Hopaj
Wiadomości z tagiem Brexit  RSS
Brexit: Wielka Brytania będzie powoli wprowadzać kontrole towarów importowanych z UE

12.06.2020 20:36

Władze Wielkiej Brytanii zapowiedziały w piątek, że kontrole towarów importowanych z Unii Europejskiej będą wprowadzane stopniowo, a nie - jak do tej pory planowano - od razu po zakończeniu okresu przejściowego po brexicie.

Źródło: forsal.pl

Bruksela i Londyn wykluczają kompromis. Rozwód UE z Wielką Brytanią będzie brutalny

12.06.2020 8:36

Bruksela i Londyn wykluczają kompromis w sprawie brexitu. Katastrofa zbliża się wielkimi krokami - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Źródło: forsal.pl

Polityczny pat. Brak postępów w rozmowach UE z Wielką Brytanią

05.06.2020 14:36

Po kolejne rundzie negocjacji między UE i Wielką Brytanią strony nie posunęły się znacząco do przodu w rozmowach ws. przyszłego partnerstwa – poinformował główny unijny negocjator ds. brexitu Michel Barnier.

Źródło: forsal.pl

Barnier: Postęp w negocjacjach ws. brexitu rozczarowujący. Londyn spowalnia rozmowy

24.04.2020 16:36

Postęp w zakończonej w piątek kolejnej rundzie negocjacji między UE a Wielką Brytanią był rozczarowujący - oznajmił w piątek w Brukseli główny negocjator ze strony UE Michel Barnier. Zarzucił przy tym Londynowi, że spowalnia rozmowy w ważnych kwestiach

Źródło: forsal.pl

Wielka Brytania: Corbyn ustąpił. Keir Starmer nowym liderem opozycyjnej Partii Pracy

04.04.2020 12:36

Keir Starmer, który dotychczas w gabinecie cieni brytyjskiej Partii Pracy był odpowiednikiem ministra ds. brexitu, został w sobotę nowym liderem tego ugrupowania.

Źródło: forsal.pl

Epitafium dla globalizacji. Czy gospodarka doświadczy rozległego pożaru?

28.03.2020 16:36

Brexit czy wojny handlowe między USA i Chinami to żar, który tlił się pod światowym gospodarczym porządkiem. Pandemia będzie jak benzyna, która może zamienić go w pożar

Źródło: forsal.pl

Koronawirus w UE: Główny negocjator ds. brexitu Michel Barnier zakażony

19.03.2020 12:36

Główny negocjator ze strony UE ws. relacji z Wielką Brytanią Michel Barnier poinformował w czwartek, że test na koronawirusa dał u niego wynik pozytywny. Na razie nie wiadomo, z kim miał kontakt w ostatnim czasie.

Tagi: USA, Brexit
Źródło: forsal.pl

Johnson: Koronawirus nie opóźni brexitu

19.03.2020 8:36


Mimo pandemii koronawirusa przedłużenie okresu przejściowego po brexicie nie wchodzi w grę, zapewnił w środę brytyjski premier Boris Johnson. W środę w Londynie miała się rozpocząć druga tura rozmów Wielkiej Brytanii z Unią Europejską o przyszłych relacjach.

Źródło: www.bankier.pl

Czy umowa handlowa między USA, a Wielką Brytanią może oznaczać kłopoty z Republiką Irlandii?

15.03.2020 16:31

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson mógł „skonczyć Brexit”, tak jak obiecał, do 31 stycznia 2020 r., ale w następnym roku, znanym inaczej jako okres przejściowy Brexitu, praca wykonywana przez niego, została odcięta. Jedną z pierwszych rzeczy na liście: czyli zawarcie umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi, Johnson obiecał, że umowa zasadniczo...

Źródło: www.ta-praca.pl

Koronawirus opóźni brexit? Nie będzie rozmów bezpośrednich

13.03.2020 7:11


Wielka Brytania i Unia Europejska zgodziły się odwołać bezpośrednie rozmowy w ramach zaplanowanej na przyszły tydzień w Londynie rundy negocjacji w sprawie umowy handlowej - poinformował w czwartek brytyjski rząd. Dodał, że badane są alternatywne rozwiązania.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami