f4up
Wiadomości z tagiem Fed  RSS
Wsparcie dla zamykanych branż bez konsultacji z biznesem?

26.10.2020 15:03

Rząd powinien konsultować z przedsiębiorcami programy pomocowe dla zamykanych branż - twierdzi Konfederacja Lewiatan. W ostatnich dniach władze wprowadziły kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zapowiedziano jednocześnie, że w najbliższym czasie zaprezentowany zostanie plan wsparcia dla zamykanych sektorów.

Źródło: www.podatki.biz

Branża fitness i pływalnie chcą zapewnienia im płynności finansowej na czas drugiego lockdownu

23.10.2020 18:36

Oczekujemy od władz państwa dialogu i zapewnienia nam płynności finansowej, w przeciwnym razie nie przetrwamy drugiego lockdownu, a wtedy zatrudnienie straci kilkaset tysięcy osób - oświadczyli przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness, pływalni i aquaparków oraz sieci klubów fitness.

Tagi: Fed
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Polski system podatkowy zniechęca do inwestowania?

22.10.2020 15:31

Polski system podatkowy jest niestabilny, nieprzewidywalny i skomplikowany, co znacznie utrudnia prowadzenie biznesu i zniechęca firmy do nowych inwestycji - wynika z raportu pn. "Impuls dla Polski 2020-2022", który przygotowali eksperci Konfederacji Lewiatan. W publikacji przedstawiono m.in. pakiet proponowanych zmian podatkowych wspierających inwestycje.

Źródło: www.podatki.biz

Zamknięcie branży fitness może wywołać efekt domina

21.10.2020 16:02

Branża fitness zatrudnia obecnie ok. 150 tys. osób, a ponowne zamknięcie klubów w związku z drugą falą pandemii koronawirusa doprowadzi do bankructwa wielu firm - ostrzega środowisko przedsiębiorców. Polska Federacja Fitness ocenia, że zamknięcie branży może wywołać gospodarczy efekt domina. Potencjalne straty budżetu państwa szacuje się nawet na kilka miliardów złotych.

Źródło: www.podatki.biz

FPP chce wprowadzenia 500+ na posiłki pracownicze

21.10.2020 13:40


Federacja Przedsiębiorców Polskich rekomenduje, aby wprowadzono bon 500+ na posiłki dla pracowników, który byłby zwolniony z PIT i składek na ubezpieczenia. 

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2020: Biznes liczy na szybsze zwroty podatku VAT

20.10.2020 16:08

Jednym z priorytetów państwa w czasie kryzysu pandemicznego powinna być poprawa płynności finansowej przedsiębiorstw, aby mogły one na bieżąco wypłacać pensje i regulować swoje zobowiązania - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Organizacja apeluje do władz m.in. o skrócenie terminu zwrotu podatku VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Konfederacja: będziemy bronić firm krzywdzonych przez lockdown

19.10.2020 15:05


Działania rządu są chaotyczne i niepoparte ustawowo - codziennie jakiś urzędnik losowo wybiera sobie restrykcje związane z obostrzeniami. Konfederacja będzie bronić firm krzywdzonych przez lockdown - oświadczyli przewodniczący koła Konfederacji Jakub Kulesza i prawnik Witold Stoch.

Tagi: Firma, Banki, Fed
Źródło: www.bankier.pl

Szwajcaria: Rekordowa dla drugiej fazy pandemii dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem

16.10.2020 18:25

W ciągu doby do piątku rano w Szwajcarii zarejestrowano 3087 nowych potwierdzonych laboratoryjnie przypadków nosicielstwa koronawirusa - poinformował szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia (BAG). Jest to największa taka liczba na przestrzeni trwającej od czerwca drugiej fazy pandemii.

Źródło: www.wnp.pl

Włochy: 55 kolejnych osób zmarło na Covid-19, jest ponad 10 tysięcy nowych zakażeń

16.10.2020 17:46

55 osób zmarło we Włoszech tej doby na Covid-19 i wykryto ponad 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało w piątek włoskie ministerstwo zdrowia. To rekordowy przyrost infekcji. Federacja lekarzy apeluje do rodaków, by zdecydowali się dobrowolnie na "domowy lockdown".

Tagi: Włochy, Kolej, Fed
Źródło: www.wnp.pl

Większe uprawnienia UOKiK mogą prowadzić do osłabienia inwestycji

16.10.2020 16:06

Zwiększenie uprawnień Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie skutkować osłabieniem atrakcyjności inwestycyjnej Polski - ostrzegają eksperci Konfederacji Lewiatan. Kontrowersje budzą m.in. regulacje dotyczące branży e-commerce, z którymi jednak nie będą musieli liczyć się przedsiębiorcy spoza Unii Europejskiej.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami