Hopaj
Wiadomości z tagiem Mateusz Morawiecki  RSS
Morawiecki ogłasza nową tarczę. Pomoc dla 40 najbardziej dotkniętych branż

30.11.2020 14:37

Dla przedsiębiorców blisko 40 branż najbardziej dotkniętych drugą falą pandemii rząd przygotował nową tarczę branżową, która ma być warta 35-40 mld zł, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Chodzi m.in. gastronomię, przewozy, hotelarstwo, turystykę zimową i całoroczną, ale także kultura i rozrywka.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Startuje tarcza finansowa 2.0

27.11.2020 0:36


Państwo polskie nie zostawiło samych sobie przedsiębiorców i pracowników podczas kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przekonywał podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.bankier.pl

Premier pytany o umowę szpitala narodowego z operatorem. "Będę najszczęśliwszy, jeśli w szpitalach tymczasowych nie będzie żadnego pacjenta"

26.11.2020 10:48


Będę najszczęśliwszy, jeśli w szpitalach tymczasowych nie będzie żadnego pacjenta i jeszcze bardziej szczęśliwy, gdy pożegnamy się z epidemią - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.bankier.pl

Gowin zapowiada konsultacje z branżami objętymi restrykcjami

21.11.2020 13:28


Na początku przyszłego tygodnia rozpoczniemy konsultacje z branżami, wobec których utrzymano restrykcje - powiedział w sobotę PAP wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki dał mu zielone światło na przygotowanie dodatkowych rozwiązań osłonowych.

Źródło: www.bankier.pl

Rząd odmrozi gospodarkę? Kraska: Chcemy przedstawić pewien projekt

21.11.2020 10:36

Chcemy przedstawić pewien projekt odmrażania gospodarki, który będzie w korelacji z liczbą stwierdzanych zakażeń i chorych w szpitalach - powiedział w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. O godz. 10 premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić zasady dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z COVID-19.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rząd przedłuża obowiązywanie obostrzeń

21.11.2020 10:09


Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawiają plan dalszej walki z koronawirusem.

Źródło: www.bankier.pl

Gut-Mostowy wiceministrem rozwoju, pracy i technologii

19.11.2020 18:36

Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego na wiceministra rozwoju, pracy i technologii oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki - poinformował w czwartek resort. Wiceszef MRPiT jest m.in. współtwórcą programu Polski Bon Turystyczny.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Premier zabrał głos ws. weta dla budżetu UE: "Praworządność jak straszak"

18.11.2020 17:30


To sprawa, która dotyczy tego, czy nasz los ma być w naszych rękach; to nie jest podział na prawicę, lewicę, to podział na tych, którzy chcą, żeby naród polski decydował sam za siebie, czy żeby o naszym losie decydowali urzędnicy w Brukseli - tak o budżecie UE mówił w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.bankier.pl

Unijny dyplomata: Weto Węgier i Polski wywołałoby w Unii kryzys na miarę brexitowego

16.11.2020 14:07


"To będzie wielki kryzys w Unii Europejskiej" - tak wysokiej rangi unijny dyplomata nieoficjalnie komentuje w rozmowie z RMF FM możliwość zawetowania przez Polskę i Węgry nowego budżetu UE i - wraz z nim - funduszu odbudowy, który ma pomóc unijnym gospodarkom w pokonaniu kryzysu spowodowanego przez pandemię koronawirusa. Wetem zagrozili i Mateusz Morawiecki, i Viktor Orban: Warszawa i Budapeszt nie zgadzają się bowiem na mechanizm "pieniądze za praworządność".

Premier: Chcemy rozpocząć szczepienia od seniorów, personelu medycznego i służb mundurowych

13.11.2020 12:33


Chcemy rozpocząć szczepienia od grup wysokiego ryzyka - seniorów, personelu medycznego i służb mundurowych - mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek po spotkaniu z przedstawicielami firmy Pfizer, które poświęcone było współpracy w przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek na Covid-19. .

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami