f4up
Wiadomości z tagiem Kolej  RSS
Firma technologiczna pomoże PGNiG być bardziej zielonym

27.10.2020 12:23

Spółka Lerta wesprze Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w poprawie efektywności energetyczną. Obie firmy stworzą wspólnie koncepcję platformy do monitoringu i systemowego zarządzania energią w budynkach biurowych centrali PGNiG w Warszawie. To kolejny z przykładów zacieśniania współpracy PGNiG z młodymi firmami technologicznymi.

Śląskie: Kolejne zakażenia koronawirusem w kopalniach PGG i JSW

27.10.2020 12:20

Minionej doby potwierdzono 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, a 11 w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na kwarantannie jest łącznie ponad 700 górników, głównie z PGG. Przedstawiciele spółek zapewniają, że praca kopalń nie jest zakłócona.

Źródło: www.wnp.pl

Idea Bank zeszłoroczną stratę zastąpił zyskiem

27.10.2020 11:57

Trzeci kwartał 2020 r. był kolejnym okresem (a w ujęciu skonsolidowanym piątym kwartałem), w którym Idea Bank zanotował zysk zarówno na poziomie skonsolidowanym (5,2 mln zł), jak i jednostkowym (1,3 mln zł). Po trzech kwartałach 2020 r. Idea Bank może się pochwalić 7,9 mln zł zysku netto, rok wcześniej miał 71,9 mln straty netto.

Źródło: www.wnp.pl

Kolejna spółka fotowoltaiczna zmierza na giełdę

27.10.2020 10:37

Sunday Energy, spółka działająca na rynku fotowoltaiki, zakłada przeprowadzenie do końca 2020 roku emisji akcji na platformie Crowdconnect.pl. - W połowie 2021 roku planujemy debiut na rynku NewConnect - deklaruje Michał Sochacki, prezes Sunday Energy.

Źródło: www.wnp.pl

PKO Bank Polski wdrożył trwały nośnik 2.0.

27.10.2020 10:16


PKO Bank Polski wdrożył trwały nośnik 2.0. Nowe rozwiązanie umożliwia dostarczanie klientom banku dokumentów prywatnych w formie cyfrowej. W pierwszej kolejności zaplanowano udostępnienie zestawień transakcji płatniczych dla kart kredytowych oraz dokumentacji związanej z pożyczkami gotówkowymi. fot. Shutterstock Dzięki nowej funkcji trwałego nośnika, bank będzie mógł zwiększyć liczbę dokumentów dostarczanych w formie elektronicznej, co ograniczy ślad ...

Źródło: prnews.pl

Zwolnienie z ZUS-u i postojowe: Rząd w listopadzie wesprze najbardziej poszkodowane branże

27.10.2020 9:34


Zwolnienie ze składek ZUS za listopad i wdrożenie postojowego: o uruchomieniu takiego wsparcia dla branż najbardziej poszkodowanych przez koronawirusowe obostrzenia - gastronomicznej, rozrywkowej, fitness i sprzedaży detalicznej - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że rozwiązania te przewidziane są na listopad, ale zaznaczył również, że "jeśli niezbędne będzie utrzymanie obostrzeń, to wsparcie utrzymamy też na kolejne miesiące".

Źródło: www.rmf24.pl

Masaże lepsze i gorsze, czyli nowe zakazy i wątpliwości

27.10.2020 8:36

Nieprecyzyjność pojęć używanych w kolejnych wersjach rozporządzenia w sprawie ograniczeń, zakazów i nakazów w związku ze stanem epidemii wciąż sprawia trudności interpretacyjne. Przede wszystkim przedsiębiorcom, ale nie tylko.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

ANG Spółdzielnia już pod nazwą Grupa ANG S.A.

27.10.2020 7:25


Zakończył się kolejny etap przekształcenia ANG Spółdzielni. Jedyna organizacja w branży finansowej, której właścicielami byli wszyscy spółdzielcy, zmienia się w spółkę pracowniczą. Nie zmienia to jednak idei współwłasności i współdecydowania, z jaką powstała. fot. Shutterstock Proces przekształcenia rozpoczął się podczas walnego zgromadzenia w czerwcu 2019 roku. Decyzja ta była poprzedzona szeregiem konsultacji wewnętrznych oraz podyktowana brakiem zmian w obszarze prawa spółdzielczego, a także koniecznością zdobycia przez ANG ...

Źródło: prnews.pl

Rząd i biznes szukają porozumienia w kwestii cyberbezpieczeństwa

27.10.2020 2:37

W Radzie Dialogu Społecznego trwają rozmowy na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa. W części rozwiązań rząd i rynek są bliscy kompromisu. W czwartek kolejne spotkanie

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Hiszpania: Nielegalni imigranci lokowani w hotelach na Wyspach Kanaryjskich

27.10.2020 0:05

Czerwony Krzyż ulokował w poniedziałek kolejnych 300 nielegalnych imigrantów w nowym kompleksie turystycznym w miejscowości Puerto Rico na wyspie Gran Canaria - poinformowała Europa Press, powołując się na źródła organizacji pozarządowej.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami