Klatka.pl
Emerytury  RSS
TK: Przepisy dotyczące kumulowania świadczeń emerytalnych zgodne z konstytucją

#zrodlo
System ubezpieczeń społecznych nie może być oparty na zasadzie absolutnej równości; w ramach różnych systemów świadczeniobiorcy mogą być traktowani odmiennie - orzekł Trybunał Konstytucyjny, uznając za zgodne z konstytucją przepisy dotyczące kumulowania świadczeń emerytalnych.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Rząd rozpoczął obrady, zajmie się m.in. Narodowym Programem Szczepień

#zrodlo
We wtorek po godz. 11 rozpoczęło się posiedzenie rządu, który zajmie się m.in. projektem uchwały ws. Narodowego Programu Szczepień; ma też zdecydować o waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych w przyszłym roku oraz zająć się projektem nowelizacji prawa bankowego.

Tagi: Bankowcy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szef komisji spraw wewnętrznych chce, aby Sejm zająć się projektem cofającym tzw. ustawę dezubekizacyjną

#zrodlo
Szef komisji spraw wewnętrznych Wiesław Szczepański z Lewicy chce, aby w Sejmie na połączonym posiedzeniu z komisją polityki społecznej posłowie zajęli się projektem ustawy Lewicy przywracającym świadczenia byłym funkcjonariuszom służb mundurowych i cofającej założenia tzw. ustawy dezubekizacyjnej.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

VIG umacnia się w życiu i wchodzi do emerytur

#zrodlo
Przejęcie biznesu grupy Aegon to kolejny krok w ramach konsolidacji naszego rynku.

Tagi: Kolej, Biznes
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

TK zwleka z ogłoszeniem orzeczenia ws. ustawy dezubekizacyjnej. Namysł jest potrzebny, ale cena gry na zwłokę rośnie

#zrodlo
Mamy do czynienia ze świadomym naruszaniem norm konstytucyjnych przez konstytucyjne organy państwa – mówią eksperci. Co może mieć finansowe konsekwencje dla Skarbu Państwa

Tagi: Miedź, Ustawy
Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Wdrażając PPK po terminie, trzeba wybrać instytucję finansową

Przedsiębiorca należący do tzw. III etapu wdrożenia pracowniczych planów kapitałowych nie zdążył zawrzeć umowy o zarządzanie PPK w obowiązującym go czasie (do 27 października). Czy po upływie tego terminu nadal ma prawo wybrać instytucję finansową, która będzie zarządzać PPK?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

O emeryturach porozmawiamy przez internet. ZUS wprowadza e-wizyty

Chorzów, Rybnik, Sosnowiec i Zabrze to kolejne oddziały ZUS, w których możliwe jest umówienie e-wizyty, czyli wideorozmowy z pracownikiem organu rentowego.


Źródło: praca.gazetaprawna.pl

PPK w sektorze publicznym: Uprawnienia i ułatwienia dla samorządów

Z punktu widzenia pracowników budżetówki najważniejsza jest możliwość oszczędzania w programach emerytalnych tworzonych przez pracodawców w miejscu pracy. Do tej pory jej bowiem nie mieli.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

RPD apeluje o zmianę przepisów o świadczeniach dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami

O zmianę przepisów o świadczeniach dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami zaapelował w poniedziałek rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak do minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg.

Tagi: PiS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Czy powszechne towarzystwa emerytalne są gotowe do przeprowadzenia zmian w OFE? [WYWIAD]

- Celem zmian jest ostateczne przekazanie zgromadzonych środków w prywatne ręce, co powinno wzmocnić rynek kapitałowy - mówi Szymon Ożóg, prezes Nationale-Nederlanden PTE.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Chłoń-Domińczak: Nie powinniśmy systemem emerytalnym łatać dziur związanych z kryzysem

System emerytalny musi być stabilny długookresowo. Wszyscy powinniśmy się zgodzić, że jest to taki element, który nie powinien podlegać bieżącym presjom - mówi w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” dr hab. Agnieszka Chłoń-Domińczak z SGH.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Sąd nad ustawą dezubekizacyjną

Zanim prezes Trybunału Konstytucyjnego zarządziła przerwę w rozprawie do września, przedstawiciele Sejmu i prokuratury musieli odpowiedzieć na długą listę trudnych pytań.

Tagi: Długi, Sejm
Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Bez podwyżek w budżetówce, bez skoku w płacy minimalnej, ale z trzynastą i czternastą emeryturą – taki ma być budżet w 2021 roku

Bez podwyżek w budżetówce, za to z trzynastą i czternastą emeryturą – taki ma być budżet w 2021 r.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

W Senacie ustawa w sprawie bonu turystycznego i kwestia emerytur osób z rocznika 1953

Uchwaloną z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy ustawą o Polskim Bonie Turystycznym, przepisami dot. ponownego przeliczenia wysokości emerytur osób z rocznika 1953 i wyborem członka komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii zajmie się Senat na rozpoczynającym się w środę dwudniowym posiedzeniu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

TSUE: Odmienne opodatkowanie zagranicznych emerytur to nie dyskryminacja

Odmienne opodatkowanie emerytur, w zależności od obywatelstwa świadczeniobiorcy, nie narusza unijnej swobody przemieszczania się. Nie oznacza też dyskryminacji ze względu na przynależność państwową – orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

TK zajmie się sprawami uchwały trzech izb SN i sporu kompetencyjnego

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy w przyszłym tygodniu wnioski ws. uchwały trzech Izb Sądu Najwyższego i tzw. sporu kompetencyjnego - dowiedziała się PAP w Trybunale Konstytucyjnym. Rozprawy w tych sprawach odbędą się zgodnie z terminarzem.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Zmarł 97-letni Manolis Glezos, symbol greckiego ruchu oporu

W Atenach zmarł w poniedziałek 97-letni Manolis Glezos, legenda greckiego ruchu oporu podczas drugiej wojny światowej, najbardziej znany z brawurowej akcji ściągnięcia w 1941 roku hitlerowskiej flagi ze swastyką z Akropolu.

Tagi: Akcje
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Premier: 50 mld zł z refinansowania budżetu wystarczy na 6-7 tygodni

50 mld zł, które otrzymaliśmy w wyniku refinansowania budżetu, wystarczy na 6-7 tygodni - powiedział w poniedziałek w Senacie premier Mateusz Morawiecki. Jak mówił, "takie są potrzeby wypłaty emerytur, chorobowego, wynagrodzeń dla nauczycieli, dla służby zdrowia".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

TK przełożył rozprawę w sprawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej na 21 kwietnia

Na 21 kwietnia Trybunał Konstytucyjny przełożył termin rozpatrzenia w pełnym składzie pytania warszawskiego sądu okręgowego dotyczącego tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Pierwotnie rozprawa miała się odbyć 17 marca.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Rekompensata odprawy emerytalnej bez składek

O tym, że rekompensata odprawy dla emeryta nie jest oskładkowana, decyduje charakter tego świadczenia, a nie jego nazwa. Tak orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Klatka.pl
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami