Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Koleje  RSS
Polska za mało inwestuje w energetykę i telekomunikację

09.01.2021 7:30

Polska za mało inwestuje w energetykę i telekomunikację - wynika z analizy opublikowanej przez Polski Instytut Ekonomiczny. Według ekspertów problemem są też stosunkowo niskie nakłady na koleje wysokiej prędkości.

Tagi: Kolej, Koleje
Źródło: www.wnp.pl

Niger: Do 79 wzrósł bilans zabitych w sobotnich atakach islamistów

03.01.2021 8:23

Do 79 wzrósł bilans zabitych w atakach islamistów na dwie wioski w zachodniej części kraju, do jakich doszło w sobotę. 49 osób straciło życie, a 17 odniosło rany w Tchoumbangou, z kolei w Zaroumdareye przy granicy z Mali zginęło 30 osób - podała agencja Reutera.

Tagi: Kolej, Koleje
Źródło: www.wnp.pl

PKP ogłosiły przetarg na wykonawcę nowego Dworca Głównego w Olsztynie

29.12.2020 13:31

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły przetarg na wybór budowniczego nowego Dworca Głównego w Olsztynie. Zainteresowani mogą składać oferty do 29 stycznia 2021 r. Podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w połowie przyszłego roku.

Źródło: www.wnp.pl

Rozładowanie kolejek w Dover potrwa nawet 4 dni

24.12.2020 12:28


Choć tegoroczne Boże Narodzenie dla wszystkich jest inne, szczególnie trudne będzie dla kilku tysięcy kierowców ciężarówek - w większości Polaków - którzy w Dover i okolicach czekają na przeprawę przez kanał La Manche i spędzą je w samochodach lub na parkingach.

Źródło: www.bankier.pl

=> Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych <= [Branży życzą...]

23.12.2020 7:45

Ten rok był trudny dla wszystkich. Chciałbym więc przede wszystkim pogratulować Koleżankom i Kolegom brokerom tego, że dzięki naszej postawie, (...)

Tagi: Koleje
Źródło: feedproxy.google.com

Badanie PayPal: Ponad 60 proc. Polaków robi zakupy online, aby poprawić sobie humor

17.12.2020 11:42


Dla 57 proc. badanych Polaków kupowanie online zastąpiło chodzenie do galerii handlowych jako formę rozrywki, a ponad 30 proc. uważa czekanie na dostawę za bardziej ekscytujące niż samo korzystanie z zakupionego produktu. Z kolei 65 proc. respondentów wybrało zakupy w sieci, aby zachować bezpieczeństwo podczas pandemii. Rok 2020 zostanie zapamiętany jako czas, gdy większość naszych ...

Źródło: prnews.pl

Więcej tras i kursów pociągów w nowym rozkładzie jazdy ŁKA

12.12.2020 11:30

Dwa nowe połączenia: z Łodzi do Drzewicy i do Ostrowa Wielkopolskiego, a także więcej kursów na dotychczasowych liniach zaplanowano w nowym rozkładzie jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA). Zacznie on obowiązywać od niedzieli 13 grudnia.

Tagi: Kolej, Koleje
Źródło: www.wnp.pl

Śląskie: Wstrzymany ruch między Suszcem a Żorami po wykolejeniu pociągu towarowego

09.12.2020 9:12

Nawet dwie doby może być wstrzymany ruch na szlaku kolejowym pomiędzy Suszcem a Żorami w woj. śląskim, gdzie minionej nocy wykoleił się pociąg towarowy – podały służby kryzysowe wojewody i Koleje Śląskie, które uruchomiły autobusową komunikację zastępczą na tym odcinku.

Tagi: Jen, Kolej, Koleje
Źródło: www.wnp.pl

Olsztyn: W galeriach handlowych sporo kupujących

06.12.2020 19:43

Wielu olsztynian skorzystało z możliwości zrobienia zakupów w galeriach podczas dodatkowej niedzieli handlowej. Nie było jednak zapchanych parkingów, ani kolejek klientów oczekujących przed sklepami.

Źródło: www.wnp.pl

Łódź: W galeriach i centrach handlowych ruch

06.12.2020 14:12

Zwiększony ruch, jednak niepowodujący kolejek do sklepów panował w niedzielne południe w łódzkich centrach i galeriach handlowych. Sprzedawcy spodziewają się większej liczby klientów w drugiej części dnia. Dyscypliny sanitarnej pilnują patrole policji i ochrony obiektów.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami