f4up
Wiadomości z tagiem BOR  RSS
Plotka o "wyjściu" PZU wstrząsnęła kursem Aliora

27.10.2020 10:36


Państwowy gigant ubezpieczeniowy chce sprzedać część swojego biznesu bankowego, Alior Banku - poinformowała w poniedziałek "Gazeta Wyborcza" . Plotkom zaprzeczyli już przedstawiciele PZU, jednak wywołały one spore zamieszanie na giełdzie.

Źródło: www.bankier.pl

Paweł Borys: To nie jest taki kryzys, jaki mieliśmy wiosną [WYWIAD]

27.10.2020 8:36

- Firmy mają dziś bufor 50 mld zł dodatkowej płynności. Ale zamknięte branże znalazły się w trudnym położeniu. Wymagają wsparcia w postaci postojowego i instrumentów płynnościowych - Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Tagi: Firma, BOR
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

ODIHR OBWE: wybory na Ukrainie ogólnie przebiegły spokojnie i przejrzyście

26.10.2020 20:48

Wybory lokalne, które odbyły się w niedzielę na Ukrainie, ogólnie przebiegły spokojnie i przejrzyście - oceniła w poniedziałek szefowa misji obserwacyjnej Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) OBWE Ingibjoerg Solrun Gisladottir.

Źródło: www.wnp.pl

W Niemczech powstanie stacja tankowania wodoru dla pociągów pasażerskich

26.10.2020 20:34

Alstom, Rhein-Main-Verkehrsverbundes (RMV) oraz Infraserv Höchst wybudują infrastrukturę wodorową w regionie Ren-Men. Od grudnia 2022 roku stacja tankowania będzie zaopatrywała w wodór największy na świecie tabor pociągów pasażerskich Coradia iLint wyposażonych w ogniwa paliwowe. Całkowita wartość zamówienia wynosi 500 mln euro.

Tagi: Paliwa, Europa, BOR
Źródło: www.wnp.pl

Ponad 60 mln Amerykanów zagłosowało już w wyborach prezydenckich

26.10.2020 20:27

Na osiem dni przed wyborami prezydenckimi w USA głos oddało w nich już ponad 60 mln Amerykanów, co stanowi rekord i może być zapowiedzią najwyższej frekwencji wyborczej od ponad 100 lat - przekazuje w poniedziałek Reuters, powołując się na portal U.S. Elections Project.

Tagi: BOR, USA
Źródło: www.wnp.pl

W. Brytania: Johnson nie zmienia zdania w sprawie bonów żywnościowych dla ubogich dzieci

26.10.2020 20:12

Brytyjski premier Boris Johnson oświadczył w poniedziałek, że kampania prowadzona przez piłkarza Marcusa Rashforda na rzecz przedłużenia bonów żywnościowych dla ubogich dzieci na czas wolny od zajęć jest świetna, ale nie zmienił stanowiska rządu w tej sprawie.

Źródło: www.wnp.pl

Boryszew przyjął program skupu max. 80 mln akcji własnych

26.10.2020 16:00


Zarząd spółki Boryszew przyjął program nabywania akcji własnych, w ramach którego chce skupić do 80 mln akcji, stanowiących 33,33 proc. kapitału zakładowego - podał Boryszew w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

Fiskus nie będzie pobierał podatku od fundowanych pracownikom szczepień na grypę

26.10.2020 14:26


Ministerstwo Finansów planuje zaniechanie poboru podatku od wartości szczepień przeciw grypie, które są finansowane np. pracownikom przez pracodawców - wynika z projektu przygotowanego w resorcie finansów.

Źródło: www.bankier.pl

Lekarze ze Wschodu nie uratują służby zdrowia

26.10.2020 6:00


Dzięki nowej ustawie Covidowej lekarzy spoza Unii Europejskiej będzie można zatrudnić na podstawie uproszczonych procedur. Choć kadry brakuje, pojawiają się również wątpliwości, czy ta zmiana jakkolwiek wpłynie na uzupełnienie niedoborów wykwalifikowanych pracowników w Polsce.

Źródło: www.bankier.pl

Bułgaria: Premier Borisow zakażony koronawirusem

25.10.2020 16:57

Premier Bułgarii Bojko Borisow poinformował w niedzielę na Facebooku, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Obecnie szef rządu przebywa na domowej kwarantannie. Poinformował, że odwołał spotkania i wystąpienia zaplanowane w najbliższym czasie.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami