Wiocha
Wiadomości z tagiem Parlament Europejski  RSS
Parlament Europejski chce większej ilości ponownie wykorzystywanej wody

13.05.2020 20:32


Parlament Europejski zatwierdził w środę rozporządzenie w sprawie ponownego wykorzystania wody do celów rolniczych, by zapobiegać jej niedoborom w UE.

Źródło: www.bankier.pl

UE: Europoseł PO prosi o interwencję europejskiego inspektora danych w sprawie Poczty

29.04.2020 16:00

Przewodniczący delegacji PO w Parlamencie Europejskim Andrzej Halicki zwrócił się do Europejskiego Inspektora Ochrony Danych o interwencję w sprawie decyzji polskiego resortu cyfryzacji o przekazaniu Poczcie Polskiej danych z bazy PESEL.

Źródło: www.wnp.pl

Ekstra kasa dla Polski. 7,4 mld zł z UE na walkę z pandemią

17.04.2020 20:36

Parlament Europejski przegłosował w piątek przekierowanie niewykorzystanych dotychczas środków z funduszy spójności na walkę z pandemią i jej skutkami. UE będzie finansowała 100 proc. wydatków, bez wkładu ze strony państw członkowskich.

Źródło: forsal.pl

Węgry: Minister o rezolucji PE: zamiast jedności znów atak na Węgry

17.04.2020 19:31

Parlament Europejski zamiast solidarności i zjednoczonego działania w czasie pandemii koronawirusa znów atakuje Węgry – oznajmiła w piątek minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga, reagując na rezolucję PE ws. działań Unii Europejskiej na rzecz walki z pandemią.

PE przeznaczy ponad 3 mld euro dla sektora zdrowotnego w UE

17.04.2020 18:36

Parlament Europejski zatwierdził przeznaczenie ponad 3 mld euro dla sektora opieki zdrowotnej w UE. Fundusze mają pójść na zakup środków medycznych, takich jak maski, respiratory, budowę szpitali polowych oraz na pensje medyków oddelegowanych do innych krajów.

Źródło: forsal.pl

PE przyjął rezolucję ws. zwalczania pandemii koronawirusa. Zaatakował też polski rząd

17.04.2020 18:36

Parlament Europejski w piątkowym zdalnym głosowaniu przyjął rezolucję w sprawie skoordynowanych działań UE na rzecz zwalczania pandemii koronawirusa i jej skutków. W rezolucji polskie władze krytykowane są za plan organizacji wyborów prezydenckich w maju.

Źródło: forsal.pl

37 mld euro na walkę ze skutkami pandemii. PE poparł propozycje KE

27.03.2020 2:36

Parlament Europejski w czwartkowych głosowaniach poparł propozycje Komisji Europejskiej dot. wsparcia krajów w czasie pandemii, m.in. przeznaczenie środków z funduszy spójności na walkę ze skutkami kryzysu. Większość europosłów głosowała mailowo.

PE: UE musi pomóc Grecji w zarządzaniu granicą z Turcją

10.03.2020 21:34

UE musi pomóc Grecji w zarządzaniu granicą z Turcją, zapewniając jednocześnie prawo do azylu tym, którzy go potrzebują - przekonywali we wtorek europosłowie podczas debaty w Parlamencie Europejskim.

Źródło: www.wnp.pl

Parlament Europejski debatuje nad budżetem i powiązaniem go z praworządnością

03.03.2020 20:44

Parlament Europejski nie zgodzi się na zbyt mały budżet UE na kolejne siedem lat - grozili eurodeputowani w środę podczas debaty w Strasburgu przed przyszłotygodniowym szczytem w tej sprawie. Apelowali przy tym o powiązanie dostępu do funduszy z praworządnością.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Europosłowie stanęli w obronie psów i kotów. Chodzi o nielegalne hodowle

25.02.2020 20:36

Parlament Europejski wzywa Komisję Europejską, państwa członkowskie, organizacje pozarządowe i lekarzy weterynarii do działań zwalczających nielegalną sprzedaż zwierząt domowych.

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami