f4up
Emerytury  RSS
TK przełożył rozprawę w sprawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej na 21 kwietnia

#zrodlo
Na 21 kwietnia Trybunał Konstytucyjny przełożył termin rozpatrzenia w pełnym składzie pytania warszawskiego sądu okręgowego dotyczącego tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Pierwotnie rozprawa miała się odbyć 17 marca.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Rekompensata odprawy emerytalnej bez składek

O tym, że rekompensata odprawy dla emeryta nie jest oskładkowana, decyduje charakter tego świadczenia, a nie jego nazwa. Tak orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Reforma emerytalna:IKE plus bez stałego zasilania

#zrodlo
Ustawodawca nie przewidział, żeby na konta utworzone w ramach likwidacji OFE obowiązkowo wpływała część składek. A szkoda, bo dywersyfikacja źródeł oszczędzania na starość jest potrzebna.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

UE: KE przedstawia strategię w sprawie równouprawnienia płci i walki z przemocą

#zrodlo
Komisja Europejska zaprezentowała w czwartek swoją strategię na rzecz równości mężczyzn i kobiet w Europie, w ramach której chce dążyć do wyrównywania ich szans na rynku pracy oraz walczyć z przemocą.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Dymisja premiera Ołeksija Honczaruka. Ukraiński parlament zaaprobował kandydaturę Denysa Szmyhala

#zrodlo
Parlament Ukrainy przyjął w środę na nadzwyczajnym posiedzeniu dymisję premiera Ołeksija Honczaruka, co oznacza dymisję całego gabinetu. W późniejszym głosowaniu na stanowisko szefa rządu zaaprobowano kandydaturę Denysa Szmyhala, wysuniętą przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Biedroń: moją pierwszą inicjatywą prezydencką będzie pakiet dla seniorów

Moją pierwszą inicjatywą jako prezydenta RP będzie pakiet rozwiązań przywracający godne życie seniorom – oświadczył w środę w Będzinie (Śląskie) kandydat Lewicy na główny urząd w państwie, europoseł Robert Biedroń.

Tagi: Prezydent
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Biedroń: chcemy, aby emerytury stażowe były wypłacane kobietom po 55. roku życia i mężczyznom po 60. roku życia

#zrodlo
Chcemy, aby emerytury stażowe były wypłacane kobietom po 55. roku życia i mężczyznom po 60. roku życia - powiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Dodał, że świadczenie powinno być powiązane z emeryturą minimalną w wysokości 1600 zł netto.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

W. Brytania: Rząd przedstawił strategię walki z koronawirusem

#zrodlo
Brytyjski rząd przedstawił we wtorek plan walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w którym wśród możliwych działań są wymienione: zamykanie szkół, praca z domu i odwoływanie dużych zgromadzeń, aby opóźnić szczyt epidemii.

Tagi: USA
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kidawa-Błońska o podniesieniu wieku emerytalnego: powinniśmy byli lepiej to tłumaczyć

#zrodlo
Należało lepiej wytłumaczyć ludziom cel podwyższenia wieku emerytalnego i dać im wybór, czy chcą dłużej pracować – powiedziała kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, zaznaczając, że sama decyzja rządu PO-PSL była właściwa.

Tagi: Prezydent, PSL
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Minimalna emerytura i emerytura stażowa. Jest nowy projekt Biedronia i OPZZ

#zrodlo
Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń i OPZZ przedstawią we wtorek projekt ustawy o minimalnej emeryturze i emeryturze stażowej - poinformował PAP szef sztabu kandydata Lewicy Tomasz Trela.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Japonia: Najstarszy mężczyzna świata zmarł w wieku 112 lat

#zrodlo
112-letni Chitetsu Watanabe z prefektury Niigata w Japonii zmarł niecałe dwa tygodnie po otrzymaniu dyplomu najstarszego żyjącego mężczyzny świata od organizacji Guinness World Records – podały we wtorek japońskie media.

Tagi: Japonia
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Karczewski: Trzynasta emerytura będzie wypłacana. Poprawki Senatu odrzucimy

"Trzynasta" emerytura będzie wypłacana, poprawki wprowadzone w Senacie głosami przedstawicieli większości senackiej zostaną w Sejmie odrzucone - zapewnił w piątek wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Dlaczego nie może być niższego podatku tylko dla emerytów?

Czy zwolnienie może dotyczyć konkretnego podatnika? Komu przysługuje prawo inicjowania uchwały? Kiedy trzeba uwzględniać przepisy o pomocy de minimis?

Tagi: Podatki, PiS
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Likwidacja OFE: Co trzeba wiedzieć przenosząc środki z OFE do IKE lub ZUS?

#zrodlo
W związku z reformą emerytalną, w 2020 roku środki, które zgromadziliśmy w OFE zostaną automatycznie przekazane na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Wypełniając specjalną deklaracje, pieniądze możemy jednak przenieść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Waloryzacja 2020: Większy limit przy 500+ dla niepełnosprawnych

#zrodlo
Próg otrzymywanych świadczeń uprawniających do dodatku zostanie zwiększony do 1700 zł. Dla osób już go otrzymujących nie będzie konieczne składanie odrębnego wniosku.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Buda: Projekt ws. przeniesienia środków z OFE na IKE z korzyścią dla członków OFE

#zrodlo
Projektowana zmiana dotycząca przeniesienia środków z otwartych funduszy emerytalnych (OFE) na indywidualne konta emerytalne (IKE) odbędzie się z korzyścią dla obecnych członków OFE - zapewniał w czwartek w Sejmie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Tagi: IKE, Sejm
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Włochy: Saperzy ostrzegają przed petardą nazwaną jak system emerytalny

#zrodlo
Petarda nazwana "Kwota 100", czyli tak, jak nowy system przechodzenia na wcześniejszą emeryturę we Włoszech, jest postrachem przed tegorocznymi zabawami sylwestrowymi. Przestrzegają przed nią saperzy mówiąc, że ma niszczącą siłę i jest nielegalna.

Tagi: Włochy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Nie bądźmy pewexami. Nie porównujmy PPK z OFE [TWEET TYGODNIA]

#zrodlo
Czy ktoś obawia się, że rząd zabierze mu pieniądze z konta albo każe oddawać co trzecią złotówkę na Centralny Port Komunikacyjny? Raczej nie, skoro oszczędności leżą spokojnie na rachunkach i lokatach, bankomaty działają bez zarzutu, a przed oddziałami bankowymi nie ustawiają się kolejki.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Dietl: PPK i prywatyzacja OFE zwiększą oszczędności emertytalne Polaków

#zrodlo
Pracownicze Plany Kapitałowe oraz prywatyzacja Otwartych Funduszy Emerytalne zwiększą oszczędności emertytalne Polaków - powiedział w poniedziałek prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Przekazanie funduszy z OFE do ZUS. Resort podał terminy

#zrodlo
Od 1 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. uczestnicy OFE mają czas na decyzję o przekazaniu funduszy z OFE do ZUS i złożenie stosownej deklaracji - podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pieniądze tych, którzy jej nie złożą, 27 listopada 2020 z OFE automatycznie trafią do IKE.

Tagi: ZUS, IKE
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami