Wiocha
Wiadomości z tagiem Brexit  RSS
Wielka Brytania: Corbyn ustąpił. Keir Starmer nowym liderem opozycyjnej Partii Pracy

04.04.2020 12:36

Keir Starmer, który dotychczas w gabinecie cieni brytyjskiej Partii Pracy był odpowiednikiem ministra ds. brexitu, został w sobotę nowym liderem tego ugrupowania.

Źródło: forsal.pl

Epitafium dla globalizacji. Czy gospodarka doświadczy rozległego pożaru?

28.03.2020 16:36

Brexit czy wojny handlowe między USA i Chinami to żar, który tlił się pod światowym gospodarczym porządkiem. Pandemia będzie jak benzyna, która może zamienić go w pożar

Źródło: forsal.pl

Koronawirus w UE: Główny negocjator ds. brexitu Michel Barnier zakażony

19.03.2020 12:36

Główny negocjator ze strony UE ws. relacji z Wielką Brytanią Michel Barnier poinformował w czwartek, że test na koronawirusa dał u niego wynik pozytywny. Na razie nie wiadomo, z kim miał kontakt w ostatnim czasie.

Tagi: USA, Brexit
Źródło: forsal.pl

Johnson: Koronawirus nie opóźni brexitu

19.03.2020 8:36


Mimo pandemii koronawirusa przedłużenie okresu przejściowego po brexicie nie wchodzi w grę, zapewnił w środę brytyjski premier Boris Johnson. W środę w Londynie miała się rozpocząć druga tura rozmów Wielkiej Brytanii z Unią Europejską o przyszłych relacjach.

Źródło: www.bankier.pl

Czy umowa handlowa między USA, a Wielką Brytanią może oznaczać kłopoty z Republiką Irlandii?

15.03.2020 16:31

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson mógł „skonczyć Brexit”, tak jak obiecał, do 31 stycznia 2020 r., ale w następnym roku, znanym inaczej jako okres przejściowy Brexitu, praca wykonywana przez niego, została odcięta. Jedną z pierwszych rzeczy na liście: czyli zawarcie umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi, Johnson obiecał, że umowa zasadniczo...

Źródło: www.ta-praca.pl

Koronawirus opóźni brexit? Nie będzie rozmów bezpośrednich

13.03.2020 7:11


Wielka Brytania i Unia Europejska zgodziły się odwołać bezpośrednie rozmowy w ramach zaplanowanej na przyszły tydzień w Londynie rundy negocjacji w sprawie umowy handlowej - poinformował w czwartek brytyjski rząd. Dodał, że badane są alternatywne rozwiązania.

Źródło: www.bankier.pl

Nissan nie boi się brexitu. Zainwestuje 52 mln funtów w rozbudowę fabryki w Wielkiej Brytanii

06.03.2020 18:36

Nissan zainwestuje 52 mln funtów w rozbudowę linii produkcyjnej w swojej fabryce w Wielkiej Brytanii - podała w piątek agencja Reutera. Dodano, że decyzja o inwestycji zapadła mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Źródło: forsal.pl

Wielka Brytania: Rządowe przygotowania do brexitu kosztowały 4,4 mld funtów

06.03.2020 14:36

Brytyjski rząd wydał co najmniej 4,4 miliarda funtów z budżetu na przygotowania do opuszczenia Unii Europejskiej - poinformowało w piątek Krajowe Biuro Audytorskie (NAO). To pierwsze szczegółowe oszacowanie kosztów brexitu.

Źródło: forsal.pl

Londyn wydał na brexit 4,4 mld funtów. Na razie

06.03.2020 12:44


Brytyjski rząd wydał co najmniej 4,4 miliarda funtów z budżetu na przygotowania do opuszczenia Unii Europejskiej - poinformowało w piątek Krajowe Biuro Audytorskie (NAO). To pierwsze szczegółowe oszacowanie kosztów brexitu.

Źródło: www.bankier.pl

UE: Barnier: duże różnice po pierwszej rundzie rozmów o przyszłych relacjach z W. Brytanią

05.03.2020 16:07

Zakończona w czwartek pierwsza runda negocjacji między UE a Wielką Brytanią pokazała "duże rozbieżności" co do kształtu przyszłych, pobrexitowych relacji - wynika z informacji przekazanych w Brukseli przez głównego unijnego negocjatora Michela Barniera.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami