Prointegra
Wiadomości z tagiem Fed  RSS
Jesienią pojawi się potężny kryzys, ale kandydaci o tym nie wspomnieli

13.07.2020 14:17

Już jesienią pojawią się potężne efekty kryzysu, prezydent Duda o tym w ogóle nie mówił, ale i prezydent Trzaskowski unikał jakichkolwiek tego typu nawiązań. – mówi w rozmowie z WNP.PL Witold Orłowski z Narodowej Rady Rozwoju, ekonomista PwC. Zdaniem Soni Buchholtz, ekspertki ekonomicznej Konfederacji Lewiatan. z perspektywy kolejnej kadencji Andrzeja Dudy warto teraz zwrócić uwagę na propozycje, które w tym trudnym czasie mogą jeszcze bardziej dociążyć firmy.

Źródło: www.wnp.pl

Recykling opakowań - biznes krytycznie o planowanych zmianach

09.07.2020 16:37

W Sejmie trwają prace nad poselskim projektem, który dotyczy gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Projektodawcy z Koalicji Obywatelskiej proponują wprowadzenie obowiązku znakowania opakowań wzorami, które wskazywałyby, do jakiej frakcji odpadów powinno trafić dane opakowanie. Jak oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, firmy nie byłyby obecnie w stanie spełnić nowych wymogów.

Źródło: www.podatki.biz

Lekka poprawa trudnej sytuacji w niemieckim eksporcie

09.07.2020 11:18

Spowodowany pandemią koronawirusa znaczny spadek eksportu Niemiec został w maju nieco osłabiony - poinformował w czwartek niemiecki Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) z siedzibą w Wiesbaden. Także ujemne saldo Polski w jej handlu z Niemcami było tym razem wyraźnie mniejsze.

Źródło: www.wnp.pl

Miliony euro strat włoskiej branży ślubnej

08.07.2020 14:20


70 tys. ślubów odwołano we Włoszech z powodu pandemii koronawirusa od marca do czerwca tego roku, straty samej branży kwiaciarskiej wynoszą 200 mln euro - takie dane przedstawiła w środę federacja tego sektora. Zaapelowała do rządu o jak najszybszą pomoc.

Tagi: Europa, USA, Fed
Źródło: www.bankier.pl

Fed zamrozi stopy na wiele lat?

01.07.2020 23:18


Kierownictwo Rezerwy Federalnej intensywnie dyskutowało nad wprowadzeniem obietnicy utrzymania praktycznie zerowych stóp procentowych przez dłuższy okres czasu.

Źródło: www.bankier.pl

Praca zdalna - nowe przepisy będą obowiązywać dłużej?

30.06.2020 16:22

Nowe regulacje dotyczące pracy zdalnej mają obowiązywać do 4 września br. Jak twierdzi Konfederacja Lewiatan, rząd powinien rozważyć przedłużenie obowiązywania tymczasowych regulacji do końca 2020 r. Eksperci organizacji wskazują również, że ten czas może służyć pracom nad rozwiązaniami systemowymi, które obowiązywałyby już na stałe.

Źródło: www.podatki.biz

USA: Stan Missisipi usuwa ze swojej flagi symbol Konfederacji

29.06.2020 1:57

Izba Reprezentantów i Senat stanu Missisipi w Stanach Zjednoczonych przegłosowały w niedzielę usunięcie z flagi stanowej symbolu Skonfederowanych Stanów Ameryki, czyli państwa, które istniało w latach 1861-1865 w wyniku secesji części południowych stanów USA.

Tagi: Senat, USA, Fed
Źródło: www.wnp.pl

Wybory w USA wygrał prezydent Andrzej Duda uzyskując 50,7 proc. poparcia

28.06.2020 23:15

Prezydent Andrzej Duda wygrał pierwszą turę polskich wyborów prezydenckich w USA uzyskując 50,7 proc. głosów. Drugie miejsce zajął kandydat KO Rafał Trzaskowski (34,6 proc.). Trzeci jest niezależny kandydat Szymon Hołownia (6,2), a czwarty Krzysztof Bosak z Konfederacji (5,4).

Źródło: www.wnp.pl

Fed i Covid-19 zaraziły Wall Street czerwienią

26.06.2020 23:36


Blitzkrieg kończący czwartkową sesję okazał się pułapką na giełdowe byki. Czwartkowa obietnica powrotu do wzrostów w piątek zakończyła się bolesnymi spadkami.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami