Hopaj
Wiadomości z tagiem Firma  RSS
Pakiet mobilności - w sierpniu firmy transportowe odczują pierwsze zmiany

13.07.2020 16:17

Część tzw. Pakietu Mobilności I zacznie obowiązywać już w sierpniu, a polskie firmy transportowe czekać będzie kosztowna rewolucja. Pierwsze zmiany będą dotyczyć m.in. kwestii odpoczynku kierowców. Jak przewiduje Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska, pakiet doprowadzi do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności przewoźników pochodzących m.in. z Polski, Bułgarii oraz Litwy.

Źródło: www.podatki.biz

Jesienią pojawi się potężny kryzys, ale kandydaci o tym nie wspomnieli

13.07.2020 14:17

Już jesienią pojawią się potężne efekty kryzysu, prezydent Duda o tym w ogóle nie mówił, ale i prezydent Trzaskowski unikał jakichkolwiek tego typu nawiązań. – mówi w rozmowie z WNP.PL Witold Orłowski z Narodowej Rady Rozwoju, ekonomista PwC. Zdaniem Soni Buchholtz, ekspertki ekonomicznej Konfederacji Lewiatan. z perspektywy kolejnej kadencji Andrzeja Dudy warto teraz zwrócić uwagę na propozycje, które w tym trudnym czasie mogą jeszcze bardziej dociążyć firmy.

Źródło: www.wnp.pl

Pracownicza piramida potrzeb na nowo

13.07.2020 14:01


Mimo drastycznego spadku zatrudnienia w kwietniu i maju tego roku, eksperci Pracuj.pl dostrzegają odmrożenie w pierwszej połowie lipca 2020 roku. Jednocześnie zmieniają się potrzeby pracowników - rekruterzy muszą poświęcić czas na przekonanie kandydata co do stabilności firmy. 

Źródło: www.bankier.pl

PZU: rusza usługa umożliwiająca zgłaszanie urazów bez wychodzenia z domu

13.07.2020 13:33

PZU wprowadza usługę zdalnego zgłaszania urazów - poinformowała w poniedziałek firma w komunikacie. Dodano, że klient otrzyma od razu informację o wysokości proponowanego świadczenia.

Tagi: Firma, PZU
Źródło: www.wnp.pl

Byly szef Alibaby kontynuuje wyprzedaż swoich udziałów w koncernie

13.07.2020 12:21

Współzałożyciel i były szef chińskiej grupy Alibaba, Jack Ma, sprzedał swoje udziały w koncernie warte 9,6 mld dolarów. Jak zapowiedział, chce przeznaczyć środki na działalność dobroczynną. Całkowite udziały przedsiębiorcy w firmie spadły do 4,8 proc.

Źródło: www.wnp.pl

WeWork ma wyjść na prostą w 2021 roku

13.07.2020 12:18

Firma oferująca elastyczne przestrzenie robocze już w 2021 roku ma osiągnąć dodatnie przepływy pieniężne (generować więcej gotówki niż wydawać - red.). To rok wcześniej niż zapowiadano.

Tagi: Firma
Źródło: www.wnp.pl

BGK i Santander Bank Polska udzieliły Solarisowi finansowania

13.07.2020 11:40


Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Santander Bank Polska udzieliły firmie Solaris Bus & Coach finansowania w kwocie 165,4 mln zł na dostarczenie 50 elektrycznych autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

Źródło: www.bankier.pl

W Pekao prościej o kredyt dla MŚP z gwarancją BGK

13.07.2020 11:10


Pekao SA proponuje małym i średnim firmom zabezpieczony gwarancją BGK de minimis limit kredytowy na gwarancje i akredytywy z uproszczonymi procedurami i zdalną obsługą - podał bank w poniedziałek.

Źródło: www.bankier.pl

Movie Games i Iron VR podpisały list intencyjny ws. wydania gier w wirtualnej rzeczywistości

13.07.2020 10:24


Notowana na NewConnect spółka Movie Games podpisała z Iron VR list intencyjny. Firmy podjęły negocjacje na temat szczegółów współpracy oraz ustalają listę tytułów, które zostaną przeniesione do wirtualnej rzeczywistości - podały firmy w komunikatach.

Źródło: www.bankier.pl

Bank Pekao oferuje MŚP szybki limit na gwarancje bankowe i akredytywy

13.07.2020 9:34


Bank Pekao S.A. proponuje swoim klientom z grupy małych i średnich firm Wielocelowy Limit Kredytowy Tarcza na gwarancje i akredytywy z uproszczonymi procedurami i zdalną obsługą – zabezpieczony gwarancją BGK de minimis. To pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na polskim rynku, realnie wspierające negocjacje z partnerami biznesowymi w obliczu Covid-19.  fot. Bank Pekao Limit jest kolejnym rozwiązaniem ...

Źródło: prnews.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami