Prointegra
Wiadomości z tagiem Fed  RSS
Podatki 2021: Ograniczenie ulgi abolicyjnej uderzy w firmy i pracowników

30.09.2020 16:18

Przewidziane przez rząd znaczne ograniczenie tzw. ulgi abolicyjnej wpłynie zarówno na przedsiębiorców, jak i samych pracowników - przewidują eksperci Konfederacji Lewiatan. Preferencja ma zostać ograniczona do 1360 zł. Nowe regulacje wejdą w życie 1 stycznia 2021 r.

Źródło: www.podatki.biz

Niemcy: Surowsze zasady w walce z koronawirusem

29.09.2020 20:02

Niemiecki rząd federalny i rządy krajów związkowych zaleciły we wtorek stosowanie surowszych zasad w walce z koronowirusem, aby zapobiec masowemu wzrostowi zakażeń - informuje dpa. Liczba uczestników uroczystości została ograniczona do 50, określono kary za podawanie w restauracjach nieprawdziwych danych osobowych.

Źródło: www.wnp.pl

Konfederacja o odrzuceniu przez PKW sprawozdania: zarzut nieprawdziwy, to polityczny atak

29.09.2020 15:46


Zarzut PKW jest nieprawdziwy, będziemy się odwoływać do SN - oświadczył skarbnik Konfederacji Michał Wawer, komentując odrzucenie przez PKW sprawozdania finansowego partii. Polityczny skład PKW realizuje polityczny atak na przeciwnika "bandy czworga" - ocenił poseł Konrad Berkowicz.

Źródło: www.bankier.pl

USA: FBI aresztowało oszusta, który podawał się za lidera ruchu BLM

29.09.2020 12:53

Wydział Federalnego Biura Śledczego (FBI) w Cleveland w stanie Ohio i lokalna prokuratura powiadomiły o aresztowaniu mężczyzny, który podawał się za jednego z liderów ruchu Black Lives Matter. Miał on zbierać datki na BLM i zdefraudować ok. 200 tys. USD.

Źródło: www.wnp.pl

USA: Wykonano siódmą federalną karę śmierci, stracono czarnoskórego więźnia

25.09.2020 2:04

W Terre Haute w stanie Indiana w czwartek wykonano kolejną federalną karę śmierci , siódmą odkąd w lipcu, po 17 latach przerwy, Sąd Najwyższy USA zezwolił władzom federalnym na wznowienie egzekucji. Po raz pierwszy stracony został czarnoskóry mężczyzna - Christopher Vialva, skazany za zabójstwo dwojga ludzi.

Tagi: USA, Kolej, Fed
Źródło: www.wnp.pl

USA: Nowy Jork bez środków z budżetu federalnego

22.09.2020 2:06

Nowy Jork jest jednym z trzech miast, które w uznaniu Departamentu Sprawiedliwości nie spełniają kryteriów korzystania ze środków przeznaczonych dla nich w budżecie federalnym, gdyż "dopuszczają anarchię i przemoc na ulicach"; część środków może być zamrożona.

Tagi: USA, Fed
Źródło: www.wnp.pl

Podatki 2021: MF chce ograniczyć prawo do rozliczania strat

21.09.2020 16:12

W nowym projekcie zmian w ustawach podatkowych Ministerstwo Finansów przewidziało ograniczenie prawa do rozliczania strat podatkowych. W niektórych przypadkach podatnicy mają utracić to prawo. Planowane zmiany krytycznie oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, którzy wskazują, że takie ograniczenie byłoby niezasadne.

Źródło: www.podatki.biz

Nieco pozytywniej w kwestii brexitu (komentarz walutowy z 18.09.2020)

18.09.2020 11:26

Po wydarzeniach związanych z EBC i Rezerwą Federalną, notowania euro do dolara pozostają bez istotnych zmian względem końca poprzedniego tygodnia. Funt stabilizuje się po nieco pozytywniejszych doniesieniach w kwestii negocjacji umowy handlowej. Złoty notuje tylko ograniczone zmiany.

Źródło: cinkciarz.pl

Fed nie zmienił stóp procentowych i będzie dążył do wyższej inflacji

18.09.2020 0:36


Kierownictwo amerykańskiej Rezerwy Federalnej utrzymało stopę funduszy federalnych bez zmian na rekordowo niskim poziomie.

Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2020: Przedsiębiorcy liczą na zmianę przepisów ws. zwolnień z akcyzy

17.09.2020 16:10

Już w październiku w życie wejść ma rozporządzenie resortu finansów, które rozszerzy zakres produktów podlegających zwolnieniu z podatku akcyzowego. Zmiany dotyczyć będą używanych w określonych celach próbek płynów do e-papierosów, wyrobów nowatorskich i suszu tytoniowego. Jak oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, modyfikacje powinny być jednak jeszcze szersze, aby zachowana została równość na rynku.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami