Wiocha
Wiadomości z tagiem Europa  RSS
Wielka Bankowa Bessa

25.09.2020 17:48


W ostatnich dniach notowania banków znowu spadają i dotyczy to zarówno kredytodawców z Europy, jak i banków notowanych na warszawskiej giełdzie. Powody, dla których inwestorzy nie chcą w ogóle ruszać akcji banków są trzy.

Źródło: www.bankier.pl

Złoty na deskach. Kurs euro powyżej 4,54 zł

25.09.2020 10:42


Piątkowy poranek przyniósł stabilizację kursu euro po tym, jak w czwartek polska waluta została znokautowana.

Źródło: www.bankier.pl

Covid nie taki straszny? Były znacznie gorsze scenariusze

25.09.2020 6:01

Kacper Nosarzewski, partner w 4CF, wyjaśnia, że w zeszłorocznym raporcie przedstawiającym scenariusze dla Polski wskazano m.in. scenariusz globalnej epidemii i radzenia sobie z jej skutkami. - Ta pandemia nie jest aż tak niebezpieczna, nie pociąga za sobą tak ogromnych kosztów i ofiar, jak modelowaliśmy... "Nasza" pandemia była grypowa i zabrała 700 mln osób. Covid nie jest tak tragiczny w skutkach, jest jednak źródłem kontrowersji i konfliktu społecznego, przeszkodą gospodarczą – mówił Kacper Nosarzewski w trakcie sesji "Pojutrze. Przewidzieć biznesowy świat" podczas European Tech and Start-up Days, zorganizowanych w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Źródło: www.wnp.pl

Nasze badanie: co polski biznes sądzi o polityce gospodarczej Unii

25.09.2020 6:00

80 proc. badanych przedsiębiorców uważa, że Europejski Zielony Ład w dużym lub bardzo dużym stopniu wpłynie na sytuację gospodarczą Wspólnoty w najbliższych latach. Niewiele mniej, bo 78 proc. respondentów, uważa, że podobne znaczenie będzie mieć strategia cyfrowa UE. Największa szansa? Wzrost innowacyjności. Największe zagrożenie? Migracja przemysłu poza granice Unii i utrata konkurencyjności. Takie wnioski płyną z badania "Europa przyszłości" przeprowadzonego przez firmę BCMM - we współpracy z portalem WNP.PL - wśród polskich przedsiębiorców.

Źródło: www.wnp.pl

Kurs euro przekroczył 4,52 zł. Złoty najsłabszy od maja

24.09.2020 11:09


Trwa słaba passa polskiej waluty. Na fali rosnącej awersji do ryzyka kurs euro osiągnął najwyższe poziomy od czterech miesięcy.

Źródło: www.bankier.pl

Szwecja: Wzrośnie wartość pieniężna Nagrody Nobla

24.09.2020 10:12

Wartość pieniężna Nagrody Nobla wzrośnie od tego roku o 1 mln koron (95 tys. euro) - poinformowała w czwartek Fundacja Noblowska. Oznacza to, że laureat każdej z sześciu dziedzin otrzyma po 10 mln koron (950 tys. euro).

Tagi: Europa, Dzieci
Źródło: www.wnp.pl

Złoty znów pod presją. Kurs euro w górę

23.09.2020 10:35


W środę rano kurs euro ponownie ruszył w górę, atakując poziom 4,50 zł.

Źródło: www.bankier.pl

Milionowe kary od UOKiK dla BNP Paribas, Millennium i Santander Banku. Chodzi o kursy walut

23.09.2020 9:47


Prezes UOKiK Tomasz Chróstny uznał za niedozwolone klauzule dotyczące zasad ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do euro i franka szwajcarskiego. Chodzi o trzy duże banki działające w Polsce.

Źródło: www.bankier.pl

UOKiK ukarał trzy banki za ustalanie kursów walut

23.09.2020 9:02

Prezes UOKiK nałożył na trzy banki BNP Paribas, Millennium oraz Santander Bank kary finansowe w wysokości ponad 60 mln zł – poinformował w środę urząd. Wyjaśniono, że chodzi o niedozwolone zasady ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do euro i franka szwajcarskiego.

Źródło: www.wnp.pl

UOKiK nałożył kary w łącznej wysokości ponad 60 mln zł dla BNP Paribas, Millennium i Santander Bank

23.09.2020 8:56


Prezes UOKiK Tomasz Chróstny uznał za niedozwolone klauzule dotyczące zasad ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do euro i franka szwajcarskiego. Prezes UOKiK nałożył na banki kary finansowe w wysokości: 26,6 mln zł dla BNP Paribas, 10,5 mln zł dla Millennium oraz 23,6 mln zł dla Santander Bank, zakazał ...

Źródło: prnews.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami