Hopaj
Wiadomości z tagiem Firma  RSS
Giełdowe 500+. Drogie akcje mogą być problemem

27.05.2020 20:36


Gwałtowne wzrosty notowań producentów gier sprawiły, że jednostkowo akcje najpopularniejszych firm z branży należą do najdroższych na giełdzie. Dla drobnych inwestorów wysoka cena może być istotnym problemem przy budowaniu portfela.

Tagi: Firma, Akcje
Źródło: www.bankier.pl

Huawei zwiększy inwestycje w rozwój talentów z regionu CEE. Przeszkoli ponad 18 tys. osób

27.05.2020 18:36

Huawei zwiększy inwestycje w rozwój lokalnego ekosystemu, koncentrując się na budowaniu talentów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) i Skandynawii, podał koncern. W ciągu najbliższych trzech lat, firma zamierza przeszkolić ponad 18 tys. lokalnych studentów i partnerów w zakresie umiejętności cyfrowych nowej generacji.

Tagi: Firma, Huawei
Źródło: forsal.pl

Podatki 2020: Przedsiębiorcy apelują o konkretne zmiany w tarczy

27.05.2020 16:23

Konfederacja Lewiatan zaapelowała do rządu o wprowadzenie 8 konkretnych zmian, które wzmocniłyby tarczą antykryzysową. Zrzeszająca przedsiębiorców organizacja postuluje m.in. przekazanie do swobodnej dyspozycji firm środków zablokowanych na rachunkach VAT, odstąpienie od pobierania zaliczek uproszczonych w podatkach dochodowych oraz zawieszenie poboru tzw. podatku minimalnego z tytułu własności środka trwałego.

Źródło: www.podatki.biz

Ponad 40 proc. portugalskich firm z powodu kryzysu rezygnuje z inwestycji

27.05.2020 16:02


Ponad 40 proc. przedsiębiorców w Portugalii z powodu kryzysu wywołanego epidemią zrezygnuje lub czasowo zawiesi przeprowadzenie inwestycji zaplanowanych na 2020 r. - wynika z badania przeprowadzonego przez Konfederację Przedsiębiorców Portugalii (CIP).

Źródło: www.bankier.pl

Spółki (jeszcze) bez wynikowej tragedii

27.05.2020 14:36


Na GPW nadal, mimo koronawirusa, więcej firm pokazuje zyski niż straty. Większość przez pandemię zrobiła jednak krok w tył, a odsetek ten może jeszcze wzrosnąć w następnym sezonie wynikowym.

Źródło: www.bankier.pl

Ukraina zaakceptowała memorandum ws. dostaw LNG z USA. Mowa też o Polsce

27.05.2020 14:36

Rząd Ukrainy zaakceptował w środę memorandum dotyczące współpracy z amerykańską firmą w sprawie dostaw skroplonego gazu ziemnego z USA. Dokument przewiduje też rozwój infrastruktury gazowej między Ukrainą i Polską - przekazał deputowany Ołeksij Honczarenko.

Tagi: Firma, Ukraina, USA
Źródło: forsal.pl

BGK dopłaci firmom do oprocentowania kredytów

27.05.2020 11:21


W BGK powstanie specjalny Fundusz Dopłat do Oprocentowania. Do przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii ma trafić w sumie 565 mln zł. Pieniądze z budżetu państwa spłacą część odsetek do kredytów zaciąganych przez firmy w bankach komercyjnych. Sejm właśnie zajął się projektem ustawy w tej sprawie. fot. ShutterstockO kredyt z dopłatą do oprocentowania będą mogli wnioskować wszyscy ...

Źródło: prnews.pl

Firmy nie muszą zmniejszać pensji, by otrzymać dopłatę do wynagrodzeń pracowników

27.05.2020 11:00


Dopłatę do pensji pracowników można uzyskać bez konieczności zmniejszania wynagrodzeń. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało oświadczenie, w którym wyjaśnia, w jakich okolicznościach pracodawca skorzysta z dofinansowania wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Projekt tarczy antykryzysowej 4.0. Cięcia etatów bez spadku obrotów

27.05.2020 10:36

Firma będzie mogła skracać czas pracy, nawet jeśli nie stara się o dopłaty do pensji. Przedsiębiorca otrzyma je również wtedy, gdy zatrudnieni pracują w pełnym wymiarze

Źródło: forsal.pl

Operator Nord Stream 2: "Grożenie sankcjami jest dyskryminacją"

27.05.2020 10:36

Operator budowanego przez rosyjski Gazprom gazociągu Nord Stream 2, spółka Nord Stream 2 AG, uważa groźby objęcia gazociągu sankcjami za dyskryminowanie uczestniczących w projekcie firm europejskich - oświadczył rzecznik spółki Jens Mueller.

Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami