Wiocha
Wiadomości z tagiem Firma  RSS
Pracodawcy RP: potrzebna pomoc rządu dla branży eventowej

21.10.2020 20:04


Postojowe dla firm, roczne memorandum na rozpoczęcie spłat subwencji PFR, uruchomienie Funduszu Zwrotów, odroczenie kredytów i leasingów o kolejne 6 miesięcy, oraz bon na spotkania i wydarzenia - takie postulaty wedle Pracodawców RP mają pomóc branży eventowej.

Źródło: www.bankier.pl

Borys: Do branż objętych teraz restrykcjami trafiło blisko 4 mld zł

21.10.2020 20:03


W ramach tarczy finansowej PFR do branż, które obecnie są dotknięte restrykcjami w związku z koronawirusem trafiło blisko 4 mld zł - podkreślił w środę prezes PFR Paweł Borys. Dodał, że 23,8 tys. firm otrzymało średnio 164 tys. zł pomocy.

Tagi: Firma, BOR, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Resort pracy zdradza pomysły na wsparcie dla firm dotkniętych pandemią

21.10.2020 18:36


Postojowe, zwolnienie z ZUS i mikropożyczki to rozwiązania, które zaproponuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii dla branż najbardziej dotkniętych obostrzeniami gospodarczymi - wynika z wypowiedzi wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olgi Semeniuk dla radiowej Jedynki.

Źródło: www.bankier.pl

Rzecznik MŚP chce zmian w tzw. ustawie o dobrym Samarytaninie

21.10.2020 18:36


Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców krytykuje niektóre rozwiązania, które znalazły się w projekcie tzw. ustawy o dobrym Samarytaninie. Chodzi m.in. o przepis dający podstawę do odmowy udzielenia pomocy finansowej firmom, w przypadku naruszenia ograniczeń zw. z koronawirusem.

Źródło: www.bankier.pl

Branża fitness tonie i chwyta się kreatywnych pomysłów

21.10.2020 16:30


Amatorskie zawody wytrzymałościowe, sklep ze sprzętem do testowania oraz „Kościół Zdrowego Ciała” - branża fitness tonie i chwyta się kreatywnych pomysłów. W piątek rząd przedstawi oficjalne stanowisko, ale firmy już liczą straty.

Tagi: Firma, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Firmy z sektora finansowego nie odnotowały większej skali nadużyć

21.10.2020 16:20


Mimo pandemii firmy z sektora finansowego nie odnotowały większej skali nadużyć, chociaż klienci instytucji finansowych w dobie pracy zdalnej są bardziej skłonni do ryzykownych zachowań konsumenckich - wynika z badania Związku Przedsiębiorstw Finansowych i EY.

Źródło: www.bankier.pl

Ulga na złe długi. Co zmienia październikowy wyrok TS UE?

21.10.2020 16:03

Polskie przepisy ustawy o podatku VAT, które dotyczą ulgi na złe długi, są niezgodne z prawem unijnym - stwierdził Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TS UE). Jak oceniają eksperci firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton, wyrok potwierdza, że uszczelnianie systemu podatkowego nie może iść zbyt daleko. Jednocześnie decyzja TS UE otworzyła podatnikom drogę do korekty rozliczeń VAT na swoją korzyść.

Źródło: www.podatki.biz

Zamknięcie branży fitness może wywołać efekt domina

21.10.2020 16:02

Branża fitness zatrudnia obecnie ok. 150 tys. osób, a ponowne zamknięcie klubów w związku z drugą falą pandemii koronawirusa doprowadzi do bankructwa wielu firm - ostrzega środowisko przedsiębiorców. Polska Federacja Fitness ocenia, że zamknięcie branży może wywołać gospodarczy efekt domina. Potencjalne straty budżetu państwa szacuje się nawet na kilka miliardów złotych.

Źródło: www.podatki.biz

Czy w okresie pandemii wzrosło zjawisko nadużyć w sektorze finansowym? Wyniki najnowszego badania ZPF i EY

21.10.2020 14:43


Ponad 40 proc. przedstawicieli instytucji finansowych biorących udział w badaniu „Nadużycia w sektorze finansowym” opracowanym przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych i firmę EY wskazało, że brak świadomości klientów to istotny problem zwiększający ryzyko wyłudzeń i oszustw na rynku finansowym. Wyniki najnowszego raportu z badania nadużyć w sektorze finansowym zaprezentowano podczas XI Kongresu Antyfraudowego (w tym roku ...

Źródło: prnews.pl

Nowy biznes twórców Zencard pozyskał 1,8 mln zł w rundzie pre-seed

21.10.2020 14:40


W spółkę Authologic zainwestował fundusz SMOK Ventures oraz spółka App’n’roll. Pieniądze z inwestycji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój firmy, w tym przede wszystkim pozyskanie klientów zagranicznych. fot. PopTika / Shutterstock Authologic to platforma agregująca różne metody weryfikacji tożsamości m.in. przez użycie danych bankowych oraz skanowanie dokumentów czy rozpoznawanie twarzy za pomocą selfie. Spółka powstała w ...

Źródło: prnews.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami