Prointegra
Wiadomości z tagiem ING  RSS
Agencja ratingowa Fitch utrzymała rating Polski

26.09.2020 0:36


Agencja ratingowa Fitch ogłosiła w piątek wieczorem decyzję o utrzymaniu oceny ratingowej Polski na poziomie A-/F2 dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej oraz A-/F1 dla zobowiązań w walucie krajowej. Perspektywa ratingu pozostała na poziomie stabilnym.

Źródło: www.bankier.pl

Fitch: Rating Polski utrzymany, Covid zagrrożeniem dla gospodarki

25.09.2020 22:35


Dalsze obostrzenia sanitarne, związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawiursem w Polsce mogą stać się zagrożeniem dla polskiej gospodarki. Agencja ratingowa Fitch podtrzymała ocenę wiarygodności kredytowej naszego kraju na poziomie A -, ale w komentarzu zastrzega, że narastanie drugiej fali epidemii i prawdopodobne, związane z tym ograniczenia, są czynnikiem ryzyka, który może spowodować konieczność korekty prognoz dla polskiej gospodarki.

Źródło: www.rmf24.pl

Kogo najłatwiej złowić, czyli branże i działy najbardziej podatne na phishing

25.09.2020 14:03


Użytkownicy, którzy na codzień mają do czynienia z częstą wymianą e-maili są bardziej podatni na cyberzagrożenia i trudno się temu dziwić. Niemniej firma Keepnet Labs przeprowadziła badanie pozwalające dokładniej określić jakie grupy pracowników są najbardziej narażone na ataki phishingowe.

Tagi: Firma, ING
Źródło: prnews.pl

Pekao Faktoring podpisał pierwszą umowę faktoringu ze wsparciem gwarancją BGK

25.09.2020 13:52


Pekao Faktoring, lider rynku faktoringowego w Polsce, podpisał pierwszą umowę faktoringu zabezpieczonego gwarancją BGK. Projekt zabezpieczenia gwarancją BGK limitów faktoringowych to pionierskie rozwiązanie nie tyko w Polsce, ale także na skalę europejską. Pekao Faktoring jest pierwszym faktorem, który podpisał umowę z BGK oraz uzyskał gotowość operacyjną do oferowania klientom nowego rozwiązania. – Podpisanie pierwszej umowy ...

Źródło: prnews.pl

Raisemana: GPW stawia na gry, blockchain i crowdfunding

25.09.2020 11:37


Raisemana – tak nazywała będzie się platforma crowdfundingowa, którą wraz z partnerami uruchomi Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. To pierwszy etap wdrażania inicjatywy GPW Private Market.                                                         

Źródło: www.bankier.pl

Kanada: Premier: druga fala pandemii w Kanadzie już trwa

25.09.2020 5:40

Druga fala pandemii koronawirusa w Kanadzie już trwa – ostrzegł premier Kanady Justin Trudeau. W czwartek władze Quebecu zaapelowały o rezygnację z rodzinnych obiadów w Thanksgiving, zaś rząd Ontario przeznaczył dodatkowe środki na testy.

Źródło: www.wnp.pl

Prochem z kolejną umową na projektowanie terminala LNG

24.09.2020 21:10

Prochem poinformował, że otrzymał „obustronnie podpisaną umowę o prace projektowe, którą zawarł z konsorcjum firm Porr S.A. oraz TGE Gas Engineering GmbH”. Dotyczy ona rozbudowy lądowej części terminala w Świnoujściu.

Tagi: Firma, PiS, Kolej, ING
Źródło: www.wnp.pl

Branża leasingowa liczy na nową ulgę na roboty

24.09.2020 16:07

W efekcie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa cały rynek leasingowy zanotuje w tym roku spadek wyników, chociaż w niektórych segmentach nadal widoczne są wzrosty. Branża leasingowa liczy jednak na odbicie w poziomie inwestycji firm, a wsparciem w tym może okazać się nowa ulga na roboty, którą Ministerstwo Finansów zamierza wprowadzić z początkiem 2021 r.

Źródło: www.podatki.biz

Jaguar Land Rover chce szybciej rozstać się z British Automotive Holding

24.09.2020 10:09

British Automotive Holding otrzymał od JLR pismo w sprawie rozwiązania umowy importerskiej. Producent samochodów chciałby rozwiązać ją z polskim dealerem pojazdów szybciej niż wcześniej zakładano, bo już z dniem 30 listopada obecnego roku.

Tagi: PiS, Umowy, Import, ING
Źródło: www.wnp.pl

Niedzielski, Pinkas i Szumowski na czele. Ranking najbardziej wpływowych osób w gospodarce

24.09.2020 9:30


RMF FM, portal money.pl i 300Gospodarka stworzył listę osób, które kreują polską rzeczywistość gospodarczą w 2020 r. Ranking został zaprezentowany drugiego dnia tegorocznej edycji kongresu Impact’20.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami