Wiocha
Wiadomości z tagiem Brexit  RSS
Nadal brak porozumienia ws. brexitu

13.09.2020 9:41


Unia Europejska i Wielka Brytania na razie nie doszły do porozumienia ws. zasad, na jakich będzie odbywał się handel między krajami - powiedział PAP ekspert Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Łukasz Ambroziak. Zjednoczone Królestwo jest dla Polski trzecim co do wielkości partnerem handlowym, a w przypadku żywności - drugim.

Źródło: www.bankier.pl

UKNF radzi szczególną ostrożność ze względu na ryzyko wyłudzenia danych w zw. z brexitem

18.08.2020 16:01

Klienci i inwestorzy na rynku finansowym powinni zachować szczególną ostrożność ze względu na ryzyko prób wyłudzenia danych czy przedstawiania nieuczciwych informacji dotyczących postępowania w związku z brexitem oraz pojawienia się nierzetelnych ofert handlowych - przestrzega we wtorek UKNF.

Źródło: www.wnp.pl

Umowa Unii z Wielką Brytanią jest już mało prawdopodobna

23.07.2020 20:04

Główny negocjator UE ds. brexitu Michel Barnier powiedział w czwartek, że Wielka Brytania nie wykazała chęci przełamania impasu w rozmowach o równych szansach dla firm i rybołówstwa, co sprawia, że zawarcie nowej umowy handlowej między Brukselą i Londynem jest "mało prawdopodobne".

Źródło: www.wnp.pl

Brexit: Wielka Brytania będzie powoli wprowadzać kontrole towarów importowanych z UE

12.06.2020 20:36

Władze Wielkiej Brytanii zapowiedziały w piątek, że kontrole towarów importowanych z Unii Europejskiej będą wprowadzane stopniowo, a nie - jak do tej pory planowano - od razu po zakończeniu okresu przejściowego po brexicie.

Źródło: forsal.pl

Bruksela i Londyn wykluczają kompromis. Rozwód UE z Wielką Brytanią będzie brutalny

12.06.2020 8:36

Bruksela i Londyn wykluczają kompromis w sprawie brexitu. Katastrofa zbliża się wielkimi krokami - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Źródło: forsal.pl

Polityczny pat. Brak postępów w rozmowach UE z Wielką Brytanią

05.06.2020 14:36

Po kolejne rundzie negocjacji między UE i Wielką Brytanią strony nie posunęły się znacząco do przodu w rozmowach ws. przyszłego partnerstwa – poinformował główny unijny negocjator ds. brexitu Michel Barnier.

Źródło: forsal.pl

Barnier: Postęp w negocjacjach ws. brexitu rozczarowujący. Londyn spowalnia rozmowy

24.04.2020 16:36

Postęp w zakończonej w piątek kolejnej rundzie negocjacji między UE a Wielką Brytanią był rozczarowujący - oznajmił w piątek w Brukseli główny negocjator ze strony UE Michel Barnier. Zarzucił przy tym Londynowi, że spowalnia rozmowy w ważnych kwestiach

Źródło: forsal.pl

Wielka Brytania: Corbyn ustąpił. Keir Starmer nowym liderem opozycyjnej Partii Pracy

04.04.2020 12:36

Keir Starmer, który dotychczas w gabinecie cieni brytyjskiej Partii Pracy był odpowiednikiem ministra ds. brexitu, został w sobotę nowym liderem tego ugrupowania.

Źródło: forsal.pl

Epitafium dla globalizacji. Czy gospodarka doświadczy rozległego pożaru?

28.03.2020 16:36

Brexit czy wojny handlowe między USA i Chinami to żar, który tlił się pod światowym gospodarczym porządkiem. Pandemia będzie jak benzyna, która może zamienić go w pożar

Źródło: forsal.pl

Koronawirus w UE: Główny negocjator ds. brexitu Michel Barnier zakażony

19.03.2020 12:36

Główny negocjator ze strony UE ws. relacji z Wielką Brytanią Michel Barnier poinformował w czwartek, że test na koronawirusa dał u niego wynik pozytywny. Na razie nie wiadomo, z kim miał kontakt w ostatnim czasie.

Tagi: USA, Brexit
Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami