Wiocha
Wiadomości z tagiem Biznes  RSS
Enter Air liczy na powolną odbudowę popytu na podróże samolotem

27.05.2020 14:06


Enter Air spodziewa się powolnej odbudowy popytu na podróże samolotem, ale jest przygotowany nawet na scenariusz braku lotów do końca 2020 roku - poinformował PAP Biznes dyrektor generalny spółki, Grzegorz Polaniecki. Dodał, że przewoźnik lotniczy liczy się ze spadkiem przychodów i poniesieniem straty netto w bieżącym roku.

Źródło: www.bankier.pl

Nowe metody płatności w aplikacji Orlen Pay: Google Pay, Apple Pay i Blik

27.05.2020 9:58


​PKN ORLEN rozwija aplikację ORLEN Pay umożliwiającą płatność za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze. Jej najnowsza wersja pozwala m.in. na korzystanie ze zniżek Karty Dużej Rodziny oraz BiznesTank, a także płatności poprzez Apple Pay, Google Pay oraz Blikiem. Nowe funkcjonalności obejmują także logowanie biometryczne czy też zakup wybranych produktów bez konieczności podchodzenia do kas. Orlen– Komfort ...

Źródło: prnews.pl

Najlepsze konta firmowe z premią - ranking maj 2020 r.

27.05.2020 7:00


Przedsiębiorcy "zarobią" na zakładaniu konta firmowego w maju. Banki oferują premie m.in. za wykonywanie przelewów do ZUS lub US czy utrzymywanie salda na określonym poziomie. Rekordzista kusi klientów biznesowych bonusem w wysokości 1700 zł.

Źródło: www.bankier.pl

Nad Dnieprem małe nie jest piękne? Ostry spór o zmiany podatkowe

27.05.2020 6:36

Ukraińscy mali i średni przedsiębiorcy skarżą się, że w przeciwieństwie do Polski ich rząd nie widzi w nich podstawy zdrowej gospodarki i faworyzuje wielki biznes. Drastyczne ograniczenia związane z kwarantanną uderzyły w nich najsilniej, co może mieć wpływ na cały system finansów państwa.

Źródło: forsal.pl

Selvita z optymizmem patrzy na resztę '20; sytuacja rynkowa wraca do normy

26.05.2020 12:36


Selvita z optymizmem patrzy na resztę 2020 roku i zakłada realizację tegorocznych celów finansowych, ale nie spodziewa się utrzymania dynamiki wzrostu przychodów z pierwszego kwartału - poinformował PAP Biznes prezes Bogusław Sieczkowski. Zarząd zauważa, że utrudniona przez epidemię koronawirusa sytuacja rynkowa wraca do normy i podtrzymuje realizację pierwszej akwizycji w tym roku.

Tagi: USA, Biznes, GUS
Źródło: www.bankier.pl

Będzie potrzeba nawet trzy lata na odbudowę branży HoReCa

26.05.2020 11:18


Sektor HoReCa, obejmujący hotele, restauracje i catering, na odbudowę może potrzebować nawet trzech lat - wynika z badania Barometr COVID-19 Puls Biznesu. Na powrót koniunktury w 2021 roku liczą takie branże jak budownictwo, handel, transport i produkcja.

Źródło: www.bankier.pl

Program Antykryzysowy: Pandemiaki na ratunek biznesowi

26.05.2020 11:00


Zapraszamy na kolejny odcinek Programu Antykryzysowego. Tym razem rozmawiamy o tym, jak z koronawirusowej sytuacji narodził się nowy pomysł na biznes.

Tagi: Kolej, Biznes
Źródło: www.bankier.pl

Ustawa o kontroli inwestycji może wzmocnić pozycję niemieckiego kapitału w Polsce

26.05.2020 10:36

Proponowane przez rząd PiS przepisy ograniczające możliwość przejmowania polskich spółek mogą wzmocnić pozycję niemieckiego kapitału w Polsce – pisze wtorkowy "Puls Biznesu".

Źródło: forsal.pl

Zysk netto Wirtualnej Polski poniżej oczekiwań

26.05.2020 8:30


Wirtualna Polska w pierwszym kwartale 2020 roku miała 39,3 mln zł EBITDA (wg MSSF 16) i 18,4 mln zł EBIT - poinformowała spółka w raporcie. Wyniki te są zgodne z konsensusem PAP Biznes. Niższy o 26,6 proc. od oczekiwań okazał się zysk netto przypisany jednostce dominującej, który wyniósł 6,9 mln zł.

Tagi: PiS, Biznes
Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami