Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Globalne podatki. Test dla Bidena

12.01.2021 22:36


Europa liczy na wsparcie nowego amerykańskiego prezydenta w próbie skutecznego opodatkowania międzynarodowych korporacji. Niemiecki minister finansów Olaf Scholz zapowiada, że będzie namawiał administrację Joe Bidena, by poparła propozycję wprowadzenia globalnych regulacji podatkowych.

Źródło: www.rmf24.pl

Podatki 2021: Od lipca deklaracje akcyzowe tylko przez internet

12.01.2021 15:14

Z początkiem lipca 2021 r. wprowadzony zostanie obowiązek składania deklaracji akcyzowych wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej - wynika z projektu nowelizacji ustawy akcyzowej, który niedawno trafił do Sejmu. Resort finansów zakłada, że automatyzacja procesów wpłynie pozytywnie m.in. na efektywność obsługi podatników, a sprawy będą załatwiane szybciej.

Źródło: www.podatki.biz

Będą rekompensaty dla gmin górskich za zwolnienia z podatku od nieruchomości

12.01.2021 15:10

Regiony górskie zostaną objętą dodatkową pomocą w związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa - zapowiedział w poniedziałek rząd. Jednym z kluczowych elementów pakietu mają być rekompensaty za zwolnienie przedsiębiorców w I kwartale 2021 r. z podatku od nieruchomości. Cały program będzie warty ok. 1 mld zł.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: Może być trudniej o zezwolenie na działalność w zakresie akcyzy

11.01.2021 15:52

Organy podatkowe otrzymają szersze możliwości odmowy wydania zezwolenia akcyzowego. Zgodnie z rządowym projektem nowelizacji ustawy o akcyzie, przesłanki dotyczące odmowy wydania i cofnięcia zezwolenia będą szersze. Podobnie będzie z wpisami do rejestru pośredniczących podmiotów tytoniowych. Większość nowych przepisów ma wejść w życie 1 kwietnia 2021 r.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: Informacje o transakcjach uwzględnią brexit

11.01.2021 15:50

Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Zagranicznej opublikowało projekt zmian w rozporządzeniu ws. informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach i przemieszczeniach towarów w procedurze magazynu typu call-off stock. Przepisy uwzględnią zmiany związane z wyjściem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej oraz wyjątek dotyczący transakcji towarowych z drugim z tych krajów.

Źródło: www.podatki.biz

UE: Komisarz Breton: osiągniemy porozumienie z USA w sprawie podatku cyfrowego

08.01.2021 16:32

Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton oświadczył w piątek, że porozumienie w sprawie podatku cyfrowego zostanie wypracowane na forum Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w tym ze Stanami Zjednoczonymi.

Źródło: www.wnp.pl

Podatki 2021: Nowe wzory dotyczące ryczałtu i spółek kapitałowych

08.01.2021 15:07

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie ws. wzorów zawiadomienia o wyborze opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych oraz oświadczenia o podmiotach, w których posiada prawa udziałowiec lub akcjonariusz podatnika opodatkowanego ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych. Nowe formularze są związane ze zmianami ustawowymi w podatku CIT.

Tagi: Podatki, CIT, PIT, BOR
Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: Będą zmiany ws. opodatkowania akcyzą suszu tytoniowego

08.01.2021 15:05

W ramach nowelizacji ustawy akcyzowej wprowadzone zostaną m.in. zmiany dotyczące opodatkowania suszu tytoniowego. W projekcie, który jest obecnie w Sejmie, przewidziano m.in. opodatkowanie suszu w sytuacji jego nabycia lub posiadania przez podmiot, który nie jest wpisany do rejestru producentów surowca tytoniowego.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: MF szykuje duże zmiany ws. akcyzy i samochodów osobowych

07.01.2021 15:18

W 2021 r. w życie wejść mają istotne zmiany dotyczące podatku akcyzowego oraz samochodów osobowych. Rząd planuje m.in. opodatkowanie akcyzą nowej czynności - dokonania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu na samochód osobowy. Pakiet nowych regulacji ma pozwolić na zwalczanie pojawiających się do tej pory nieprawidłowości.

Tagi: Akcje, Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: Procedura WHT refund odroczona do 30 czerwca

07.01.2021 15:17

Z początkiem 2021 r. w życie weszło nowe rozporządzenie resortu finansów, funduszy i polityki regionalnej, w którym przewidziano - tak jak w latach poprzednich - odroczenie obowiązywania tzw. procedury WHT refund. Procedurę dotyczącą podatku u źródła odroczono do 30 czerwca 2021 r. Ministerstwo przekonuje, że w obecnym roku zakończone zostaną prace nad ustawowymi zmianami ws. modernizacji zasad poboru podatku u źródła.

Tagi: Podatki, BOR
Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami