Prointegra
Wiadomości z tagiem Paliwa  RSS
Podatki 2020: MF odniosło się do kwestii kosztów paliwa w ryczałcie

24.09.2020 16:06

W niedawnej interpretacji ogólnej Ministerstwo Finansów wskazało, że w wartości ryczałtu za użytkowanie samochodu służbowego do celów prywatnych mieszczą się koszty paliwa. Jak tłumaczą eksperci firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton, wcześniej kwestia ta budziła spore wątpliwości, a przedstawione przez resort finansów stanowisko jest korzystne dla podatników.

Źródło: www.podatki.biz

Ropa w USA tanieje - nie pomagają nawet dane o spadku jej zapasów

24.09.2020 8:01

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw tanieje - notowaniom surowca nie pomaga nawet informacja o spadków zapasów paliw w USA - podają maklerzy.

Źródło: www.wnp.pl

Ceny ropy w USA spadają - odradzanie się koronawirusa może skutkować lockdownami

23.09.2020 8:10

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw lecą w dół w reakcji na odradzanie się epidemii koronawirusa, co może doprowadzić do zwiększenia ograniczeń w gospodarkach i wywołać tym samym spadek popytu na paliwa - podają maklerzy.

Źródło: www.wnp.pl

Notowania metali bazowych, węgla i paliw

22.09.2020 8:11

Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.

Źródło: www.wnp.pl

Transformacja energetyczna może się okazać katastrofą społeczną i ekonomiczną

22.09.2020 6:00

W górnictwie węgla kamiennego do celów energetycznych oraz węgla brunatnego pracuje w Polsce około stu tysięcy osób. Na jedno miejsce pracy w kopalni przypadają cztery miejsca pracy w jej otoczeniu. Dochodzą do tej grupy pracownicy elektrowni i ciepłowni bazujących na węglu i innych paliwach kopalnych. To pokazuje od strony społecznej olbrzymią, ponad 700-tysięczną skalę odpowiedzialności - podkreśla w rozmowie z portalem WNP.PL dr hab. inż. Paweł Bogacz, prof. Akademii Górniczo-Hutniczej.

Źródło: www.wnp.pl

Ceny ropy w USA w dół po najwyższej tygodniowej zwyżce od czerwca

21.09.2020 9:08


Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają po najmocniejszej tygodniowej zwyżce od czerwca. Na rynkach brak jest jasności co do skali ożywienia zapotrzebowania na energię na świecie - podają maklerzy.

Źródło: www.bankier.pl

Zapasy ropy mocno spadły. Ceny w górę

16.09.2020 7:59

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw rosną o 1,8 proc., po niespodziewanym silnym spadku amerykańskich zapasów surowca - podają maklerzy.

Źródło: www.wnp.pl

Wzrost zainteresowania ekogroszkiem przed sezonem grzewczym

15.09.2020 14:46

Polska Grupa Górnicza, która w kolejnych latach chce zwielokrotnić produkcję paczkowanego ekogroszku, rozpoczęła kampanię zachęcającą do korzystania z tego paliwa. Z danych PGG wynika, że w ostatnim czasie, u progu sezonu grzewczego, ruch w sklepie internetowym z ekogroszkiem wzrósł kilkakrotnie.

Źródło: www.wnp.pl

Ceny ropy w USA zakotwiczyły blisko 37 USD: b

15.09.2020 8:01

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw są blisko 37 USD za baryłkę. Na rynkach trwa oczekiwanie na dane o tygodniowych zapasach surowca za Oceanem - podają maklerzy.

Źródło: www.wnp.pl

Notowania metali bazowych, węgla i paliw

15.09.2020 7:22

Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami