Prointegra
Wiadomości z tagiem Długi  RSS
Pieniądze płyną do funduszy

13.07.2020 16:36


Saldo wpłat i wypłat do funduszy inwestycyjnych w czerwcu było dodatnie i wyniosło 2,4 mld zł - poinformowały Analizy .pl w najnowszym raporcie. Jak podano, największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się fundusze dłużne, w tym również papierów korporacyjnych.

Źródło: www.bankier.pl

Długi firm transportowych wobec kontrahentów sięgają blisko 1 mld zł

10.07.2020 6:46


Do prawie miliarda złotych wzrosły zaległości firm transportowych wobec kontrahentów - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Według ekspertów problemem branży nie jest koronakryzys, a opóźnianie płatności przez duże firmy na rzecz mniejszych.

Źródło: www.bankier.pl

Hardt z RPP: Warto wprowadzić długie operacje repo po stopie niższej od referencyjnej

09.07.2020 18:36


Jednym ze sposobów normalizacji polityki monetarnej przez RPP w pierwszej kolejności mogłyby być podwyżki stóp proc., przy jednoczesnym wprowadzeniu dwuletnich lub dłuższych operacji repo po stopie niższej od referencyjnej - napisał członek RPP Łukasz Hardt w artykule opublikowanym w czwartek przez periodyk "Bezpieczny Bank".

Tagi: PiS, Długi, RPP, Kolej
Źródło: www.bankier.pl

Umorzenie kosztów egzekucyjnych, długi składkowe byłego męża [PORADNIA UBEZPIECZENIOWA]

09.07.2020 12:47

Jakie okoliczności mogą skłonić ZUS do umorzenia kosztów egzekucyjnych? Dlaczego samozatrudniony do zwolnienia ze składek nie musi dopełniać innych formalności niż złożenie wniosku? Czy przepisy antykryzysowe wpłynęły na zasady odpowiedzialności za długi składkowe byłego małżonka? Na jakiej podstawie orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, co do którego nie wniesiono sprzeciwu, nie może być kwestionowane przed sądem?

Tagi: ZUS, PiS, Długi, Radni
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Jak działa ulga na złe długi w trakcie epidemii koronawirusa?

09.07.2020 12:44

Na gruncie VAT nie mają żadnego znaczenia negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19, które były przyczyną nieuregulowania należności.

Tagi: VAT, Długi, USA
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Zapłata faktury tylko w zakresie VAT a ulga na złe długi

09.07.2020 11:00

Czy w przypadku zapłaty częściowej przez dłużnika faktury z wykorzystaniem mechanizmu podzielonej płatności w ten sposób, że z konta VAT dłużnika na konto VAT wierzyciela zostaje uregulowana kwota podatku VAT z danej faktury (której termin zapłaty minął więcej niż 90 dni w czasie realizacji przelewu) - możliwe jest dokonanie przez dłużnika korekty zgodnie z art. 89b ust. 4 ustawy i zwiększenie kwoty podatku naliczonego o wartość zapłaty częściowej będącej w tym wypadku wartością podatku VAT od faktury?

Źródło: www.podatki.biz

Tarcza antykryzysowa 4.0 - zmiany w uldze na złe długi (PIT, CIT)

09.07.2020 9:36

Tarcza antykryzysowa 4.0 wprowadza nowe regulacje w zakresie ulgi na złe długi w podatkach dochodowych, tj. w podatku PIT, CIT i ryczałcie. Ustawodawca daje możliwość skorzystania z ulgi na złe długi, w zakresie odliczania wierzytelności, począwszy od okresu rozliczeniowego, w którym upłynęło 30 dni od dnia upływu terminu zapłaty określonego na fakturze (rachunku) lub w umowie, do okresu, w którym wierzytelność została uregulowana lub zbyta.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Czy można zwolnić pracownika pobierającego świadczenie rehabilitacyjne?

08.07.2020 13:45

Pracownik przebywający na świadczeniu rehabilitacyjnym jest chroniony przed rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia z powodu długiej nieobecności w pracy tylko przez 3 miesiące. Czy można zwolnić pracownika pobierającego świadczenie w kolejnych miesiącach?

Źródło: kadry.infor.pl

Tauron ma porozumienie z bankami, inwestycje w OZE neutralne dla wskaźnika długu

08.07.2020 12:36


Tauron porozumiał się z instytucjami finansowymi w sprawie kwalifikowania wydatków na OZE - inwestycje te będę wyłączone z kalkulacji wskaźnika długu netto do EBITDA - podała spółka w komunikacie prasowym.

Źródło: www.bankier.pl

Osobista odpowiedzialność za działalność i zobowiązania spółki

08.07.2020 9:41

Jakkolwiek prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki, zarówno osobowej, jak i kapitałowej, służy ograniczeniu i podziałowi ryzyka personalnej odpowiedzialności całym majątkiem, osoby fizyczne mogą w praktyce osobiście odpowiadać za zobowiązania firmy i skutki nieumiejętnego nią zarządzania. Odpowiedzialność za długi spółki handlowej, w zależności od jej typu, grozi wspólnikom lub członkom zarządu. Mając na uwadze ryzyko pozwu cywilnego o naprawienie wyrządzonej spółce szkody, jak również sankcji karnoskarbowych, warto wiedzieć jak poradzić sobie w kryzysowej sytuacji.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami