Prointegra
Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
Morawiecki: Solidarność UE jest potrzebna dziś bardziej niż kiedykolwiek

05.04.2020 16:36

Solidarność Unii Europejskiej jest dziś bardziej potrzebna niż kiedykolwiek - napisał w niedzielę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, komentując wpis szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

Dokument KE: Polski program gwarancji dla firm może przełożyć się na 125 mld zł pożyczek

05.04.2020 10:36

Zatwierdzony przez Komisję Europejską polski program gwarancji dla firm może przełożyć się na 27 mld euro pożyczek dla polskich firm, co przy obecnym kursie walutowym wynosi ok. 125 mld zł - wynika z dokumentu Komisji Europejskiej, który widziała PAP.

Źródło: forsal.pl

Tarcza antykryzysowa może przełożyć się na 125 mld zł pożyczek dla firm

05.04.2020 10:20


Zatwierdzony przez Komisję Europejską polski program gwarancji dla firm może przełożyć się na 27 mld euro pożyczek dla polskich firm, co przy obecnym kursie walutowym wynosi ok. 125 mld zł - wynika z dokumentu Komisji Europejskiej, który widziała PAP.

Źródło: www.bankier.pl

Szefowa KE w "Le Monde" chwali Polaków za solidarność z Włochami

04.04.2020 18:36

W sobotnim numerze dziennika „Le Monde” przewodnicząca Komisji Europejskiej przyznaje, że UE została początkowo zdestabilizowana epidemią, ale obecnie wraca do siebie. Dodaje, że kluczem do uzdrowienia Europy jest solidarność, jak np. polskich lekarzy we Włoszech.

Źródło: forsal.pl

Morawiecki: KE zatwierdziła nasz program pomocy

04.04.2020 9:44


Komisja Europejska zatwierdziła nasz program pomocy przedsiębiorcom - 22 mld zł na walkę z koronawirusem; środki te pomogą przedsiębiorstwom pokryć potrzeby w zakresie kapitału obrotowego i zapewnią wystarczającą płynność do dalszej działalności - napisał w sobotę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.bankier.pl

KE zatwierdziła polski program wsparcia firm opiewający na 22 mld zł

03.04.2020 22:36

Komisja Europejska zatwierdziła w piątek opiewający na 22 miliardy złotych rządowy program, który ma wesprzeć przedsiębiorstwa w związku kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa.

Źródło: forsal.pl

Bruksela chce, by Polska rzetelnie informowała o eurofunduszach [TREŚĆ LISTU KE]

03.04.2020 18:36

Komisja Europejska odpowiada polskim władzom. W liście do polskiego rządu i marszałków prosi o rzetelne informowanie na temat funduszy europejskich, w tym o unijnym wkładzie w „tarczę antykryzysową”. To reakcja na wypowiedź, że Polska nie dostała od UE ani centa.

Źródło: forsal.pl

KE proponuje program SURE. Wsparcie pomoże utrzymać miejsca pracy?

03.04.2020 17:06

Komisja Europejska zaproponowała uruchomienie unijnego programu wsparcia na czas pandemii koronawirusa. W praktyce do poszczególnych krajów członkowskich Unii Europejskiej miałoby trafić do 100 mld euro pożyczek na ochronę miejsc pracy. Jak twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan, Polska powinna szybko wystąpić o tego rodzaju pomoc.

Źródło: www.podatki.biz

UE czasowo znosi opłaty celne i VAT na import środków medycznych

03.04.2020 16:36

Komisja Europejska zatwierdziła w piątek wniosek państw członkowskich ws. czasowego zniesienia ceł i podatku VAT na sprowadzane do UE maseczki, respiratory i inny sprzęt medyczny do walki z koronawirusem - poinformowała przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Źródło: forsal.pl

"Le Figaro”: Francja chce zburzyć front przeciwników koronaobligacji w Europie

03.04.2020 16:36

Minister gospodarki i finansów Francji Bruno Le Maire zamiast koronaobligacji proponuje fundusz solidarności zarządzany przez Komisję Europejską i chce mediować między przeciwnikami i zwolennikami koronaobligacji w Europie – pisze w piątek dziennik „Le Figaro”

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami