Wiocha
Wiadomości z tagiem Brexit  RSS
Brexitowy węzeł gordyjski. Wojna o ryby i wolny handel

27.11.2020 8:36


Do tej pory nie wiemy na jakich warunkach Zjednoczone Królestwo opuści Unię Europejską, a 31 grudnia coraz bliżej. Decyzja w tej sprawie ma zapaść na zbliżającym się szczycie Rady Europejskiej. Na jakim etapie są negocjacje i co już udało się ustalić?

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Dramatyczna sytuacja hodowców drobiu w Polsce

25.11.2020 6:24


Sytuacja hodowców drobiu jest dramatyczna, głównie ze względu na pandemię koronawirusa. Ceny skupu kurcząt rzeźnych osiągnęły "dno", przynosząc straty producentom - alarmuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz. Zagrożeniem jest też brexit.

Tagi: Banki, USA, Brexit
Źródło: www.bankier.pl

Unijny dyplomata: Weto Węgier i Polski wywołałoby w Unii kryzys na miarę brexitowego

16.11.2020 14:07


"To będzie wielki kryzys w Unii Europejskiej" - tak wysokiej rangi unijny dyplomata nieoficjalnie komentuje w rozmowie z RMF FM możliwość zawetowania przez Polskę i Węgry nowego budżetu UE i - wraz z nim - funduszu odbudowy, który ma pomóc unijnym gospodarkom w pokonaniu kryzysu spowodowanego przez pandemię koronawirusa. Wetem zagrozili i Mateusz Morawiecki, i Viktor Orban: Warszawa i Budapeszt nie zgadzają się bowiem na mechanizm "pieniądze za praworządność".

Optymistyczne perspektywy, niepokojąca teraźniejszość (komentarz walutowy z 16.11.2020)

16.11.2020 9:25

W pierwszej części listopada złoty wymazał słabość z października na fali optymizmu po wyborach w USA i pozytywnych informacjach z frontu prac nad szczepionką na COVID-19. W tym tygodniu dominującymi tematami będą brexit, sytuacja epidemiczna i postęp prac nad szczepionką.

Tagi: BOR, USA, Brexit
Źródło: cinkciarz.pl

Ulga mieszkaniowa. Brexit skłania do pośpiechu

13.11.2020 20:44

Kto sprzedał nieruchomość w Polsce przed upływem 5 lat od nabycia i chce kupić mieszkanie, działkę lub dom w Wielkiej Brytanii, może skorzystać z preferencji w PIT tylko do końca 2020 r. – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Tagi: PIT, Brexit
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

PBUK: twardy Brexit utrudni uzyskiwanie odszkodowań [Rynek]

13.11.2020 7:48

Wielka Brytania opuści Unię Europejskiej najprawdopodobniej bez umowy - wskazuje Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Będzie to miało (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Korekta siły złotego wisi w powietrzu (komentarz walutowy z 12.11.2020)

12.11.2020 8:39

Znamy rozstrzygnięcie wyborów w USA, pierwsze optymistyczne doniesienia o szczepionce za nami. Na pierwszy plan powraca sytuacja epidemiczna i oczekiwanie na rozstrzygnięcia ws. brexitu. Dynamiczne umocnienie złotego ustępuje miejsca stabilizacji, a korekta ostatniego rajdu wisi w powietrzu.

Tagi: BOR, USA, Brexit
Źródło: cinkciarz.pl

UE chce szybszych przygotowań do brexitu bez umowy

15.10.2020 19:44

Przywódcy UE uzgodnili w czwartek na szczycie w Brukseli, że będą nadal prowadzić negocjacje z Wielką Brytanią w sprawie zawarcia nowej umowy handlowej „w nadchodzących tygodniach”, ale także zintensyfikują przygotowania na wypadek niepowodzenia tych rozmów.

Źródło: www.wnp.pl

PIE: twardy brexit zmniejszyłby polski eksport do Wielkiej Brytanii o 11 proc.

15.10.2020 15:56

Twardy brexit i przywrócenie ceł przez Wielką Brytanię przyczyniłby się do spadku popytu na polskie towary oferowane na tym rynku - uważają eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Oznaczałoby to spadek naszego eksportu na Wyspy o ponad 1,5 mld euro, czyli o 11 proc. - dodają.

Źródło: www.wnp.pl

Barnier: jedność UE ws. brexitu jest silna; prace nad umową z Londynem kontynuowane

13.10.2020 14:47

Jedność Unii Europejskiej w sprawie brexitu jest silna. Będziemy kontynuowali prace w nadchodzących dniach i tygodniach nad uczciwym porozumieniem w sprawie przyszłych stosunków z Wielką Brytanią - napisał na Twitterze główny negocjator UE Michel Barnier.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami