f4up
Wiadomości z tagiem Gospodarka  RSS
Innowacyjne pogawędki nie pomagają innowacyjności

06.04.2020 6:36

Padliśmy ofiarą manii gadania o innowacyjności i zaniedbaliśmy inne istotne dziedziny gospodarki, np. klasę „konserwatorów“: ludzi, dzięki którym świat się kręci, ale którzy nie wymyślają nowych produktów – przekonuje prof. Lee Vinsel, badacz innowacyjności z amerykańskiej politechniki Viriginia Tech.

Źródło: forsal.pl

Kreml: Trzeba się przygotować na światowy kryzys gospodarczy. "Nadzwyczajne obciążenie"

05.04.2020 18:36

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w niedzielę, że kryzys gospodarczy, do którego przyczyniła się m.in. pandemia koronawirusa, da o sobie znać i że należy się do niego przygotowywać. Ocenił, że państwa będą musiały koordynować działania antykryzysowe.

Źródło: forsal.pl

Maseczkowi piraci, paliwo za 3 zł i cudowne rozmnożenie kas

05.04.2020 15:17


Prace nad rozszerzeniem tarczy antykryzysowej. Lęk przed utratą pracy albo bankructwem firmy dla milionów Polaków i setek milionów ludzi na świecie. Nowe koszmarne dane z Zachodu i gorączka maseczek na wschodzie. To spodziewane wydarzenia nowego tygodnia w gospodarce.

Źródło: www.rmf24.pl

IRR Quarterly: Globalne rynki akcji pogrążyły się w bessie

05.04.2020 14:37


Światowe rynku akcji weszły w bessę, na fali obaw inwestorów, związanych z wpływem koronawirusa na aktywność gospodarczą. Rynki wschodzące w takim otoczeniu radziły sobie relatywnie gorzej niż rynki rozwinięte – wynika z raportu IRR Quarterly, przygotowanego przy współpracy z PAP Biznes.

Źródło: www.bankier.pl

Nie wszyscy mogą zostać w domu. Epidemia ujawnia słabości naszego systemu

05.04.2020 10:36

Pandemia przynosi wiele bolesnych obserwacji dotyczących stanu rozwiniętych gospodarek oraz relacji społecznych. To, co w dobrych czasach daje się jeszcze zamieść pod dywan, w czasach zarazy wyłazi szpetnie na wierzch.

Źródło: forsal.pl

Tym będą żyły rynki: byle do Wielkanocy

05.04.2020 7:00


Tym będą żyły rynki: kilka tygodni temu część obserwatorów miała nadzieję, że po Wielkanocy wszystko wróci do normy. Tak nie będzie, a rynki finansowe pozostaną pod wpływem koronawirusa. Skrócony przedświąteczny tydzień przyniesie też nową porcję informacji z gospodarek i spółek.

Źródło: www.bankier.pl

Gospodarka wojenna. Ekonomia na najgorsze czasy

04.04.2020 20:36

Zmagające się z III Rzeszą państwa odkryły, że szanse wyjścia cało z opresji daje jedynie gospodarka wojenna.

Źródło: forsal.pl

Chiny się ratują, ale po cichu. To kontrastuje z nerwowymi działaniami w Europie

04.04.2020 14:36

Na tle globalnej paniki i mnożących się planów ratowania gospodarek wyróżniają się Chiny. Pomimo braku ogłoszenia konkretnego pakietu stymulującego Pekin stopniowo, bez udziału fleszy, wprowadza środki fiskalne i monetarne ratujące gospodarkę.

Źródło: forsal.pl

Koronawirus a równość płci. Nie wszyscy zostaną doświadczeni przez kryzys tak samo

04.04.2020 12:36

Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że koronawirus odciśnie piętno na światowej gospodarce. Ale nie wszyscy zostaną doświadczeni tak samo. Typową recesję mocniej odczuwają mężczyźni, tym razem wszystko wskazuje na to, że większą część kosztów poniosą kobiety. Dlaczego?

Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami