f4up
Wiadomości z tagiem Inwestorzy  RSS
DZIEŃ NA RYNKACH: Na europejskich giełdach indeksy rosną

31.03.2020 10:36

Na zachodnioeuropejskich giełdach indeksy rosną i mogą optymistycznie zakończyć bardzo słaby I kwartał, najgorszy na rynkach od IV kw. 2008 r. Globalni inwestorzy nadal zmagają się w ekonomicznym wpływem pandemii koronawirusa na świecie, ale z ulgą patrzą na wskaźniki makro z Chin, od których zaczęła się epidemia patogenu - podają maklerzy.

Źródło: forsal.pl

Koronawirus a sytuacja na GPW i światowych giełdach [27 marca 2020]

27.03.2020 9:10


Ostatni dzień kolejnego koronawirusowego tygodnia na rynkach finansowych rozpoczyna się niejednoznacznie. Polscy inwestorzy czekają na finalny kształt tarczy antykryzysowej.

Źródło: www.bankier.pl

Mocne wzrosty na Wall Street. Inwestorzy liczą na pakiet stymulacyjny

27.03.2020 0:36

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy mają nadzieję, że pakiet stymulacyjny w USA złagodzi negatywne efekty pandemii koronawirusa dla gospodarki.

Źródło: forsal.pl

Koronawirus a sytuacja na GPW i światowych giełdach [26 marca 2020]

26.03.2020 9:10


Czwartek na rynkach finansowych przynosi kontynuację spadków, które obejmują także GPW. Inwestorzy czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy.  

Źródło: www.bankier.pl

Rogalski: Dla dolara nie ma alternatywy

22.03.2020 12:00


W czasach niepewności inwestorzy sprzedają wszystko i chcą mieć gotówkę, a synonimem gotówki jest dolar – mówi w rozmowie z PAP główny analityk walutowy DM BOŚ Marek Rogalski.

Źródło: www.bankier.pl

Analityk: w czasach niepewności inwestorzy chcą mieć gotówkę, czyli dolara

22.03.2020 12:00

W czasach niepewności inwestorzy sprzedają wszystko i chcą mieć gotówkę, a synonimem gotówki jest dolar – mówi w rozmowie z PAP główny analityk walutowy DM BOŚ Marek Rogalski.

Źródło: www.wnp.pl

Akcje, surowce i waluty. Będzie tragicznie czy tylko źle?

21.03.2020 6:36

Takie pytanie zapewne zadają sobie inwestorzy, osoby martwiące się o swoje oszczędności, czy też spłacający kredyty denominowane w walutach obcych. Z takim też pytaniem zwróciliśmy się do Łukasza Wardyna, dyrektora CMC Markets na Europę Wschodnią.

Źródło: forsal.pl

Jakie będą skutki rekordowych obniżek stóp procentowych

20.03.2020 14:37

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe w takim samym stopniu jak kilka dni wcześniej zrobił to nagle Fed. Z analizy skutków wcześniejszych takich obniżek wynika, że nie musi to ożywiać gospodarki, natomiast inwestorzy będą kupować złoto

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

JSW odzyskała ponad połowę wartości. W tydzień

20.03.2020 13:48

Zysk Jastrzębskiej Spółki Węglowej był w 2019 r. blisko trzykrotnie mniejszy niż w 2018 r. Prezes górniczej spółki Włodzimierz Hereźniak wskazuje, że to dlatego, że ubiegły rok był okresem spowolnienia gospodarczego na całym świecie. Jakub Szkopek, analityk mBanku ostrzega jednak, że to nie koniec, a przed JSW (choć firma ma atuty) nadal trudny czas. Tego pesymizmu nie podzielają jednak inwestorzy. Kurs górniczej spółki w ciągu ostatnich 7 dni wzrósł o prawie 60 proc.

Źródło: www.wnp.pl

Krótkoterminowo - ucierpi „cash flow” nieruchomości. W długim terminie - zaufanie najemców i partnerów

19.03.2020 12:07

Inwestorzy i właściciele nieruchomości oraz ich najemcy i klienci żyją w symbiozie. Skutki gospodarcze wywołane wirusem, niezależnie od tego, jak długo będą się utrzymywać, już teraz zaburzyły system - mówi dla PropertyNews.pl Michał Styś, prezes zarządu OPG Property Professionals. - Kryzys silnie dotyka sektor handlowy i rozrywkowo-rekreacyjny, w szczególności gastronomię i mieszkania na wynajem krótkoterminowy, lecz nie pozostaje też bez wpływu na hotele, a nawet biura. Dla wszystkich oznacza to konieczność odnalezienia się w nowej sytuacji.

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami