Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Chiny  RSS
Chiny: 33 nowe przypadki zakażeń koronwirusem podczas ostatniej doby

09.01.2021 4:48

Ludowa komisja zdrowia poinformowała w piątek o zarejestrowanych 33 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem podczas ostatniej doby, siedemnaście z nich to zakażenia lokalne, pozostałe zostały przywiezione z zagranicy.

Tagi: Chiny
Źródło: www.wnp.pl

W Polsce może powstać światowa giełda futer

08.01.2021 22:36


Główna giełda futer na świecie zamiast w Danii może się znaleźć w Polsce. Rozmowy w tej sprawie prowadzi w naszym kraju ambasador Chin.

Tagi: Chiny, Giełda
Źródło: www.rmf24.pl

Chiny chwalą się nowym bombowcem

08.01.2021 16:09

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza opublikowała reklamę przedstawiającą swoje siły powietrzne. Najciekawszym elementem krótkiego filmu jest najnowszy bombowiec strategiczny H-20.

Tagi: Chiny
Źródło: www.wnp.pl

Siła Syberii tłoczy coraz więcej gazu

04.01.2021 17:18

Gazprom poinformował, że od obecnego tygodnia gazociąg Siła Syberii przesyłający gaz do Chin zwiększył ilość tłoczonego surowca. Dla Rosjan chiński rynek ma być alternatywą wobec europejskiego.

Źródło: www.wnp.pl

Chiny: Założyciel Alibaby Jack Ma nie pokazuje się publicznie od dwóch miesięcy

04.01.2021 16:09

Założyciel platformy handlowej Alibaba, chiński miliarder Jack Ma nie pokazał się publicznie od dwóch miesięcy – podała w poniedziałek agencja Reutera, zwracając uwagę, że chińskie władze nasiliły działania wymierzone w jego rozległe imperium biznesowe.

Tagi: Chiny, Biznes
Źródło: www.wnp.pl

Chiny: Robotnicy wydobywają z rzeki lód

03.01.2021 7:04

Ponad 300 robotników od rana do wieczora wydobywa z zamarzniętej rzeki Songhua lód, z którego powstaną rzeźby, pałace, pagody i mosty, czyli elementy dorocznego festiwalu lodu w Harbinie na północnym wschodzie Chin – relacjonuje agencja Reutera.

Źródło: www.wnp.pl

Centrum świata przesuwa się nad (Indo)Pacyfik. Chiny jednocześnie partnerem i rywalem

30.12.2020 18:00

Choć w porównaniu do ostatnich dekad 2020 r. nie był dla Chin szczególnie udany, to wydarzenia związane z pandemią i spory narosłe wokół niej pokazały wagę tego państwa dla światowej gospodarki, polityki i handlu.

Źródło: www.wnp.pl

Chiny: Władze nasilą środki przeciwepidemiczne w okresie noworocznym

30.12.2020 17:16

W związku z narastającym ryzykiem wzrostu liczby zakażeń koronawirusem Chiny zwiększą środki przeciwepidemiczne przed okresem świątecznym z okazji przypadającego w lutym Chińskiego Nowego Roku – ogłosiła w środę państwowa komisja zdrowia.

Tagi: Chiny
Źródło: www.wnp.pl

Chiny: Xi: umowa inwestycyjna z UE powiększy wzajemny dostęp do rynków

30.12.2020 16:03

Umowa inwestycyjna między Chinami a UE powiększy wzajemny dostęp do rynku, poprawi środowisko biznesowe i wzmocni gwarancje instytucjonalne dla inwestycji z obu stron – oświadczył w środę przywódca ChRL Xi Jinping, cytowany przez agencję prasową Xinhua.

Tagi: Chiny, Biznes, ING
Źródło: www.wnp.pl

UE i Chiny osiągnęły porozumienie polityczne w sprawie umowy inwestycyjnej (aktualizacja)

30.12.2020 15:35

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel poinformował w środę, że Unia Europejska i Chiny osiągnęły porozumienie polityczne w sprawie umowy inwestycyjnej. Kraje członkowskie UE, w tym Polska, czekają na szczegóły zawartej umowy.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami