f4up
Wiadomości z tagiem Biznes  RSS
Chińskie rynki zbytu mogą uratować polskie firmy

01.04.2020 10:36

Europa stanęła, więc rynków zbytu warto poszukać w Azji. Jest m.in. szansa na przejęcie spożywczych kontraktów australijskich firm - pisze środowy "Puls Biznesu".

Źródło: forsal.pl

Chiny mogą uratować polskie firmy

01.04.2020 8:43


Europa stanęła, więc rynków zbytu warto poszukać w Azji. Jest m.in. szansa na przejęcie spożywczych kontraktów australijskich firm - pisze środowy "Puls Biznesu".

Źródło: www.bankier.pl

Kościński: pracujemy nad kolejną specustawą dla firm

01.04.2020 7:47


Trwają prace nad kolejną specustawą, która ma pomóc firmom w związku z epidemią koronawirusa; uzupełni ona to, czego brakuje w pierwszej - mówi w wywiadzie dla środowego "Pulsu Biznesu" szef MF Tadeusz Kościński. Nie wyklucza, że w ustawie znajdą się dodatkowe rozwiązania dla średnich firm.

Źródło: www.bankier.pl

Łon: Warto trzymać stopy powyżej zera

31.03.2020 22:36


Warto utrzymać stopy procentowe powyżej zera - napisał w odpowiedzi na pytania PAP Biznes członek RPP Eryk Łon. Jego zdaniem, jeżeli banki nie będą chciały zwiększyć akcji kredytowej, będzie można je do tego skłonić.

Źródło: www.bankier.pl

Upadłość firm odroczona na czas epidemii

31.03.2020 22:36

Niewypłacalni przedsiębiorcy po ustaniu epidemii dostaną kwartał na ocenę, czy są w stanie prowadzić biznes, czy lepiej ogłosić bankructwo

Źródło: forsal.pl

Upadłość odroczona podczas zarazy. "Mamy do czynienia z sytuacją wyjątkową"

31.03.2020 8:36

Niewypłacalni przedsiębiorcy po ustaniu epidemii dostaną kwartał na ocenę, czy są w stanie prowadzić biznes, czy lepiej ogłosić bankructwo.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Rzecznik MŚP: "Ratuj biznes" to akcja wspierająca przedsiębiorców w czasach pandemii

30.03.2020 18:51


"Ratuj biznes" to nowa akcja informacyjno-organizacyjna wpierająca przedsiębiorców w czasach pandemii - poinformowało w poniedziałek Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Źródło: www.bankier.pl

Biznes domaga się nowej tarczy antykryzysowej

30.03.2020 17:20

Władze powinny jak najszybciej wprowadzić tzw. tarczą antykryzysową i jednocześnie pracować nad nową tarczą antykryzysową 2.0 - twierdzi Rada Przedsiębiorczości. Zrzeszone w niej organizacje wystosowały wspólny apel do premiera i parlamentu o pilne zmiany, które pomogłyby przedsiębiorstwom w obliczu pandemii koronawirusa.

Źródło: www.podatki.biz

Netia widzi ryzyko opóźnień inwestycji, ale liczy na to, że nadrobi je do końca roku

30.03.2020 16:12


Netia widzi ryzyko opóźnienia inwestycji w sieć, ale liczy na to, że uda się je nadrobić do końca roku - poinformował PAP Biznes rzecznik prasowy Netii Karol Wieczorek.

Tagi: Biznes
Źródło: www.bankier.pl

Firmy potrzebują rozwiązań, by móc funkcjonować [OPINIA]

30.03.2020 12:36

Piotr Dziwok, prezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL): Wszyscy, również firmy z sektora usług wspólnych, stanęliśmy w obliczu dużej próby. Jak wynika z danych Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), 50 proc. obecnych w Polsce centrów usług działa w skali globalnej, a 80 proc. z nich posiada przetestowane plany pozwalające zachować ciągłość biznesu lub programy naprawcze na wypadek sytuacji kryzysowych.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami