Hopaj
Wiadomości z tagiem Chiny  RSS
Główne warszawskie indeksy nie utrzymały poniedziałkowej formy

29.09.2020 18:29

WIG i WIG20 nie utrzymały poniedziałkowej formy, kiedy to oba indeksy urosły ponad 3 proc., i zakończyły wtorkową sesję pod kreską. Najlepiej radziły sobie spółki z sWIG80, które wzrosły trzecią sesję z rzędu. W najbliższym czasie lepsze perspektywy od blue chipów mają właśnie spółki z sWIG80 - ocenił dyrektor departamentu analiz DM BDM Krystian Brymora.

Źródło: www.wnp.pl

Blue chipy na minusie, sWIG80 górą

29.09.2020 18:15


WIG20 zakończył wtorkową sesję pod kreską, ale na szerokim rynku więcej było walorów zyskujących niż zniżkujących. Uosobieniem tego fenomenu był sWIG80, który zakończył dzień na solidnym plusie.

Źródło: www.bankier.pl

Chiny: większy nadzór nad sprzedażą ubezpieczeń online [Świat]

29.09.2020 8:53

China Banking and Insurance Regulatory Commission wydał projekt przepisów, których celem jest ograniczenie ryzyka nagromadzonego w dynamicznie (...)

Tagi: Chiny, PiS, Banki, ING
Źródło: feedproxy.google.com

W poszukiwaniu zasobów [Felietonik Marcina Masnego]

29.09.2020 8:53

Inwestycje finansowane przez Chińczyków nie są zbyt starannie ubezpieczone. W Azji Środkowej, Południowej i Afryce nie ma ani wymogu, ani zwyczaju ubezpieczania. Ziemia się trzęsie, huragany szaleją. Szkody pokrywa się z innych źródeł. W odróżnieniu od Tadżykistanu, Angoli i Sri Lanki w samych Chinach jednak penetracja ubezpieczeniowa w pierwszym kwartale wyniosła 6% i wzrosła przez rok o 0,7 punktu. Chiny zatem doganiają Europę i mają bardzo sprawne ubezpieczenia, ale trudno orzec, ile z tego wskaźnika ubędzie po ustaniu dziecięcej choroby polisolokat, jakże boleśnie nam znanej po dwóch krachach na tym rynku.

Źródło: feedproxy.google.com

Chiny: Prognozy ożywienia turystyki po miesiącach ograniczeń epidemicznych

28.09.2020 15:38

Chińscy analitycy spodziewają się, że w czasie nadchodzącego „złotego tygodnia” wolnego od pracy dojdzie do znacznego ożywienia krajowej turystyki, którą przez dziewięć miesięcy gnębiła pandemia Covid-19 - podały w poniedziałek miejscowe media.

Tagi: Chiny
Źródło: www.wnp.pl

Ford, Nissan i BMW zaprezentowali nowe elektryczne SUV-y na targach w Chinach

28.09.2020 14:58

Koncerny motoryzacyjne Ford, Nissan i BMW zaprezentowały nowe elektryczne modele SUV-ów przeznaczonych na rynek chiński. Pokazy odbyły się na targach Auto China 2020 - pierwszej tak dużej imprezie branżowej od wybuchu pandemii COVID-19.

Źródło: www.wnp.pl

Chiny: Po wydostaniu się bakterii z laboratorium ukrywano skalę zakażeń, nie leczono też zakażonych

24.09.2020 6:51

Z zakładu produkującego szczepionki w chińskim mieście Lanzhou wydostała się bakteria gorączki maltańskiej (brucelozy). Chorobą zakaziło się już co najmniej 3 tys. osób. Władze dopiero w tym miesiącu ujawniły skalę problemu. Wielu zakażonych boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi, bo brak wczesnej diagnozy uniemożliwił skuteczne leczenie.

Tagi: Chiny, BOR
Źródło: www.wnp.pl

ONZ: Xi Jinping: Chiny osiągną neutralność pod względem emisji CO2 do 2060 roku

23.09.2020 9:19

Chiny, największy producent gazów cieplarnianych, osiągną neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2060 roku – oświadczył przywódca ChRL Xi Jinping na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To jak dotąd najkonkretniejsze zobowiązanie Pekinu w tej sprawie.

Źródło: www.wnp.pl

Na warszawskiej giełdzie pora przecena indeksów

21.09.2020 18:27

WIG20 po raz pierwszy od maja znalazł się poniżej poziomu 1.700 pkt. Dla indeksu krajowych blue chipów ważnym zadaniem jest teraz obrona wsparcia, które jest w okolicy poziomów z poniedziałkowego zamknięcia - ocenił dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities, Sobiesław Kozłowski.

Źródło: www.wnp.pl

Kredytodawcy Galerii Północnej zgodzili się na złagodzenie kowenantów - GTC

17.09.2020 16:36


Spółka zależna GTC prowadząca projekt Galeria Północna, zawarła aneks do umowy pożyczki z Bankiem Polska Kasa Opieki oraz Industrial and Commercial Bank of China (Europe) dotyczącej finasowania tego projektu - poinformowało GTC w komunikacie. Strony finansujące zgodziły się na złagodzenie kowenantów dotyczących wskaźnika DSCR (wskaźnik pokrycia zadłużenia) na okres 18 miesięcy oraz naprawienie naruszenia wskaźnika LTV (wskaźnik kredyt do wartości).

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami