Hopaj
Wiadomości z tagiem Firma  RSS
Firmy słono płacą za reżim sanitarny i boją się drugiej fali

12.08.2020 7:33


Pracodawcy deklarują, że bezpieczeństwo pracowników to priorytet. I ponoszą spore koszty, by spełnić wymogi sanitarne. Ale przypadków zakażeń w firmach i tak może być coraz więcej - czytamy w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Źródło: www.bankier.pl

Wcześniejsza spłata kredytów konsumenckich: Rzecznik Finansowy pyta banki i firmy pożyczkowe

11.08.2020 19:11


Rzecznik Finansowy podjął kolejne działania mające na celu przeciwdziałanie narastającemu problemowi rozliczenia wcześniej spłaconych kredytów konsumenckich. Banki i instytucje pożyczkowe otrzymały od Rzecznika Finansowego wezwania do udzielenia informacji na temat stosowanych praktyk w zakresie rozliczania umów kredytu konsumenckiego w przypadku przedterminowej całkowitej spłaty. fot. Shutterstock Rzecznik Finansowy notuje rekordowy napływ wniosków o postępowanie interwencyjne od ...

Źródło: prnews.pl

MR: czwarty miesiąc z rzędu wzrasta liczba firm w Polsce

11.08.2020 19:07


Wedle najnowszych danych rejestru CEIDG aktualny stan aktywnych działalności gospodarczych jest wyższy od tego z początku 2020 r. i wynosi dziś 2,54 mln firm - podał resort rozwoju we wtorek w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

JLL: rekordowy popyt na powierzchnie magazynowo-przemysłowe w I pół.

11.08.2020 14:36


Popyt brutto na polskie powierzchnie magazynowo-przemysłowe wyniósł w pierwszym półroczu 2020 roku 2,2 mln mkw. - podała w raporcie firma JLL.

Tagi: Firma
Źródło: www.bankier.pl

Firmy HoReCa liczą na poprawę sytuacji w najbliższym półroczu

11.08.2020 13:51


42,5 proc. firm z branży HoReCa, czyli hotele, restauracje i firmy cateringowe, spodziewa się poprawy sytuacji w najbliższym półroczu - wynika z badania Barometr na III kwartał 2020 r. Połowa z nich obawia się jednak zamknięcia działalności z powodu pandemii.

Tagi: Firma, ING
Źródło: www.bankier.pl

Bayer inwestuje w dział farmaceutyczny

11.08.2020 12:30

Niemiecki koncern chemiczny Bayer za 875 mln dol. kupił brytyjską firmę biotechnologiczną Kandy Therapeutics. W ten sposób spółka wzmocniła swój dział farmaceutyczny.

Źródło: www.wnp.pl

W Indonezji ruszył test III fazy chińskiej szczepionki przeciw Covid-19

11.08.2020 12:20

Chińska firma Sinovac Biotech rozpoczęła we wtorek w Indonezji próbę kliniczną III fazy potencjalnej szczepionki przeciw Covid-19, opracowanej wspólnie z indonezyjską państwową firmą Bio Farma. Specyfik o nazwie CoronaVac jest już testowany w Brazylii.

Tagi: Firma
Źródło: www.wnp.pl

FCA wnioskuje o odrzucenie zarzutów korupcyjnych podnoszonych przez GM

11.08.2020 12:17

Fiat Chrysler Automobiles wnioskuje o odrzucenie przez sąd federalny podania o ponowne rozpatrzenie pozwu przeciwko firmie złożonemu przez konkurencyjny amerykański koncern General Motors. Producent z Detroit zarzuca FCA uwikłanie w aferę korupcyjną na szkodę GM.

Źródło: www.wnp.pl

Uber i Lyft muszą zmienić podejście do swoich kierowców

11.08.2020 12:15

Sąd Najwyższy San Francisco nakazał firmom taksówkarskim Uber Technologies i Lyft oficjalne zatrudnienie pracujących dla nich kierowców. Decyzja ta została podjęta w wyniku procesu, jaki firmom wytoczyli jej pracownicy.

Źródło: www.wnp.pl

Horum Bank podpisał umowę z IBM dotyczącą usług opartych o blockchain. Szykuje też aplikację mobilną

11.08.2020 12:04


Horum Bank podpisał umowę z firmą IBM na analizę i projektowanie usług opartych na blockchainie oraz modułów fakturowania i faktoringu. Ruszyły także prace nad przygotowaniem aplikacji mobilnej. fot. Shutterstock W ramach umowy IBM przeprowadzi serię warsztatów, które pomogą Horum w przygotowaniu projektu blockchain dla przyszłej aplikacji – poprzez zdefiniowanie ról, zależności, przepływu pracy i architektury. ...

Źródło: prnews.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami