Prointegra
Wiadomości z tagiem Nieruchomości  RSS
Władze oczekują od banków aktywnego kredytowania gospodarki

13.07.2020 16:36


Komitet Stabilności Finansowej dot. nadzoru makroostrożnościowego oczekuje od banków aktywnego kredytowania gospodarki i wspierania kredytobiorców - podano w poniedziałkowym komunikacie. KSF-M rekomenduje ponadto obniżenie wag ryzyka na niektóre nieruchomości komercyjne.

Przedłużone terminy w podatkach CIT, PIT i innych. Sprawdź, na jakie ułatwienia mogą liczyć podatnicy

09.07.2020 12:44

Z powodu pandemii koronawirusa podatnicy PIT, CIT, VAT i akcyzy mogą liczyć na szereg ułatwień, a gminy mogą przesunąć zapłatę rat podatku od nieruchomości - poinformował w środę resort finansów w komunikacie.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Udostępnienie serwerowni nie jest usługą związaną z nieruchomością

09.07.2020 12:44

Przedsiębiorca, który odpłatnie przechowuje u siebie cudze serwery, musi rozliczyć VAT w miejscu siedziby lub stałego miejsca prowadzenia działalności przez klienta. Nie świadczy bowiem usługi związanej z nieruchomością – orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

#PodziękujMieszkaniu – nowa kampania Europa Ubezpieczenia

09.07.2020 10:39


Europa Ubezpieczenia rozpoczęła nową kampanię wizerunkową, która promuje zakup ubezpieczeń nieruchomości.

Źródło: prnews.pl

#PodziękujMieszkaniu - nowa kampania Europy [Rynek]

09.07.2020 10:02

Europa rozpoczęła nową kampanię wizerunkową, która promuje zakup ubezpieczeń nieruchomości. Koncept kampanii zakłada zwrócenie uwagi na (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Rafał Oprocha wraca do CBRE

09.07.2020 9:58

Szefem krakowskiego zespołu firmy doradczej CBRE został Rafał Oprocha. Do głównych zadań nowego szefa regionu należeć będzie integracja wszystkich linii biznesowych w obszarze nieruchomości komercyjnych, a także wprowadzanie nowych rozwiązań PropTech na rynku małopolskim.

Źródło: www.propertynews.pl

GLP finalizuje transakcję zakupu nieruchomości logistycznych Grupy Goodman

09.07.2020 8:12

Firma GLP sfinalizowała transakcję zakupu portfela nieruchomości logistycznych Grupy Goodman w Polsce, Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech. Dzięki temu GLP jest już obecne w 11 krajach Europy.

Źródło: www.propertynews.pl

Eurostat: Polski rynek wtórny drożeje najszybciej w Unii Europejskiej

09.07.2020 7:00


O ponad 5 proc. w skali kwartału podrożały mieszkania oferowane na polskim rynku wtórnym – wynika z danych Eurostatu za I kw. 2020 r. To najwyższy wynik w Unii Europejskiej. W skali roku ceny używanych mieszkań rosły szybciej jedynie na Słowacji. Jak rajd cen nieruchomości nad Wisłą przedstawia się na tle pozostałych państw Unii Europejskiej?

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2021: Rząd wprowadzi podatek od morskich farm wiatrowych

08.07.2020 15:58

Od 2021 r. wytwórcy energii elektrycznej z morskich farm wiatrowych będą obciążeni nowym podatkiem - wynika z projektu ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, który przygotowało Ministerstwo Klimatu. Nowa danina ma niejako zastąpić w takich przypadkach podatek od nieruchomości, któremu nie podlegają morskie farmy wiatrowe.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami