Hopaj
Wiadomości z tagiem Biznes  RSS
Podatki 2021: Estoński CIT już w Sejmie

30.09.2020 16:16

Projekt przewidujący wprowadzenie nowych wariantów opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT) trafił już do Sejmu. W projekcie znalazło się rozwiązanie oparte na formule tzw. estońskiego CIT-u, dzięki której przedsiębiorcy przeznaczający środki na rozwój swoich firm nie muszą płacić podatku tak długo, jak zysk pozostaje w przedsiębiorstwie. Aktualna wersja projektu uwzględnia część wcześniejszych postulatów biznesu.

Źródło: www.podatki.biz

Polityka Nowej Szansy – rząd przeznaczy 720 mln zł na ratowanie firm

30.09.2020 7:50


Przedsiębiorstwa, które są zagrożone niewypłacalnością lub już są niewypłacalne, ale chcą uratować swój biznes i mają na to pomysł, mogą aplikować o pomoc z rządowej Polityki Nowej Szansy. Wsparcie będzie udzielane firmom ze wszystkich branż i segmentów: poczynając od mikro-, małych i średnich, a kończąc na dużych.

Źródło: www.bankier.pl

Były prezes PKN Orlen zatrzymany w sprawie Sławomira Nowaka. W środę przesłuchanie

29.09.2020 20:36


Były prezes PKN Orlen Dariusz K. zostanie przesłuchany w środę w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Biznesmen usłyszy zarzuty korupcyjne, bo według prokuratury miał płacić byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi za stanowisko w spółce.

Źródło: www.bankier.pl

Unii Europejskiej priorytety na czas odbudowy

29.09.2020 20:00

Europa na miarę ery cyfrowej – to według Jakuba Boguckiego, prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland, najważniejszy z priorytetów, jaki wyznaczyła sobie Komisja Europejska do realizacji na najbliższe lata. Nie można jednak zapominać o europejskich wartościach, które powinny przyświecać prowadzącym biznes. A idąc dalej – przestrzeganiu zasad praworządności przez państwa członkowskie.

Źródło: www.wnp.pl

Państwa UE porozumiały się ws. finansowania badań i innowacji

29.09.2020 19:07

Państwa unijne wypracowały we wtorek stanowisko ws. unijnego programu dotyczącego badań naukowych i innowacji "Horyzont Europa" na lata 2021-2027. Przedstawiciele biznesu i niemiecka prezydencja mają nadzieję, że finansowanie z niego ruszy 1 stycznia.

Źródło: www.wnp.pl

Boryszew spodziewa się finalizacji sprzedaży Impexmetalu w ciągu najbliższych kilku tygodni

29.09.2020 16:36


Boryszew spodziewa się finalizacji sprzedaży Impexmetalu szwedzkiej spółce Gränges w ciągu najbliższych kilku tygodni - poinformował PAP Biznes prezes Boryszewa Piotr Lisiecki.

Tagi: BOR, Banki, Biznes
Źródło: www.bankier.pl

Energetyka po wydzieleniu aktywów węglowych nie będzie mieć problemu z finansowaniem

29.09.2020 10:36


Spółki energetyczne, po wydzieleniu aktywów węglowych, nie będą mieć problemu z pozyskaniem finansowania na inwestycje w źródła odnawialne - ocenił w rozmowie z PAP Biznes Mark Remshardt, wiceprezes i starszy analityk Moody's.

Źródło: www.bankier.pl

Co przynosi branży obecna sytuacja ekonomiczna i społeczna [Sprzedaż]

29.09.2020 9:43

Jak to w życiu bywa, losowe okoliczności powodują, że jedni zyskują, a inni tracą. Takim przykładem jest obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Powoduje ona mocne zmiany i zawirowania w biznesie i życiu społecznym. Większość efektów ma charakter negatywny, lecz warto pamiętać, że żadne wydarzenie nie jest tylko całkowicie złe. Po czasie często okazuje się, że pewne osoby i środowiska skorzystały z danej sytuacji, a wydarzenie przynosi pozytywne zmiany w zachowaniu i sposobach funkcjonowania. To samo tyczy się sytuacji biznesowej. Jedne branże tracą, inne zyskują. Jakie szanse otwierają się dla branży ubezpieczeniowej?

Tagi: USA, Biznes
Źródło: feedproxy.google.com

Rusza nowa kampania Banku Pekao promująca rozwiązania cyfrowe dla firm

29.09.2020 8:57


Bank Pekao S.A. digitalizuje usługi dla korporacji oraz MŚP. Bank oferuje klientom m.in. możliwość prostego i bezpiecznego podpisywania umów oraz aneksów, a także składania dyspozycji i wniosków poprzez bankowość internetową PekaoBiznes24. W nowej kampanii przedstawia przedsiębiorcom cały wachlarz usług stworzony właśnie z myślą o nich. fot. Bank Pekao – Nasze podejście do obsługi zdalnej jest ...

Źródło: prnews.pl

BNP Paribas Faktoring rusza z cyklem webinariów dla przedsiębiorców. Pierwsze dotyczy rewolucji w deklaracjach VAT

29.09.2020 8:53


Jesienna edycja Biznesuj Bezpiecznie, cyklu webinariów BNP Paribas Faktoring, rusza 1 października o godz. 11:00. Warsztaty są przeznaczone dla właścicieli firm i pracowników działów księgowości. Odbywają się online i są bezpłatne. Pierwsze webinarium – Jak przygotować się na raportowanie w nowej strukturze JPK_VAT_V7M? – będzie poświęcone zmianom w deklaracjach VAT. fot. Shutterstock Data pierwszego webinarium jest ...

Źródło: prnews.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami