Hopaj
Wiadomości z tagiem Parlament  RSS
Kodeks pracy - Sejm pracuje nad problemem niższych płac kobiet

03.07.2020 15:56

Do Sejmu trafił poselski projekt nowelizacji Kodeksu pracy, w którym przewidziano zmiany dotyczące problemu niższych wynagrodzeń kobiet względem mężczyzn wykonujących taką samą pracę. Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zaproponował, aby taki problem uwzględniała definicja mobbingu.

Źródło: www.podatki.biz

Czarnogóra zalegalizowała homoseksualne związki partnerskie

01.07.2020 21:08

Czarnogóra została pierwszym europejskim krajem poza UE, w którym zalegalizowano związki partnerskie osób tej samej płci. Głosowanie w tej sprawie odbyło się w środę w 81-osobowym parlamencie Czarnogóry, a za ustawą opowiedziało się 42 deputowanych.

Źródło: www.wnp.pl

Ministrowie dziewięciu państw zwracają uwagę na restrykcyjne przepisy pakietu mobilności

01.07.2020 15:34


Ministrowie dziewięciu państw grupy like-minded, czyli Polski, Bułgarii, Cypru, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Rumunii i Węgier skierowali do posłów Parlamentu Europejskiego pismo, w którym zwracają uwagę na restrykcyjne, dyskryminujące i protekcjonistyczne przepisy zawarte w Pakiecie Mobilności I - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

Źródło: www.bankier.pl

Australia: Raport: koale w Nowej Południowej Walii mogą wyginąć do 2050 r.

30.06.2020 12:31

Koale w australijskim stanie Nowa Południowa Walia wyginą do 2050 roku, jeśli rząd nie podejmie pilnych działań – alarmuje komisja stanowego parlamentu w opublikowanym we wtorek sprawozdaniu na temat populacji i środowiska życia tych torbaczy.

Źródło: www.wnp.pl

Szefowie instytucji UE skrytykowali decyzję Chin ws. nowych przepisów dotyczących Hongkongu

30.06.2020 12:01

Szefowie Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej skrytykowali we wtorek decyzję chińskiego parlamentu o przyjęciu kontrowersyjnej ustawy o bezpieczeństwie państwowym w Hongkongu. Zapowiedzieli rozmowy na forum międzynarodowym na temat możliwej reakcji.

Źródło: www.wnp.pl

Podatki 2021: Do Sejmu trafił projekt ograniczający zwolnienia dla kościołów

25.06.2020 16:00

Klub parlamentarny Lewicy skierował do Sejmu projekt ustawy o jawności przychodów kościołów i związków wyznaniowych oraz zniesieniu ich przywilejów finansowych. Projektodawcy zaproponowali m.in. ograniczenie części zwolnień podatkowych, z których obecnie korzystać mogą kościoły i związki wyznaniowe.

Źródło: www.podatki.biz

Samorządy otrzymają subwencje rekompensujące spadek dochodów podatkowych?

22.06.2020 16:00

Sejm rozpoczął prace nad poselskim projektem ustawy o subwencji rekompensującej dla jednostek samorządu terytorialnego. Klub parlamentarny Lewicy proponuje jednorazową rekompensatę dla samorządów z tytułu utraconych dochodów z podatków dochodowych PIT i CIT. Dodatkowa rekompensata miałaby kosztować budżet państwa do 16,3 mld zł.

Źródło: www.podatki.biz

Prezydent Serbii ogłasza historyczne zwycięstwo w wyborach parlamentarnych

22.06.2020 0:03

Prezydent Aleksander Vuczić w niedzielę wieczorem historycznym nazwał zwycięstwo Serbskiej Partii Postępowej, której przewodzi, w wyborach parlamentarnych. Na Serbską Partię Postępową głosowało, jak wynika z nieoficjalnych jeszcze danych, 63,4 proc. wyborców.

Źródło: www.wnp.pl

Szydło: stawką w wyborach prezydenckich jest przyszłość Polski i rodziny

21.06.2020 22:44

Stawką w tych wyborach jest przyszłość Polski i polskich rodzin - mówiła w niedzielę posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Szydło podczas wizyty w dotkniętej powodzią Węglówce w województwie małopolskim.

Źródło: www.wnp.pl

Serbia: Exit poll: partia rządząca wygrywa wybory parlamentarne

21.06.2020 21:52

Niedzielne wybory parlamentarne w Serbii wygrała rządząca Serbska Partia Postępowa (SNS) prezydenta Aleksandara Vuczicia, która zdobyła 63,4 proc. głosów; jej koalicjant Socjalistyczna Partia Serbii (SPS) otrzymała 10,3 proc. głosów - wynika z sondaży exit polls ośrodków Ipsos i CeSID.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami