Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Ceneo  RSS
TGE w 2020 r.: rekordowe obroty energią elektryczną i gazem

08.01.2021 18:19

Obroty na rynkach energii elektrycznej i gazu na Towarowej Giełdzie Energii w 2020 r. były najwyższe w historii. Średnie cen spot na rynkach obu towarów były niższe niż w 2019 r. - wynika z podsumowania roku 2020 r., opublikowanego w piątek przez TGE.

Źródło: www.wnp.pl

Inflacja zaskoczyła. Ceny w grudniu przyhamowały

08.01.2021 16:36


​Inflacja na koniec roku nieco przyhamowała. Jak wynika z szacunku flash Głównego Urzędu Statystycznego, ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu wzrosły o 2,3 proc. w stosunku do wcześniejszego roku.

Źródło: www.rmf24.pl

Cukrowy podatek drastycznie podniósł ceny słodkich napojów

04.01.2021 16:36


Od nowego roku obowiązuje podatek cukrowy. Choć to dopiero czwarty dzień już widać, że ceny popularnych słodzonych napojów mocno wzrosły - średnio o 40 procent. Producenci napojów zostali obciążeni nową opłatą, która ma chronić zdrowie Polaków. Założenie nowego prawa jest takie, że wyższa cena zniechęci konsumentów do wybierania słodzonych produktów, a to przełoży się ogólne zmniejszenie spożycia cukru.

Źródło: www.rmf24.pl

Ceny prądu w górę. Od początku roku wyższe rachunki za energię elektryczną

03.01.2021 14:36

Od początku 2021 r. na rachunkach za energię elektryczną pojawi się nowa znacząca pozycja - opłata mocowa. Dla gospodarstw domowych korzystających z taryf zdrożeje również sama energia. Nie wiadomo jeszcze, jak zmienią się opłaty sieciowe.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przez grypę ptaków w hurcie zdrożały jajka

03.01.2021 7:01

Rosną hurtowe ceny jajek, powodem jest występująca w Polsce grypa ptaków. W opinii analityków branżowych, nie przełoży się to na ich wzrost w detalu – wynika z najnowszego raportu Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

Tagi: Drony, Ceneo
Źródło: www.wnp.pl

Początek roku droższy na stacjach benzynowych

31.12.2020 18:46


Analitycy portalu e-petrol.pl spodziewają się na pierwszy tydzień 2021 r. dalszych podwyżek cen paliw na stacjach benzynowych. Jak wskazują, w mijającym tygodniu ceny hurtowe rosły dwukrotnie.

Źródło: www.rmf24.pl

Życzeniowo-zobowiązaniowy huragan [O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej]

31.12.2020 7:47

Są najlepsze życzenia na każdą okazję: imieninowe, urodzinowe, jubileuszowe, świąteczne, wreszcie noworoczne. Tych ostatnich jest mnóstwo, wręcz nadmiar, gdyż dzięki IT łatwo je dostarczać. Niektóre służą nawet przypomnieniu, że są jeszcze cztery pory roku: "życzę Ci subtelnej niecierpliwości wiosny, łagodnego wzrastania lata, cichej dojrzałości jesieni i mądrości dostojnej zimy". Prawda, że przepiękne. W internecie znajdziemy sformułowania standardowe i niezwykle wymyślne; stale pojawiają się nowe, nazywane nieoklepanymi. Życzenia, które w różnych formach docierają do nas, są tradycyjne, mogą być wzruszające, okazują się zobowiązujące, stanowią obietnicę, bywają poważne i zabawne. Ważne jednak, żeby nie były składane "mechanicznie", a tak się niestety coraz powszechniej dzieje. Mamy co rok życzeniowo-zobowiązaniowy huragan powodowany zmianą klimatu technologicznego. Które z życzeń - tych niewyrażanych "w ciemno" - są najważniejsze? Czy można coś z nich wybrać? Najbardziej cenię te konkretne, dla mnie zobowiązujące, wyraziste, niekryjące się pod: "pomyślnego" Nowego Roku. Nie szkodzi, że za rok będę mógł usłyszeć je ponownie, bo jednak jakichś nie udało się zrealizować. W ubezpieczeniowych życzeniach noworocznych obietnic i zobowiązań, składanych na tle na ogół pozytywnych(!) podsumowań, jest też mnóstwo, wręcz nadmiar (starałem się przejrzeć te zamieszczone w Dzienniku Ubezpieczeniowym). Nadmiar? Nie szkodzi, przecież niektóre z życzeniowych zobowiązań będzie można powtórzyć za rok. Najważniejsze, że po 2020 nikt nie chce wyobrazić sobie gorszego 2021.

Źródło: feedproxy.google.com

Dłuższa aktywność zawodowa powinna być premiowana zachętami podatkowymi?

30.12.2020 15:27

Polska powinna postawić na zachęty podatkowe lub finansowe, które promowałyby wydłużanie aktywności zawodowej - twierdzą eksperci Business Centre Club. Organizacja zwraca uwagę na to, że takie zachęty mogłyby pomóc w ograniczaniu negatywnych efektów spadku relacji osób pracujących do rosnącej liczby emerytów i rencistów.

Źródło: www.podatki.biz

Gama

28.12.2020 10:10

Poszukuje dobrego księgowego z Warszawy lub okolic, mogę dojechać. Koleżanki poleciły mi biuro rachunkowe Gama, podobno rozsądne ceny i fachowa obsługa, jakie macie doświadczenia?

Źródło: www.az-finanse.pl

Revolut Plus już w Polsce. Zwrot za bilety na koncerty, ochrona zakupów i nowe karty

22.12.2020 6:41


Revolut udostępnił odświeżoną wersję oferty uzupełnionej o Revolut Plus, nowy plan w cenie 14,99 zł, chroniący zakupy klienta przed kradzieżą, uszkodzeniem i odmową zwrotu towaru. Z ochrony zakupów skorzystają klienci planu Plus – do kwoty 1.000 EUR, planu Premium – do kwoty 2.500 EUR i planu Metal – do kwoty 10.000 EUR, jeśli w rok ...

Tagi: Premier, Ceneo
Źródło: prnews.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami