Prointegra
Wiadomości z tagiem Inwestorzy  RSS
Pieniądze płyną do funduszy

13.07.2020 16:36


Saldo wpłat i wypłat do funduszy inwestycyjnych w czerwcu było dodatnie i wyniosło 2,4 mld zł - poinformowały Analizy .pl w najnowszym raporcie. Jak podano, największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się fundusze dłużne, w tym również papierów korporacyjnych.

Źródło: www.bankier.pl

Ceny ropy w USA zniżkują w oczekiwaniu na konferencję OPEC+

13.07.2020 10:06


Ceny ropy w USA spadają. Rynki czekają na decyzję państw OPEC+ dotyczącą cięć w produkcji ropy naftowej - analitycy spodziewają się, że ograniczenia zostaną zmniejszone. Inwestorzy śledzą również doniesienia dotyczące pandemii koronawirusa w USA.

Źródło: www.bankier.pl

Prezes GPW: Inwestorzy zakładają w miarę szybkie odbicie

13.07.2020 7:50


Dzięki spowodowanej pandemią dużej zmienności na giełdach wzrosły obroty. Skorzystała również warszawska GPW, która zaczęła rok rekordowym kwartałem. Gorzej wyglądały notowania głównego indeksu,...

Źródło: www.bankier.pl

Wśród inwestorów coraz mniej pesymistów

10.07.2020 16:25


Odsetek niedźwiedzi na rynku spada - wynika z Indeksu Nastrojów Inwestorów wyliczanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Źródło: www.bankier.pl

Dow Jones i S&P500 pod kreską, ale Nasdaq z nowym rekordem

09.07.2020 23:24


Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami części indeksów, w tym Dow Jones i S&P 500, ale Nasdaq po raz kolejny ustanowił historyczny rekord. Inwestorzy analizują najnowsze dane o bezrobociu w USA oraz informacje dotyczące liczby nowych przypadków koronawirusa.

Źródło: www.bankier.pl

Semeniuk: SSE weryfikują potencjał inwestycyjny w czasie pandemii COVID-19

09.07.2020 18:37

Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) to obszary, które w czasie pandemii COVID-19 weryfikują potencjał inwestycyjny, skupiają wokół siebie inwestorów krajowych i zagranicznych - mówiła w czwartek w Olsztynie wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Źródło: www.wnp.pl

Analitycy: Uncja złota do końca roku może zdrożeć do 2 tys. dolarów

09.07.2020 15:43


Światowi inwestorzy szykują się na nowe uderzenie kryzysu. Ich zdaniem najgorsze gospodarcze skutki koronawirusa dopiero są przed nami. Analitycy prognozują, że do końca roku cena złota może sięgnąć 2 tys. dol. za uncję. Ostatnie zwyżki cen na rynku tego kruszcu tłumaczą właśnie niepewnością gospodarczą i polityczną spowodowaną pandemią.

Źródło: www.rmf24.pl

Wzrosty na Wall Street, akcje Apple najdroższe w historii

09.07.2020 6:36


Środowa sesja na Wall Street zakończyła się solidnymi wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy śledzą najnowsze informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa na świecie oraz na temat rosnącego napięcia na linii USA-Chiny. Akcje Apple są najdroższe w historii.

Źródło: www.bankier.pl

Arkadiusz Rudzki: Inwestorzy mają w tej chwili więcej pieniędzy do wydania

08.07.2020 13:41

Zauważamy wzmożoną aktywność na rynku i sądzę, że drugie półrocze będzie również bardzo interesujące. Najemcy i inwestorzy będą musieli podjąć kluczowe decyzje w zakresie umów i określić swoje plany w kontekście rynku biurowego. Warto podkreślić, że strona kupująca ma w tej chwili więcej pieniędzy do wydania, bo inwestorzy nie mogli ich lokować przez ostatnie kilka miesięcy – mówi Arkadiusz Rudzki, wiceprezes ds. wynajmu i sprzedaży w spółce biurowej Skanska w CEE.

Źródło: www.propertynews.pl

Ceny ropy w USA spadają; inwestorzy niepokoją się o popyt na surowiec

08.07.2020 10:36


Ceny ropy w USA idą w dół, rynek reaguje na informacje o wzroście zapasów w zeszłym tygodniu. Analitycy wskazują, że popyt na ropę może ucierpieć, jeśli w USA nadal będzie rosła liczba przypadków koronawirusa.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami