Wiocha
Wiadomości z tagiem PiS  RSS
UdSC: Cudzoziemcy, którzy utknęli w Polsce z powodu koronawirusa, będą mogli legalnie tu pozostać

01.04.2020 14:36

Przepisy zawarte w specustawie dotyczącej walki z koronawirusem umożliwiają legalne pozostanie w kraju osobom, które chcą realizować dotychczasowy cel pobytu lub nie mogą opuścić Polski w związku z epidemią - zaznaczył w środę rzecznik prasowy Urzędu do Spraw Cudzoziemców Jakub Dudziak.

Źródło: forsal.pl

Specjalne ułatwienia dla cudzoziemców na czas epidemii

01.04.2020 13:18


31 marca weszła w życie ustawa przewidująca m.in. szczególne rozwiązania dla cudzoziemców w Polsce - poinformował w środę Urząd ds. Cudzoziemców. Przepisy umożliwią legalne pozostanie w kraju osobom, które zechcą, lub też nie mogą opuścić Polski w związku z koronawirusem.

Tagi: PiS
Źródło: www.bankier.pl

Chińskie rynki zbytu mogą uratować polskie firmy

01.04.2020 10:36

Europa stanęła, więc rynków zbytu warto poszukać w Azji. Jest m.in. szansa na przejęcie spożywczych kontraktów australijskich firm - pisze środowy "Puls Biznesu".

Źródło: forsal.pl

Chiny mogą uratować polskie firmy

01.04.2020 8:43


Europa stanęła, więc rynków zbytu warto poszukać w Azji. Jest m.in. szansa na przejęcie spożywczych kontraktów australijskich firm - pisze środowy "Puls Biznesu".

Źródło: www.bankier.pl

Pandemia paliwem dla e-sklepów

01.04.2020 8:16


Ostatnie tygodnie to żniwa dla większości sprzedawców. Polacy masowo ruszyli na bezpieczne internetowe zakupy. To zmieni zwyczaje zakupowe na zawsze - pisze środowa "Rzeczpospolita".

Źródło: www.bankier.pl

Drugi kwartał będzie najgorszy

01.04.2020 8:14


Ograniczenia w funkcjonowaniu firm będą miały konsekwencje mocniejsze niż kryzys z końca poprzedniej dekady. Kluczowe jest to, jak szybko zostaną zniesione - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Tagi: Firma, PiS
Źródło: www.bankier.pl

Łon: Warto trzymać stopy powyżej zera

31.03.2020 22:36


Warto utrzymać stopy procentowe powyżej zera - napisał w odpowiedzi na pytania PAP Biznes członek RPP Eryk Łon. Jego zdaniem, jeżeli banki nie będą chciały zwiększyć akcji kredytowej, będzie można je do tego skłonić.

Źródło: www.bankier.pl

Zmieniona ulga w składkach ZUS nadal budzi kontrowersje

31.03.2020 22:36

Po sejmowej korekcie przepisów dotyczących zwolnienia z należności do ZUS powstały nowe wątpliwości. Wracają też znane już postulaty

Tagi: ZUS, PiS, Sejm
Źródło: forsal.pl

Prezydent podpisał ustawy, z których składa się tzw. "tarcza antykryzysowa"

31.03.2020 21:33


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustaw z obszaru ochrony zdrowia, która ma ułatwić walkę z COVID-19. Nowe przepisy m.in. precyzują, kto może zostać skierowany do pracy przy zwalczaniu epidemii i ułatwiają powrót do zawodu pielęgniarkom mającym co najmniej pięcioletnią przerwę. Andrzej Duda złożył też podpis pod specustaw o wsparciu firm w związku z epidemią koronawirusa i ustawę rozszerzającą kompetencje PFR w związku z koronawirusem.

Źródło: www.rmf24.pl

W czasie epidemii bez tantiem dla ZAiKS. Firmy nie zapłacą artystom

31.03.2020 18:36

Za czas epidemii przedsiębiorcy nie będą odprowadzać tantiem organizacjom takim jak ZAiKS czy STOART. Problem w tym, że przepisy są niejasne i można je interpretować bardzo szeroko

Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami