Wiocha
Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
Spada udział Europejczyków w światowej populacji i globalnym PKB

01.07.2020 22:14

Zmiany demograficzne mogą wpłynąć na pozycję Europy na świecie; udział Europejczyków w światowej populacji i PKB będzie spadał – wynika z raportu Komisji Europejskiej, zaprezentowanego w środę w Brukseli.

Źródło: www.wnp.pl

Pomoc państwa dla firm - KE luzuje ograniczenia

01.07.2020 15:55

Komisja Europejska przyjęła trzecią nowelizację tymczasowych ram pomocy państwa. W efekcie rozszerzono ich zakres, aby możliwe było większe wsparcie unijnych gospodarek w obliczu pandemii koronawirusa. Zmiany mogą być istotne dla wspierania mikroprzedsiębiorstw, małych firm i startup’ów.

Źródło: www.podatki.biz

Szefowie instytucji UE skrytykowali decyzję Chin ws. nowych przepisów dotyczących Hongkongu

30.06.2020 12:01

Szefowie Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej skrytykowali we wtorek decyzję chińskiego parlamentu o przyjęciu kontrowersyjnej ustawy o bezpieczeństwie państwowym w Hongkongu. Zapowiedzieli rozmowy na forum międzynarodowym na temat możliwej reakcji.

Źródło: www.wnp.pl

Reuters: Orlen dostanie zgodę na przejęcie Lotosu

29.06.2020 22:36


PKN Orlen otrzyma od Komisji Europejskiej zielone światło w sprawie przejęcia Lotosu – informuje Reuters, powołując się na anonimowe źródła. Kurs akcji Lotosu w poniedziałek wyraźnie rośnie.

Źródło: www.bankier.pl

KE: walka z zanieczyszczeniem powietrza w UE wypada obecnie słabo

26.06.2020 14:42


Walka z zanieczyszczeniem powietrza w UE wypada obecnie słabo. Większości państw członkowskich nie uda się zmniejszyć tego wskaźnika i skutków złej jakości powietrza dla zdrowia do 2030 r. - wynika z raportu Komisji Europejskiej.

Źródło: www.bankier.pl

Faktoring poczuł siłę pandemii

25.06.2020 12:49


W kwietniu krajowi faktorzy nabyli wierzytelności o wartości 12 proc. niższej niż rok wcześniej, a w maju - o 15,6 proc. niższej niż przed rokiem. Dlatego PZF wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, jako pierwsi w Unii Europejskiej, zainicjowali procedurę objęcia przedsiębiorców korzystających z faktoringu pomocą funduszy płynnościowych, która czeka obecnie na akceptację Komisji Europejskiej.

KE zgadza się na 6 mld euro pomocy dla Lufthansy

25.06.2020 10:43


Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że zaaprobowała pomoc publiczną rządu Niemiec dla Lufthansy w wysokości 6 mld euro. Wsparcie to ma mieć formę rekapitalizacji Deutsche Lufthansa AG, firmy matki grupy Lufthansa.

Źródło: www.bankier.pl

Ranking Komisji Europejskiej. Doganiamy zachód, ale w żółwim tempie

17.06.2020 8:36

Polska awansowała w dorocznym rankingu Komisji Europejskiej. Nadal jednak tkwimy w trzeciej dziesiątce krajów kontynentu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Jourova: Będziemy naciskać na uzależnienie wypłaty środków z budżetu UE od praworządności

16.06.2020 20:40

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova powiedziała w poniedziałek w europarlamencie, że KE będzie naciskać, aby w przyszłym budżecie unijnym znalazł się mechanizm uzależnienia wypłaty środków unijnych od przestrzegania praworządności.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami