Hopaj
Wiadomości z tagiem Ministerstwo Finansów  RSS
Dłuższy czas na zgłoszenie do CRBR

13.07.2020 18:30


Do wtorku wydłużono czas na przyjmowania zgłoszeń do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych - poinformowało w poniedziałek w komunikacie Ministerstwo Finansów. Związane to jest m.in. z czasowym brakiem dostępu do strony internetowej rejestru - tłumaczy MF.

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2020: Polska liczy na podatkowe zmiany na poziomie unijnym

13.07.2020 16:16

Polska popiera priorytety niemieckiej prezydencji w Unii Europejskiej w zakresie gospodarczym i finansowym - poinformowało Ministerstwo Finansów. Jednocześnie resort wskazał, że szczególnie ważne są dla niego działania dotyczące podatków, w tym skuteczniejsza walka z unikaniem opodatkowania. Polska liczy też m.in. na szybkie zakończenie negocjacji dotyczących zmian w podatku VAT.

Źródło: www.podatki.biz

MF: do poniedziałku czas na zgłoszenie do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych

11.07.2020 12:00

W najbliższy poniedziałek, 13 lipca mija termin zgłoszenia danych przez osoby fizyczne sprawujące bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką, do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych - przypomina Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.wnp.pl

Obrót instrumentami finansowymi - przepisy zostaną dostosowane do wymogów UE

10.07.2020 16:10

Przepisy dotyczące obrotu instrumentami finansowymi zostaną dostosowane do nowych wymogów unijnych - wynika z projektu nowelizacji, którzy przygotowało Ministerstwo Finansów. Nowe rozwiązania dotyczą przede wszystkim nadzoru prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Większość nowych regulacji ma wejść w życie z początkiem 2022 r.

Źródło: www.podatki.biz

Projekt MF: do końca lipca konsultacje ws. projektu noweli o obrocie instrumentami finansowymi

09.07.2020 18:19


Dokonanie zmian w krajowym porządku prawnym w związku z wejściem w życie regulacji UE dotyczących Europejskich Urzędów Nadzoru (ESAs) zakłada projekt noweli o obrocie instrumentami finansowymi Ministerstwa Finansów . Do 30 lipca br. mają potrwać jego konsultacje.

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2020: MF zacieśnia współpracę z PAIH

09.07.2020 16:35

Ministerstwo Finansów oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu podpisały w tym tygodniu deklarację o zacieśnieniu współpracy. Jak przekonują obie strony, to odpowiedź na postulaty zgłaszane przez środowisko przedsiębiorców. Wśród celów współpracy znajdują się m.in. podniesienie jakości obsługi podatników oraz wspieranie stabilnego otoczenia inwestycyjnego.

Źródło: www.podatki.biz

Brytyjski rząd policzył koszty walki z koronawirusem

09.07.2020 14:00


Już prawie 190 miliardów funtów wynoszą koszty działań podjętych przez brytyjski rząd w odpowiedzi na epidemię koronawirusa - wynika z danych przedstawionych przez ministerstwo finansów.

Źródło: www.bankier.pl

Nowa matryca VAT już obwiązuje. Teraz czas na estoński CIT

09.07.2020 12:44

Ministerstwo Finansów kończy prace nad projektem nowelizacji CIT, która pozwoli części firm nie płacić podatku do momentu wypłaty zysku. Ruszył już natomiast program współdziałania dla największych przedsiębiorstw.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Ciastko zjedzone na miejscu ma wyższą stawkę niż zapakowane do torby

09.07.2020 12:44

Jeżeli cukiernia sprzedaje swoje wyroby na wynos, to powinna zastosować do nich 5-proc. VAT – odpowiedziało Ministerstwo Finansów na pytanie DGP.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Podatki 2020: Nowe obwieszczenie ws. unijnej listy rajów podatkowych

08.07.2020 15:56

Ministerstwo Finansów opublikowało nowe obwieszczenie dotyczące tzw. unijnej czarnej listy rajów podatkowych. W obwieszczeniu przedstawiono aktualną listę krajów i jurysdykcji, które Unia Europejska uważa za sprzyjające osobom albo podmiotom próbującym uniknąć opodatkowania. Obecnie lista ta obejmuje 7 państw/dependencji, które jednocześnie nie znajdują się w wydawanym na podstawie polskich przepisów o PIT i CIT wykazie jurysdykcji stosujących szkodliwą konkurencję podatkową.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami