Wiocha
Porady finansowe  RSS
Rekordowo słabe dane o oszczędnościach Polaków. Dzieją się rzeczy, których nigdy wcześniej nie obserwowaliśmy

#zrodlo
Z danych NBP wynika, że średnie oprocentowanie lokat bankowych zakładanych w kwietniu po raz pierwszy w historii spadło poniżej 1 proc. i wyniosło 0,93 proc.

Źródło: forsal.pl

Banki zaostrzają wymogi udzielania kredytów w obliczu pandemii

#zrodlo
Już w pierwszych tygodniach rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19 banki znacznie zaostrzyły kryteria i warunki udzielania kredytów. W stosunku do przedsiębiorstw reakcja banków była najostrzejsza od połowy 2009 r. Z drugiej strony oferowały dotychczasowym kredytobiorcom okresowe zawieszenie spłat rat.

Źródło: forsal.pl

Nawet 4 proc. straty na lokacie. A najgorsze dopiero przed nami

#zrodlo
Inflacja pochłania siłę nabywczą oszczędności kilka razy szybciej niż banki dopisują do nich odsetki. Nie jest to nic nowego – z problemem tym mierzymy się już od 5 lat. Skala problemu przybiera jednak gwałtownie na sile.

Źródło: forsal.pl

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Ogromny wzrost wydatków

#zrodlo
Od 206 do 250 tys. zł rocznie kosztuje w Polsce wychowanie dziecka w wieku do lat 18. Od 2014 r., gdy zaczęto prowadzić badania na ten temat, koszt ten wzrósł niemal o 30 tys. zł, czyli o 16,5 proc. - pisze we wtorek "Gazeta Polska Codziennie".

Tagi: PiS
Źródło: forsal.pl

Obliczanie emerytury w czerwcu 2020. Zmiany zasad waloryzacji

#zrodlo
Osobom, które kończą swoją aktywność zawodową i podejmą decyzję o przejściu na emeryturę w czerwcu 2020 r., ZUS obliczy świadczenie na takich samych zasadach, jak w maju. Takie rozwiązanie wprowadzono w związku z epidemią COVID-19 i zagwarantowano w tarczy antykryzysowej 3.0.

Tagi: ZUS, Emerytury
Źródło: forsal.pl

Wakacje kredytowe nie tylko w pandemii. Banki chcą w zamian zmniejszenia podatku

#zrodlo
Rząd proponuje możliwość zawieszenia spłaty w razie utraty pracy lub głównego źródła dochodu. Sektor finansowy chce rekompensaty za utracone odsetki w postaci mniejszego podatku

Źródło: forsal.pl

Polacy szukają bezpieczeństwa inwestycji nawet kosztem utraty siły nabywczej

#zrodlo
Dynamiczny wzrost oszczędności w bankach mimo niskiego oprocentowania pokazuje, że Polacy szukają bezpieczeństwa nawet kosztem utraty siły nabywczej - ocenia analiza HRE. Powołuje się na dane NBP, według których w kwietniu nasze oszczędności wzrosły o 7 mld zł.

Źródło: forsal.pl

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ma być przedłużony do 28 czerwca

#zrodlo
Trwają prace legislacyjne, by dodatkowy zasiłek opiekuńczy, przysługujący rodzicom w związku z zamknięciem placówek opiekuńczych, został przedłużony do 28 czerwca - poinformował PAP wiceminister resortu rodziny Stanisław Szwed.

Źródło: forsal.pl

Marcin Dec: Czy istnieje kredyt idealny? [FELIETON]

#zrodlo
Chcesz, czytelniku, kupić mieszkanie. OK, masz wkład własny, lecz na resztę musisz wziąć kredyt hipoteczny. Tylko na jak długo? Czy istnieje optymalny okres takiego kontraktu z bankiem z twojego punktu widzenia? - pyta w felietonie ekonomista Marcin Dec.

Źródło: forsal.pl

Rząd wprowadza 3-miesięczne wakacje kredytowe. Zobacz, kto będzie mógł skorzystać

#zrodlo
Dajemy konsumentom prawo do zawieszenia spłaty kredytu na okres do 3 miesięcy, bez naliczania odsetek i innych opłat - powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dotyczy to tylko jednego kredytu i osób, które straciły pracę lub główne źródło dochodu po 13 marca br. - dodała.

Źródło: forsal.pl

Dopłaty z programu Czyste Powietrze: na co i ile dostaniemy?

#zrodlo
Dotacje do wymiany ogrzewania na elektryczne, pompę ciepła, piec gazowy, kocioł na pellet czy panele fotowoltaiczne w ramach programu Czyste Powietrze będą wypłacane na nowych zasadach. Ma być szybciej, ale zmieni się też wysokość dopłat. Kiedy i jakie zmiany wejdą w życie? Kiedy banki zaczną udzielać kredytów z dotacjami? Sprawdziliśmy.

Tagi: Kredyty, Banki
Źródło: forsal.pl

Oszczędzanie w czasie kwarantanny. Pandemia pokazała, jak wiele wydajemy na kaprysy

#zrodlo
Miesiąc bez galerii handlowych, kin i restauracji niektóre rodziny zakończyły z kilkoma tysiącami złotych oszczędności. I w końcu policzyły, jak wiele wydają na zakupowe kaprysy.

Źródło: forsal.pl

Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych leci w dół. Resort finansów zmienił warunki

#zrodlo
Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych oferowanych w maju będzie niższe, ale klienci detaliczni będą nadal korzystać z preferencji względem inwestorów na rynku hurtowym - wynika z piątkowego komunikatu Ministerstwa Finansów.

Źródło: forsal.pl

Minister finansów: Może się okazać, że Polskę czeka recesja, ale nie wiadomo, czy obejmie ona cały rok

#zrodlo
Może się okazać, że Polskę czeka recesja, ale nie wiadomo na razie, czy obejmie ona cały rok - informuje minister finansów Tadeusz Kościński w rozmowie z portalem gazetalubuska.pl. Zapewnia, że zapowiedzi odmrażania gospodarki nie wynikają ze złego stanu finansów państwa.

Źródło: forsal.pl

Co dalej z 500 plus i trzynastą emeryturą? Jest deklaracja premiera

#zrodlo
Dzisiaj rodziny z dziećmi mogą w łatwiejszy sposób przejść przez ten trudny czas dzięki 500 plus, a emeryci dzięki trzynastej emeryturze. My wszystkie te programy społeczne, programy prorodzinne zamierzamy utrzymać - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: forsal.pl

Awaria w PKO BP i Pekao. "Większość problemów została już usunięta"

#zrodlo
Dwa banki: PKO BP i Pekao doświadczyły problemów z elektronicznymi systemami obsługi klientów. Większość problemów została już usunięta - poinformowały w poniedziałek PAP służby prasowe obu banków.

Tagi: PKO BP, Banki
Źródło: forsal.pl

Maląg: Świadczenie 500 plus nabrało nowego wymiaru - pozwala rodzinom przeżyć miesiąc

#zrodlo
Dzisiaj świadczenie 500 plus nabrało nowego wymiaru - pozwala rodzinom przeżyć miesiąc, w sytuacji, gdy jeden z rodziców może stracić pracę przez pandemię - przekonywała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Źródło: forsal.pl

Zakładanie lokat traci sens. Oprocentowanie spadnie niemal do zera

#zrodlo
Jeszcze w lutym średnie oprocentowanie nowo zakładanych lokat wynosiło średnio 1,2 proc. Po dwóch obniżkach stóp procentowych coraz więcej jest ofert z oprocentowaniem niewiele wyższym od zera np. 0,2 proc. lub nawet 0,01 proc.

Źródło: forsal.pl

Santander: po obniżce stóp przez RPP stracimy na odsetkach do 450 mln zł

#zrodlo
Santander Bank Polska szacuje, że w związku z decyzją RPP o obniżkach stóp procentowych grupa straci na odsetkach od 380 do 450 mln zł - ocenił bank w czwartkowym komunikacie.

Źródło: forsal.pl

Masz kredyt mieszkaniowy i wpadłeś w tarapaty? Analityk: Są trzy koła ratunkowe

#zrodlo
Właściciele kredytów mieszkaniowych, którzy wpadli w tarapaty finansowe mogą skorzystać co najmniej z trzech kół ratunkowych; należy jednak się pospieszyć - wskazuje Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments.

Źródło: forsal.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Polecamy
Zadbaj o wyposażenie swojej gastronomii

#zrodlo

Prowadząc lokal gastronomiczny, niezbędne jest, abyśmy odpowiednio zadbali o wyposażenie naszej kuchni. Świadczy to o profesjonalizmie restauracji, bistra czy baru, jak również stanowi wielkie ułatwienie w przygotowywaniu niejednokrotnie kilku posiłków w jednym czasie. Co powinniśmy wiedzieć, aby właściwie dobrać meble gastronomiczne do własnej działalności oraz z usług jakich producentów korzystać, aby mieć gwarantowane sto procent...

Tagi: Lokaty, Miedź
Źródło: www.finanseosobiste.pl

reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami