Wiocha
Wiadomości z tagiem Chiny  RSS
USA oskarżają Chiny o "rażące" naruszenie sankcji przeciwko Korei Północnej

01.12.2020 18:33

Amerykański dyplomata Alex Wong oskarżył we wtorek Chiny o "rażące" naruszenie sankcji ONZ nałożonych na Koreę Północną, dotyczących m.in. importu węgla oraz zatrudniania pracowników z Korei Północnej.

Źródło: www.wnp.pl

Zhou: Inflacja oderwana od rzeczywistości, nie uwzględnia cen mieszkań

01.12.2020 12:36


Wyłączenie ze wskaźnika inflacji cen aktywów, m.in. mieszkań, sprawia, że miara ta jest oderwana od doświadczeń konsumentów - uważa były szef chińskiego banku centralnego. Jego zdaniem wskutek luźnej polityki monetarnej nieruchomości drożeją, co zmusza ludzi do większych oszczędności i dusi konsumpcję. A to ona ma napędzać wzrost gospodarczy Chin.

Źródło: www.bankier.pl

Apple chce wyprowadzić część produkcji z Chin

30.11.2020 13:30


Foxconn – producent podzespołów do urządzeń produkowanych przez Apple’a – zamierza przenieść część produkcji z Chin do Wietnamu. O wyprowadzkę z Państwa Środka wnioskowało Apple, a powodem jest amerykańsko-chińska wojna handlowa.

Tagi: Chiny, Banki, Apple
Źródło: www.bankier.pl

Australia żąda od Chin przeprosin i usunięcia fałszywego zdjęcia żołnierza

30.11.2020 10:10

Rząd Australii zażądał w poniedziałek od Chin usunięcia fałszywego, jak twierdzi, zdjęcia opublikowanego na koncie chińskiego urzędnika na Twitterze, na którym australijski żołnierz trzyma nóż przy gardle afgańskiego dziecka. Canberra żąda od Pekinu przeprosin.

Źródło: www.wnp.pl

Child Alert na platformie mojePZU

23.11.2020 6:42


PZU włącza się w policyjny system poszukiwania zaginionych dzieci Child Alert. Od 20 listopada 2020 roku informację o wszczęciu w Polsce procedury Child Alert dostaną wszyscy użytkownicy aplikacji mobilnej mojePZU. Na ich telefonach komórkowych pojawią się wówczas tzw. „pushe”, czyli komunikaty w formie powiadomień przypominających sms. Międzynarodowy system Child Alert funkcjonuje obecnie w 20 krajach ...

Tagi: Chiny, Dzieci, PZU
Źródło: prnews.pl

UOKiK: Inspekcja Handlowa ma zastrzeżenia do jakości zabawek z Chin

20.11.2020 11:41


Inspekcja Handlowa sprawdziła, czy sprzedawane zabawki spełniają normy i są bezpieczne dla dzieci - poinformował w piątek UOKiK. Dodał, że najwięcej nieprawidłowości wykryto w zabawkach z Chin, w niektórych z nich były przekroczone dopuszczalne stężenia ftalanów.

Źródło: www.bankier.pl

Prezydent Chin: globalizacja jest nieodwracalna

19.11.2020 6:38

Trend globalizacji jest nieodwracalny, a Chiny nie chcą gospodarczego odłączenia od świata i będą obniżać cła oraz zwiększać import towarów i usług, promując jednocześnie rozwój oparty na innowacjach - oświadczył w czwartek, 19 listopada chiński przywódca Xi Jinping.

Źródło: www.wnp.pl

Chiny - covidowy czempion gospodarczy

18.11.2020 10:36

Chiny zwiększą w tym roku swój udział w światowej gospodarce do 17,5 proc.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kto wróg, a kto przyjaciel [Felietonik Marcina Masnego]

17.11.2020 7:43

W Azji nie ma już żadnej pandemii. Chiny ruszyły pełną parą, chociaż obłąkana globalna ekspansja dożywotniego przywódcy Xi już ujawnia, z jakiej gliny ulepione są nogi kolosa. Bezzwrotne granty dla Sri Lanki w miejsce niespłacalnych kredytów zwiastują politykę finansowania nowych kolonii przez gospodarkę metropolii. Tego nie da się utrzymać długo w globalnym kryzysie. Mimo poluzowania polityki jednego dziecka chińskie kobiety nie chcą rodzić i niebawem Chiny wejdą w zimę demograficzną śladem Zachodu. Na razie jednak bardzo wyraźnie widać dokonany jakimś niejawnym układem podział świata.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami