Wiocha
Porady finansowe  RSS
Obligacje premiowe. Kościński: Kolejna emisja nie jest wykluczona

#zrodlo
Jest zainteresowanie obligacjami z możliwością wygrania premii pieniężnych, kolejna emisja obligacji premiowych nie jest wykluczona - poinformował PAP w czwartek minister finansów Tadeusz Kościński.

Źródło: forsal.pl

Odroczenie spłaty rat kredytów. ZBP: Banki będą szybko będą rozpatrywać wnioski

#zrodlo
Banki szybko będą rozpatrywać wnioski o odroczenie - na trzy miesiące - spłaty rat kredytów - zapewnia w poniedziałkowym komunikacie Związek Banków Polskich. Kredytodawca będzie musiał uzasadnić, że odroczenie jest konieczne ze względu na sytuację finansową spowodowaną pandemią koronawirusa.

Źródło: forsal.pl

PZU uruchomi dotowane ubezpieczenia dla rolników. Dofinansowanie z budżetu wyniesie do 65 proc. składki

#zrodlo
Od poniedziałku, 16 marca, rolnicy będą mogli ubezpieczyć w PZU swoje uprawy jare - poinformował PZU. Dofinansowanie z budżetu państwa może wynieść do 65 proc. składki.

Źródło: forsal.pl

Banki zamykają część placówek. Apelują o korzystanie z bankowości elektronicznej

#zrodlo
Z powodu koronawirusa część banków zamyka niektóre placówki. Banki apelują, by korzystać z bankowych kanałów mobilnych lub bankowości internetowej.

Źródło: forsal.pl

Polacy wypłacają pieniądze z banków. NBP uspokaja: Gotówki wystarczy dla wszystkich klientów

Gotówki wystarczy dla wszystkich klientów banków. Gotówka do banków komercyjnych jest wydawana przez NBP na bieżąco, w całym kraju, bez żadnych opóźnień i ograniczeń - oświadczył bank centralny w piątkowym komunikacie.

Tagi: Gotówka
Źródło: forsal.pl

Horrendalne podwyżki cen prądu i wywozu śmieci. Gwałtowny wzrost kosztów utrzymania domu

#zrodlo
W lutym przeciętna rodzina wydawała na utrzymanie „dachu nad głową” o 60 złotych więcej niż przed rokiem – wynika z szacunków HRE Investments. Winne są przede wszystkim skokowa podwyżka kosztu wywozu śmieci oraz wyższe stawki za prąd.

Tagi: SKOK, Rodzina
Źródło: forsal.pl

Resort finansów chce płatności bezdotykowych do 100 zł bez PIN

#zrodlo
Minister finansów Tadeusz Kościński zwrócił się do organizacji kartowych o przyspieszenie prac nad wdrożeniem możliwości płatności bezdotykowych do 100 zł bez PIN – poinformował w piątek resort.

Źródło: forsal.pl

Zawieszenie spłaty kredytów na okres kilku miesięcy. Prezydent zwrócił się z prośbą do banków

#zrodlo
"Zwróciłem się z prośbą do przedstawicieli sektora finansowego o stworzenie warunków do zawieszenia spłacania kredytów na okres co najmniej kilku miesięcy" - poinformował prezydent Andrzej Duda.

Źródło: forsal.pl

Warren Buffet Bliskiego Wschodu na kolanach. Epidemia zatopiła fortunę księcia

#zrodlo
Wartość netto majątku saudyjskiego księcia Alwaleeda bin Talala zmalała o 22,3 mld dol. w porównaniu do szczytowego poziomu sprzed 6 lat.

Tagi: AUD
Źródło: forsal.pl

Będą ułatwienia w spłacie kredytów? Prezydent chce pilnych rozwiązań, KNF deklaruje współpracę

#zrodlo
W związku z epidemią koronawirusa prezydent Andrzej Duda zamierza w trybie pilnym wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. KNF deklaruje, że przyłączy się do prac.

Źródło: forsal.pl

5 lat niskich rat. Dłużnicy się cieszą, oszczędzający rwą włosy z głowy

#zrodlo
Prawie 27 tysięcy złotych - tyle na obniżkach stóp procentowych zaoszczędził ktoś, kto w 2012 roku pożyczył na mieszkanie 200 tysięcy złotych - wynika z szacunków HRE Investments.

Źródło: forsal.pl

ZUS przekazał do OFE 2,36 mln zł

#zrodlo
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przekazał do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) kwotę 2,36 mln zł w gotówce, podał ZUS.

Źródło: forsal.pl

Każdy Polak jest winny bankowi 11,5 tys. zł z tytułu kredytu hipotecznego

#zrodlo
W 2019 r. znów zwiększyło się zadłużenie wynikające z kredytów mieszkaniowych. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili przeanalizować, jak wzrastał taki dług w przeliczeniu na jednego Polaka.

Źródło: forsal.pl

Prawie połowa Polaków nie oszczędza na emeryturę

#zrodlo
47 proc. Polaków nie oszczędza na emeryturę, a co czwarty z nas wręcz nie widzi takiej potrzeby. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez Insurance Europe - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Źródło: forsal.pl

Kredyty gotówkowe: na co Polacy najczęściej pożyczają pieniądze?

#zrodlo
Remont mieszkania lub domu, nowy samochód albo spłata wcześniejszych zobowiązań – to właśnie z myślą o tych konkretnych potrzebach Polacy najczęściej pożyczają pieniądze z banku. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Mands, na zlecenie porównywarki finansowej Totalmoney.pl.

Źródło: forsal.pl

Ilu „złotówkowiczów” jest uwięzionych w swoich mieszkaniach?

Problemy ze sprzedażą lokum na wskutek wysokiego zadłużenia, kojarzą się z „frankowiczami”. Warto jednak wiedzieć, że podobne kłopoty mają również niektórzy posiadacze „hipotek” rozliczanych w złotym.

Źródło: forsal.pl

Rekordowo niskie odsetki od lokat nie pomagają państwowej kasie

Około 2,2 mld zł zyskał w ubiegłym roku budżet z podatku Belki. To więcej niż rok wcześniej, ale tylko dlatego, że przybyło pieniędzy trzymanych w bankach.

Źródło: forsal.pl

Tak niskiego oprocentowania lokat nie mieliśmy jeszcze nigdy w historii

#zrodlo
W 2014 r. inflacja w Polsce była zerowa. Ceny nie wzrosły, a jednak oprocentowanie lokat było dwukrotnie wyższe niż obecnie, gdy mamy rekordową inflację.

Źródło: forsal.pl

To miliarderzy dewastują klimat. Nie będą go jednak w stanie naprawić

#zrodlo
Co by było, gdyby bogacze poszli w ślady Bezosa? Setka krezusów nie pokryłaby nawet połowy rocznych wydatków na walkę z ociepleniem

Tagi: ZUS
Źródło: forsal.pl

Rząd prowadzi nas do Azji. Inflacja to cena, którą warto płacić za rozwój?

#zrodlo
Inflacja jest koncepcyjnie wpisana w socjalno-interwencjonistyczny program PiS. To nic zaskakującego. Ekonomiści, do których wzdycha i którymi inspiruje się premier Morawiecki, uważają, że inflacja to cena, którą warto płacić za rozwój. Oczywiście, płacić mają obywatele, a rozwój definiować mają politycy - pisze w felietonie Sebastian Stodolak.

Źródło: forsal.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Polecamy
Bank Millennium umożliwia zawieszenie spłaty kredytu na 3 miesiące

#zrodlo

W związku z wyjątkową sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem, Bank Millennium proponuje klientom znajdującym się w trudnej sytuacji możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu na trzy miesiące, bez wychodzenia z domu. Oferta zawieszenia dotyczy pożyczek gotówkowych i kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych. Dokonanie odroczenia spłaty trzech rat dostępne jest telefonicznie w TeleMillennium. W przypadku decyzji pozytywnej, zawieszana...

Źródło: www.finanseosobiste.pl

reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami