f4up
Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Podatek cukrowy: Oto wyzwania, które wiążą się z wprowadzenim nowej opłaty

27.10.2020 8:36

Polska, idąc śladem m.in. Francji, Węgier i Wielkiej Brytanii, wprowadza dodatkową daninę publiczną, czyli opłatę od środków spożywczych, powszechnie nazywaną podatkiem cukrowym.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Podatki 2021: Masowy apel o rezygnację z opodatkowania spółek komandytowych

26.10.2020 15:02

Środowisko biznesowe apeluje o odejście od planowanego na przyszły rok opodatkowania podatkiem CIT spółek komandytowych. Apel do parlamentarzystów w tej sprawie podpisało 119 organizacji pracodawców i firm. Biznes ostrzega, że dodatkowe obciążenia podatkowe dla firm w czasie kryzysu gospodarczego będą działać na szkodę całej gospodarki i przedsiębiorców.

Źródło: www.podatki.biz

Sprawozdawczość podatkowa i systemy ERP przed dużymi zmianami

26.10.2020 15:00

Najbliższe lata przyniosą kolejne wyzwania dotyczące sprawozdawczości podatkowej i systemów ERP - oceniają eksperci firmy doradczej PwC. Ostatnim przedsięwzięciem technicznym w zakresie dostosowania systemów ERP było wdrożenie JPK_V7. Eksperci zaznaczają, że w kolejnych latach cyfryzacja procesów raportowania podatkowego będzie coraz wyraźniej przyspieszać.

Źródło: www.podatki.biz

Fiskus nie będzie pobierał podatku od fundowanych pracownikom szczepień na grypę

26.10.2020 14:26


Ministerstwo Finansów planuje zaniechanie poboru podatku od wartości szczepień przeciw grypie, które są finansowane np. pracownikom przez pracodawców - wynika z projektu przygotowanego w resorcie finansów.

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2021: Nowy rok przyniesie 5 nowych podatków i opłat

23.10.2020 16:07

W październiku br. Ministerstwo Finansów zapewniało, że w przyszłym roku nie będzie podwyżek podatków, a jedynym nowym będzie podatek od sprzedaży detalicznej. Jak wskazują jednak eksperci Pracodawców RP, 2021 r. przyniesie aż 5 nowych podatków i opłat o parapodatkowym charakterze. Równocześnie planowany jest wzrost 4 kolejnych danin.

Źródło: www.podatki.biz

Wprowadzenie CIT: Przedsiębiorco, poznaj nowe obowiązki

23.10.2020 8:36

Na skutek zmian planowanych przez rząd zyski spółek komandytowej i jawnej zostaną dwukrotnie opodatkowane podatkiem od osób prawnych. Raz będzie to na etapie ich wygenerowania przez spółkę i drugi raz na etapie ich dystrybucji do wspólników.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Podatki 2020: Rozszerzono listę zwolnień z akcyzy

22.10.2020 15:33

Wyroby tytoniowe, płyn do papierosów elektronicznych, tzw. wyroby nowatorskie i susz tytoniowy, które przeznaczane są do badań naukowych lub badań dotyczących jakości produktu, zostały zwolnione z podatku akcyzowego. Przewidujące rozszerzenie listy zwolnień z akcyzy rozporządzenie opublikowano już w Dzienniku Ustaw.

Tagi: Akcje, Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Polski system podatkowy zniechęca do inwestowania?

22.10.2020 15:31

Polski system podatkowy jest niestabilny, nieprzewidywalny i skomplikowany, co znacznie utrudnia prowadzenie biznesu i zniechęca firmy do nowych inwestycji - wynika z raportu pn. "Impuls dla Polski 2020-2022", który przygotowali eksperci Konfederacji Lewiatan. W publikacji przedstawiono m.in. pakiet proponowanych zmian podatkowych wspierających inwestycje.

Źródło: www.podatki.biz

Nieuprawnione doradztwo podatkowe. KIDP złożyła 60 zawiadomień do prokuratury

22.10.2020 15:30

Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP) złożyła w tym tygodniu do prokuratury 60 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez osoby i firmy, które miały świadczyć usługi doradztwa podatkowego bez odpowiednich uprawnień. Za naruszenie przepisów grożą kary w wysokości do 50 tys. zł, a KIDP przygotowuje kolejnych kilkaset zawiadomień. Większość przypadków dotyczy biur rachunkowych.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: CIT obejmie ponad 40 tys. spółek komandytowych

21.10.2020 16:01

Planowane na przyszły rok zmiany dotyczące podatku dochodowego CIT i spółek komandytowych dotkną w praktyce ponad 40,5 tys. takich spółek. Eksperci wskazują, że po zmianach efektywne opodatkowanie wzrośnie w tym przypadku do 34,4 proc., licząc podatek CIT i pobierany od wspólników podatek PIT od dywidendy. Nowe regulacje mają wejść w życie 1 stycznia 2021 r., ale niewykluczone jest opóźnienie zmian do maja.

Tagi: Podatki, CIT, PIT
Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami