Wiocha
Wiadomości z tagiem CIT  RSS
Podatki 2021: Masowy apel o rezygnację z opodatkowania spółek komandytowych

26.10.2020 15:02

Środowisko biznesowe apeluje o odejście od planowanego na przyszły rok opodatkowania podatkiem CIT spółek komandytowych. Apel do parlamentarzystów w tej sprawie podpisało 119 organizacji pracodawców i firm. Biznes ostrzega, że dodatkowe obciążenia podatkowe dla firm w czasie kryzysu gospodarczego będą działać na szkodę całej gospodarki i przedsiębiorców.

Źródło: www.podatki.biz

Agencja Fitch potwierdza długoterminowy rating PKP Intercity

23.10.2020 20:49

Agencja ratingowa Fitch po raz kolejny potwierdziła długoterminowy rating dla PKP Intercity w walucie krajowej i obcej na poziomie BBB+ oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie AA (pol.). Perspektywa ratingów jest stabilna - poinformowała kolejowa spółka w piątkowym komunikacie.

Źródło: www.wnp.pl

Wprowadzenie CIT: Przedsiębiorco, poznaj nowe obowiązki

23.10.2020 8:36

Na skutek zmian planowanych przez rząd zyski spółek komandytowej i jawnej zostaną dwukrotnie opodatkowane podatkiem od osób prawnych. Raz będzie to na etapie ich wygenerowania przez spółkę i drugi raz na etapie ich dystrybucji do wspólników.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Pięć pomysłów dla spółek komandytowych na wypadek opodatkowania CIT

23.10.2020 8:36

Działać w dotychczasowej formie czy przekształcić się w spółkę osobową albo kapitałową? A może podzielić biznes na mniejsze spółki? Takie pytania zadaje sobie dziś wielu komandytariuszy i komplementariuszy, którzy – obserwując intensywne prace w Sejmie nad projektem nowelizującym m.in. ustawę o CIT – nie mają już złudzeń, że wielkimi krokami zbliża się moment, od kiedy ich obecną formę działalności obejmie de facto podwójne opodatkowanie. Analizujemy kilka różnych pomysłów, które są obecnie najczęściej rozważane, oraz wskazujemy, dla kogo mogą być optymalnym rozwiązaniem oraz jakie są ich plusy i minusy.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Podatki 2021: CIT obejmie ponad 40 tys. spółek komandytowych

21.10.2020 16:01

Planowane na przyszły rok zmiany dotyczące podatku dochodowego CIT i spółek komandytowych dotkną w praktyce ponad 40,5 tys. takich spółek. Eksperci wskazują, że po zmianach efektywne opodatkowanie wzrośnie w tym przypadku do 34,4 proc., licząc podatek CIT i pobierany od wspólników podatek PIT od dywidendy. Nowe regulacje mają wejść w życie 1 stycznia 2021 r., ale niewykluczone jest opóźnienie zmian do maja.

Tagi: Podatki, CIT, PIT
Źródło: www.podatki.biz

Przedsiębiorcy proponują zmianę dotyczącą podatku CIT

21.10.2020 14:22


Spółki komandytowe mogłyby być płatnikiem CIT w sytuacji, gdy nie złożą informacji o wspólnikach, bądź gdy ich wspólnikami są przedsiębiorcy z innych krajów - to propozycja zaprezentowana w środę podczas konferencji on-line zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Jaki VAT i CIT przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów do powiązanej spółki francuskiej

19.10.2020 12:36

Polska Y sp. z o.o. (podatnik VAT czynny i podatnik VAT UE w Polsce) 3 października 2020 r. dokonała dostawy towarów (folii stretch) na rzecz francuskiej spółki matki. Y ma wydruk z VIES potwierdzający status kontrahenta jako podatnika VAT UE we Francji. Wartość sprzedanych towarów wyniosła 30 000 euro i na taką kwotę 3 października 2020 r. została wystawiona faktura.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Podatki 2021: Odroczenie opodatkowania spółek komandytowych niewiele zmieni

16.10.2020 16:07

Resort finansów zamierza przesunąć z 1 stycznia na 1 maja 2021 r. termin wejścia w życie regulacji zakładających objęcie systemem podatku dochodowego CIT spółek komandytowych. Środowisko przedsiębiorców ocenia, że takie odroczenie to tylko działanie dla pozoru i w rzeczywistości nie pomoże firmom.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: CIT obejmie spółki komandytowe w maju?

15.10.2020 16:07

Ministerstwo Finansów prawdopodobnie zaproponuje opóźnienie objęcia podatkiem dochodowym CIT spółek komandytowych. Pierwotnie miało do tego dojść już z początkiem stycznia, ale rozważana jest zmiana terminu na początek maja 2021 r. Równocześnie przedsiębiorcy nadal apelują o całkowitą rezygnację z planowanych zmian.

Źródło: www.podatki.biz

Rozliczenia podatku CIT nadal zbyt skomplikowane

15.10.2020 16:05

Rozliczenie podatku dochodowego CIT zajmuje polskim firmom średnio 59 godzin w skali roku, a wiele przedsiębiorstw potrzebuje do tego wsparcia doradców podatkowych  - wynika z danych przedstawionych w tym tygodniu podczas IV Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Resort finansów potwierdził tymczasem, że w przyszłym roku zamierza wprowadzić pakiet ułatwień dotyczących CIT.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami