Wiocha
Wiadomości z tagiem Firma  RSS
Podatki 2021: Ograniczenie ulgi abolicyjnej uderzy w firmy i pracowników

30.09.2020 16:18

Przewidziane przez rząd znaczne ograniczenie tzw. ulgi abolicyjnej wpłynie zarówno na przedsiębiorców, jak i samych pracowników - przewidują eksperci Konfederacji Lewiatan. Preferencja ma zostać ograniczona do 1360 zł. Nowe regulacje wejdą w życie 1 stycznia 2021 r.

Źródło: www.podatki.biz

Preferencyjne koszty autorskie w PIT. Co wyjaśnia nowa interpretacja MF?

30.09.2020 16:17

W opublikowanej w połowie września br. interpretacji ogólnej Ministerstwo Finansów szczegółowo odniosło się do budzących wątpliwości kwestii związanych ze stosowaniem 50 proc. kosztów uzyskania przychodów. Eksperci firmy doradczej EY oceniają, że nowa interpretacja ułatwi stosowanie tej preferencji podatkowej, a zakres interpretacji jest nawet szerszy od wcześniejszych przewidywań.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: Estoński CIT już w Sejmie

30.09.2020 16:16

Projekt przewidujący wprowadzenie nowych wariantów opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT) trafił już do Sejmu. W projekcie znalazło się rozwiązanie oparte na formule tzw. estońskiego CIT-u, dzięki której przedsiębiorcy przeznaczający środki na rozwój swoich firm nie muszą płacić podatku tak długo, jak zysk pozostaje w przedsiębiorstwie. Aktualna wersja projektu uwzględnia część wcześniejszych postulatów biznesu.

Źródło: www.podatki.biz

Najbezpieczniejsze banki w Polsce [Bezpieczeństwo polskich banków – raport]

30.09.2020 14:15


Firma WebTotem przeanalizowała bezpieczeństwo przeanalizowała strony 33 działających w Polsce banków pod kątem 11 różnych aspektów. Czy jest bezpiecznie? Kto może spać spokojnie? Przedstawiamy trzy najbezpieczniejsze banki w Polsce. fot. Shutterstock Startup WebTotem wziął na warsztat internetowe strony polskich banków. Głównym kryterium doboru podmiotów uwzględnionych w badaniu było fizyczne położenie serwerów banków w Polsce. Metodycznie ...

Źródło: prnews.pl

Podczas pandemii 56 proc. firm zrealizowało projekty przygotowujące i wdrażające pracę zdalną

30.09.2020 13:39


Prawie połowa przedsiębiorstw w kolejnych projektach cyfrowej transformacji szczególną uwagę chce zwrócić na możliwość wykorzystania eID i usług zaufania. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy pandemia COVID-19 gwałtownie przyspieszyła procesy cyfryzacji w firmach. Większość przedsiębiorstw skupiła się przede wszystkim na umożliwieniu swoim zespołom telepracy i przeniesieniu procesów wewnętrznych do świata on-line. Rzadziej realizowano projekty związane z ...

Tagi: Firma, Kolej
Źródło: prnews.pl

Odkładamy na przyszłość, ale przez kryzys oszczędności maleją

30.09.2020 11:45


Coraz więcej Polaków oszczędza – już dwie trzecie z nas odkłada środki na przyszłość. Jak wynika z raportu „Finanse Polaków w czasie pandemii” firmy Blue Media, zgromadzenie odpowiedniej sumy jest uważane za wyznacznik sukcesu finansowego. Jego osiągnięcie deklaruje już co siódmy Polak. Tymczasem kryzys zagląda nam do kieszeni. fot. Shutterstock Sopocka firma Blue Media bada ...

Źródło: prnews.pl

Walt Disney zwolni 28 tys. osób

30.09.2020 11:05


Walt Disney ogłosił zwolnienie 28 tys. pracowników z parku rozrywki. Ta "trudna decyzja", jak mówi firma, jest podyktowana ograniczoną frekwencją w następstwie pandemii koronawirusa, podaje  The Guardian . 

Tagi: Firma, Banki, USA
Źródło: www.bankier.pl

Jak ogłosić upadłość konsumencką w 2020 r.?

30.09.2020 9:47


W I kwartale tego roku ogłoszono 2 054 upadłości konsumenckie, II kwartał zamknął się podobną liczbą, a tylko w ciągu lipca i sierpnia przybyło w naszym kraju 2 675 „bankrutów”. Za te mało optymistyczne statystyki w dużej mierze odpowiada kryzys wywołany pandemią Covid-19. Potwierdzają to dane Intrum: 71% polskich konsumentów pytanych przez firmę przyznało, że ...

Źródło: prnews.pl

MF: Obsługa największych firm przejdzie do krajowego Urzędu Skarbowego

30.09.2020 7:19


Ministerstwo Finansów planuje zmiany dotyczące wyspecjalizowanych urzędów skarbowych, obsługą firm o przychodach powyżej 50 mln euro zajmie się jeden Urząd Skarbowy o zasięgu krajowym - poinformował PAP dyrektor departamentu kluczowych podmiotów w MF Artur Gostomski.

Źródło: www.bankier.pl

Praca zdalna – zwrot kosztów okiem pracownika i pracodawcy. Pytania i odpowiedzi!

29.09.2020 22:41

Tarcza 4.0. daje pracodawcom prawo wydania pracownikom polecenia pracy zdalnej. Wiele firm decyduje się skorzystać z tej możliwości. W tym momencie pojawiają się pewne wątpliwości. Czy pracownik ma prawo otrzymać zwrot kosztów na skutek pracy zdalnej? Jakie koszty uzyskania przychodu może odliczyć pracodawca? Sprawdć, co musisz wiedzieć na ten temat!

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami