Hopaj
Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Tarcza 4.0: Więcej pieniędzy dla powiatów i więcej darowizn odliczanych od PIT

27.05.2020 20:36

Procedowany w Sejmie projekt Tarczy antykryzysowej 4.0 przewiduje m.in zwiększenie środków z podatków od nieruchomości SP dla powiatów i rozszerzenie zakresu darowizn przekazywanych palcówkom społecznym i opiekuńczym od PIT - podało w środę w komunikacie Ministerstwo Rozwoju.

Źródło: forsal.pl

Rząd wspiera lokatorów: Dopłata do czynszu lub zakup własnego M z ulgami podatkowymi

27.05.2020 18:36

Ulgi podatkowe na zakup lub budowę nieruchomości, a także dopłaty do czynszów dla najemców - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, który w środę opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Źródło: forsal.pl

Podatki 2020: Przedsiębiorcy apelują o konkretne zmiany w tarczy

27.05.2020 16:23

Konfederacja Lewiatan zaapelowała do rządu o wprowadzenie 8 konkretnych zmian, które wzmocniłyby tarczą antykryzysową. Zrzeszająca przedsiębiorców organizacja postuluje m.in. przekazanie do swobodnej dyspozycji firm środków zablokowanych na rachunkach VAT, odstąpienie od pobierania zaliczek uproszczonych w podatkach dochodowych oraz zawieszenie poboru tzw. podatku minimalnego z tytułu własności środka trwałego.

Źródło: www.podatki.biz

Kasy fiskalne 2020: Wirtualne kasy coraz bliżej

27.05.2020 16:22

Pilotaż wirtualnych kas fiskalnych powinien ruszyć już z początkiem czerwca br. Jak przekonuje Ministerstwo Finansów, takie kasy mogą ułatwić wyjście podatników z szarej strefy. Część ekspertów krytykuje jednak rozszerzenie pilotażu wirtualnych kas na wrażliwe podatkowo branże (gastronomia i hotelarstwo), wskazując na ewentualne zagrożenia i kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

Źródło: www.podatki.biz

Podatnicy CIT mogą zaoszczędzić jeszcze prawie 50 tys. zł

26.05.2020 20:36

Firmy, które zatrzymały zysk za 2018 r. lub planują go zatrzymać za 2019 r., mogą skorzystać z dodatkowej ulgi w podatku dochodowym. Od przychodu odliczą hipotetyczne odsetki od kapitału własnego

Tagi: Firma, Podatki, CIT, PIT
Źródło: forsal.pl

Biedroń zapowiada działania ws. alimentów. "Będą ściągane jak podatki"

26.05.2020 16:36

Jedną z moich pierwszych inicjatyw będzie ustawa o alimentach, które muszą być płacone regularnie; jeśli będzie się z nimi zalegało przez rok, będą one ściągane jak podatki - poinformował we wtorek kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.

Źródło: forsal.pl

Podatki 2020: Tarcze antykryzysowe oferują za mało zwolnień podatkowych?

26.05.2020 15:57

Przy okazji wdrażania kolejnych tarcz antykryzysowych podatnicy oczekiwali rozwiązań podatkowych, w tym zwolnień podatkowych, które pozwalałyby na szybką i długotrwałą poprawę płynności finansowej - wskazują eksperci firmy doradczej KPMG. Analitycy oceniają, że dotychczasowe instrumenty wydają się w zbyt małym stopniu odciążać przedsiębiorstwa walczące o przetrwanie.

Źródło: www.podatki.biz

Podatek od nieruchomości wymaga zmian - twierdzi RPO

26.05.2020 15:56

Przepisy dotyczące podatku od nieruchomości są nieprecyzyjne i w wielu przypadkach krzywdzące dla podatników - twierdzi dr Adam Bodnar. Rzecznik praw obywatelskich skierował w tej sprawie prośbę do Ministerstwa Finansów o odpowiednią interwencję oraz zmiany w prawie podatkowym.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Spadek wpływów dotyczy już wszystkich podatków

26.05.2020 15:55

W okresie od stycznia do kwietnia br. zanotowano spadek wpływów ze wszystkich podatków - wynika z nowych danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów. W związku z kryzysem wynikającym z pandemii koronawirusa najmocniej zmniejszyły się dochody z podatku CIT. W skali roku odnotowano w tym przypadku spadek aż o 28,9 proc.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Danina solidarnościowa już bez odsetek za zwłokę

25.05.2020 16:06

W życie weszło rozporządzenie ws. zaniechania poboru odsetek za zwłokę od niewpłaconej w terminie daniny solidarnościowej w związku z COVID-19. Zaniechanie dotyczy odsetek za zwłokę, które naliczono osobom fizycznym w okresie od 1 maja do 1 czerwca 2020 r. Szacuje się, że nowe przepisy mogą być korzystne w sumie dla ok. 21 tys. podatników.

Tagi: Podatki, BOR, PiS
Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami