Wiocha
Wiadomości z tagiem Jen  RSS
Kościński: chcemy pomóc beneficjentom, dlatego wydłużamy czas obowiązywania odp. specustawy

01.12.2020 18:16

Praktycznie wszystkie fundusze unijne na lata 2014-2020 zostały już zakontraktowane; chcemy im pomóc, dlatego nadzwyczajne ułatwienia w inwestowaniu środków unijnych przedłużamy do końca 2023 r. - podkreślił minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Źródło: www.wnp.pl

MZ i PZU we współpracy przy nowym programie dla zakażonych Covid-19 [Rynek]

30.11.2020 12:19

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło projekt, dzięki któremu pacjenci z koronawirusem otrzymują dostęp do pulsoksymetrów - urządzeń mierzących m (...)

Tagi: Jen, PZU
Źródło: feedproxy.google.com

USA: Biden wyznaczył swój zespół prasowy, będą nim kierowały kobiety

30.11.2020 9:46

Prezydent elekt USA Joe Biden ogłosił skład przyszłego zespołu prasowego Białego Domu. Po raz pierwszy w historii wszystkie wyższe stanowiska będą zajmowały w nim kobiety - podkreślił jego sztab. Rzeczniczką Białego Domu zostanie Jen Psaki.

Źródło: www.wnp.pl

Eutanazja i ubezpieczenia [Felietonik Marcina Z. Brody]

30.11.2020 7:52

Eutanazja (z greckiego - dobra śmierć) to pozbawienie życia osoby chorej lub cierpiącej na żądanie jej samej lub - również - najbliższej rodziny. Bywa, że wyróżniana jest forma bierna - zaniechanie dalszego sztucznego podtrzymywania życia pacjenta oraz forma czynna - zabójstwo z litości. Pojęciem komplementarnym będzie wspomagane samobójstwo, kiedy co prawda sam chory inicjuje procedurę prowadzącą do własnej śmierci, ale jest ona dla niego przez inną osobę przygotowywana.

Źródło: feedproxy.google.com

Portugalia: Rekordowa liczba pacjentów z Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii

29.11.2020 17:28

W ciągu minionej doby zanotowano w Portugalii kolejną rekordową liczbę pacjentów chorych na Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii; znacząco wzrosła też ogólna liczba zakażonych koronawirusem w szpitalach - podało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju.

Tagi: PIT, Jen, Kolej
Źródło: www.wnp.pl

Ukraina: Dwóch pacjentów podłączonych pod respiratory zmarło przez brak prądu

29.11.2020 12:25

Dwóch pacjentów podłączonych pod respiratory w jednym ze szpitali w obwodzie lwowskim na Ukrainie zmarło przez brak prądu - poinformowała w niedzielę policja. Mimo awarii w placówce nie włączono generatora. Wszczęto śledztwo.

Źródło: www.wnp.pl

Ukraina: Prawie 13 tys. nowych zakażeń koronawirusem, 120 chorych zmarło

29.11.2020 10:56

Na Ukrainie w sobotę wykryto 12 978 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, 120 zakażonych zmarło, 4243 pacjentów wyzdrowiało, a 1561 osób hospitalizowano - poinformował w niedzielę minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow.

Tagi: Ukraina, PIT, Jen
Źródło: www.wnp.pl

Portugalia: Kolejny rekord pacjentów na OIOM-ach

28.11.2020 20:21

Podczas ostatniej doby zanotowano w Portugalii kolejny rekord w liczbie pacjentów leczących się na Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii, podało w sobotę ministerstwo zdrowia tego kraju. Tymczasem, jak dowodzi najnowszy sondaż Aximage, większość społeczeństwa popiera restrykcje sanitarne.

Źródło: www.wnp.pl

Szef szpitala na Narodowym: Jestem rozżalony, bo media mówią nieprawdę o działalności placówki

27.11.2020 10:36


Szef szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym Artur Zaczyński powiedział, że jest rozżalony, bo - według niego - media mówią nieprawdę o szpitalu. Każdy początek jest trudny, to nowe miejsce, ale osiągnęliśmy pełną gotowość, a kwalifikacja pacjentów jest na poziomie 80 proc. - zaznaczył.

Tagi: Stadion, PIT, Banki, Jen
Źródło: www.bankier.pl

Premier pytany o umowę szpitala narodowego z operatorem. "Będę najszczęśliwszy, jeśli w szpitalach tymczasowych nie będzie żadnego pacjenta"

26.11.2020 10:48


Będę najszczęśliwszy, jeśli w szpitalach tymczasowych nie będzie żadnego pacjenta i jeszcze bardziej szczęśliwy, gdy pożegnamy się z epidemią - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami