Prointegra
Wiadomości z tagiem Polityka  RSS
Polityka Nowej Szansy – rząd przeznaczy 720 mln zł na ratowanie firm

30.09.2020 7:50


Przedsiębiorstwa, które są zagrożone niewypłacalnością lub już są niewypłacalne, ale chcą uratować swój biznes i mają na to pomysł, mogą aplikować o pomoc z rządowej Polityki Nowej Szansy. Wsparcie będzie udzielane firmom ze wszystkich branż i segmentów: poczynając od mikro-, małych i średnich, a kończąc na dużych.

Źródło: www.bankier.pl

Polityka wkracza na Wall Street

29.09.2020 23:05


Po dwóch dniach mocnych wzrostów nowojorscy inwestorzy przystąpili do realizowania zysków i pozycjonowania portfeli na koniec kwartału. Wiodącą rolę na Wall Street powoli przejmuje polityka.

Źródło: www.bankier.pl

MFiPR: projekt KPO jest na etapie uzgodnień z urzędnikami Komisji Europejskiej

29.09.2020 20:05

Projekt Krajowego Planu Odbudowy jest na etapie roboczych uzgodnień z urzędnikami Komisji Europejskiej - podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, przekazując relację z rozmowy minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej - Jedynak z komisarz UE ds. spójności i reform Elisą Ferreirą.

Źródło: www.wnp.pl

Jarosińska-Jedynak: Będziemy chcieli przedstawić KE Krajowy Plan Odbudowy z końcem roku

27.09.2020 8:00

Będziemy chcieli jak najszybciej, nawet z końcem roku przedstawić, Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy - powiedziała PAP minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Liczymy, że na początku przyszłego roku unijne pieniądze trafią do gospodarki.

Źródło: www.wnp.pl

MR rusza z nowym programem ratowania firm

25.09.2020 16:23

Ministerstwo Rozwoju rozpoczęło nabór wniosków do programu ratowania przedsiębiorstw znajdujących się w trudnościach ekonomicznych (tzw. Polityka Nowej Szansy). Od 24 września br. firmy, które potrzebują pomocy restrukturyzacyjnej, mogą wnioskować o wsparcie. Na pomoc przewidziano ok. 120 mln zł w skali roku.

Źródło: www.podatki.biz

Górnicy: "Zostanie tylko bieda i setki tysięcy bezrobotnych"

23.09.2020 15:13


Trwa protest górników, do wczoraj pod ziemią strajkowało 230 pracowników w kilku kopalniach Polskiej Grupy Górniczej. Wydano również kolejny biuletyn Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Stajkowego, w którym czytamy, że polityka klimatyczna za kilka lat pochłonie nawet kilkaset tysięcy miejsc pracy. 

Źródło: www.bankier.pl

Prezydent Duda spotka się w środę z prezydentem i premierem Włoch

23.09.2020 8:17

Prezydent RP Andrzej Duda rozpoczyna w środę oficjalną wizytę we Włoszech; tego dnia spotka się z najważniejszymi politykami włoskimi, a także odwiedzi Instytut Spallanzaniego zajmujący się m.in. badaniami nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.

Źródło: www.wnp.pl

Górnicy zostali pod ziemią w antyrządowym proteście

22.09.2020 7:01


Poranek na Śląsku dziś pod znakiem protestów w kopalniach. Wczoraj po zakończonej pracy na powierzchnię nie wyjechało ponad 60 górników z kopalń Ruda i Wujek. To sprzeciw wobec polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie górnictwa.

Źródło: www.rmf24.pl

Łon: Polityka NBP powinna sprzyjać utrzymaniu stóp procentowych na niskim poziomie

21.09.2020 10:08


Polityka Narodowego Banku Polskiego powinna sprzyjać utrzymaniu stóp procentowych na niskim poziomie - napisał w artykule dla Radia Maryja członek Rady Polityki Pieniężnej Eryk Łon.

Źródło: www.bankier.pl

Pełne oskładkowanie umów zleceń. Jakie mogą być koszty?

17.09.2020 16:12

W resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej rozważa się pełne oskładkowanie umów zleceń. Eksperci firmy doradczej KPMG oceniają, że taka zmiana przyniosłaby wzrost wpływów z tytułu składek, ale jednocześnie mocno uderzyłaby w zleceniodawców i zleceniobiorców w czasie kryzysu koronawirusowego.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami