Wiocha
Wiadomości z tagiem Gospodarka  RSS
Fitch: Rating Polski utrzymany, Covid zagrrożeniem dla gospodarki

25.09.2020 22:35


Dalsze obostrzenia sanitarne, związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawiursem w Polsce mogą stać się zagrożeniem dla polskiej gospodarki. Agencja ratingowa Fitch podtrzymała ocenę wiarygodności kredytowej naszego kraju na poziomie A -, ale w komentarzu zastrzega, że narastanie drugiej fali epidemii i prawdopodobne, związane z tym ograniczenia, są czynnikiem ryzyka, który może spowodować konieczność korekty prognoz dla polskiej gospodarki.

Źródło: www.rmf24.pl

Górnicy w Polsce – co o nich wiemy

25.09.2020 21:00


Od lat wiadomo, że Polska musi odejść od węgla. Od lat górnicy walczą o to, żeby odeszła jak najpóźniej. Zamknięcie kopalń to zmiana życia tysięcy gospodarstw domowych – na Śląsku, ale nie tylko. Kim są górnicy, jedna z najgłośniej walczących o swoje grup zawodowych?

Źródło: www.bankier.pl

Tym będą żyły rynki: czwarty kwartał czas zacząć

25.09.2020 14:36


Przełom września i października na rynkach finansowych przyniesie sporo danych z gospodarek, również z Polski. Wraz z końcem trzeciego kwartału na GPW dobiegać końca będzie sezon publikacji wyników za kwartał drugi.

Źródło: www.bankier.pl

BGK i EBI z programem dla miast średniej wielkości. Pierwszy skorzystał Ostrów Wielkopolski

25.09.2020 8:44


Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozszerza swoją ofertę o pożyczki dla samorządów ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Chodzi o atrakcyjne pożyczki na finansowanie programów inwestycyjnych realizowanych przez miasta.

Źródło: prnews.pl

Gospodarka w grze. Jak rozrywka rzekomo zabija postęp i gospodarkę

25.09.2020 8:36

Gdy branża gier wideo stała się oczkiem w głowie polskiego rządu, ekonomiści zaczęli podejrzewać, że to właśnie ona jest jedną z najpoważniejszych przyczyn spadku produktywności w gospodarce. Ale oskarżenie jest chybione.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Covid nie taki straszny? Były znacznie gorsze scenariusze

25.09.2020 6:01

Kacper Nosarzewski, partner w 4CF, wyjaśnia, że w zeszłorocznym raporcie przedstawiającym scenariusze dla Polski wskazano m.in. scenariusz globalnej epidemii i radzenia sobie z jej skutkami. - Ta pandemia nie jest aż tak niebezpieczna, nie pociąga za sobą tak ogromnych kosztów i ofiar, jak modelowaliśmy... "Nasza" pandemia była grypowa i zabrała 700 mln osób. Covid nie jest tak tragiczny w skutkach, jest jednak źródłem kontrowersji i konfliktu społecznego, przeszkodą gospodarczą – mówił Kacper Nosarzewski w trakcie sesji "Pojutrze. Przewidzieć biznesowy świat" podczas European Tech and Start-up Days, zorganizowanych w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Źródło: www.wnp.pl

Nasze badanie: co polski biznes sądzi o polityce gospodarczej Unii

25.09.2020 6:00

80 proc. badanych przedsiębiorców uważa, że Europejski Zielony Ład w dużym lub bardzo dużym stopniu wpłynie na sytuację gospodarczą Wspólnoty w najbliższych latach. Niewiele mniej, bo 78 proc. respondentów, uważa, że podobne znaczenie będzie mieć strategia cyfrowa UE. Największa szansa? Wzrost innowacyjności. Największe zagrożenie? Migracja przemysłu poza granice Unii i utrata konkurencyjności. Takie wnioski płyną z badania "Europa przyszłości" przeprowadzonego przez firmę BCMM - we współpracy z portalem WNP.PL - wśród polskich przedsiębiorców.

Źródło: www.wnp.pl

Kryterium najniższej ceny nadal najważniejsze w przetargach publicznych

24.09.2020 19:00


Kryterium najniższej ceny nadal jest najważniejsze w przetargach publicznych - wynika ze sprawozdania prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Huberta Nowaka, które w czwartek przyjęła sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju.

Źródło: www.bankier.pl

Niedzielski, Pinkas i Szumowski na czele. Ranking najbardziej wpływowych osób w gospodarce

24.09.2020 9:30


RMF FM, portal money.pl i 300Gospodarka stworzył listę osób, które kreują polską rzeczywistość gospodarczą w 2020 r. Ranking został zaprezentowany drugiego dnia tegorocznej edycji kongresu Impact’20.

Źródło: www.rmf24.pl

To był dzień. Najważniejsze wiadomości z 23 września 2020 r.

23.09.2020 19:23


W środę nie brakowało informacji, z którymi warto być na bieżąco. Szczegóły giełdowego debiutu Allegro, duże kary dla kilku dużych banków, ważne dane z polskiej i europejskiej gospodarki oraz świetne poranne teksty autorów Bankier.pl – to tylko kilka obowiązkowych pozycji z 23 września. Zaczynamy podsumowanie środy.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami