć problemy w związku z koronawirusem - poinformował w piątek resort funduszy i polityki regionalnej. Chodzi o gwarancje kredytów odnawialnych w rachunku bieżącym.

Źródło: www.bankier.pl

Zmiany w podatkach złagodzą skutki pandemii koronawirusa

20.03.2020 7:51

Polityka podatkowa ma i będzie miała istotne znaczenie w walce ze skutkami ekonomicznymi pandemii koronawirusa - ocenia ekspert Jan Wacławek, PwC. Zauważa, że w obliczu pandemii kraje na całym świecie stopniowo wprowadzają zmiany w prawie podatkowym.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Lubimy krytykować polityków za przekraczanie granic, ale sami do tego przekraczania zachęcamy

18.03.2020 6:36

Lubimy krytykować polityków za przekraczanie granic w starciach z rywalami, ale sami ich do tego zachęcamy – bo liczy się skuteczność

Tagi: Polityka
Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami