Prointegra
Emerytury  RSS
W Senacie ustawa w sprawie bonu turystycznego i kwestia emerytur osób z rocznika 1953

#zrodlo
Uchwaloną z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy ustawą o Polskim Bonie Turystycznym, przepisami dot. ponownego przeliczenia wysokości emerytur osób z rocznika 1953 i wyborem członka komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii zajmie się Senat na rozpoczynającym się w środę dwudniowym posiedzeniu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

TSUE: Odmienne opodatkowanie zagranicznych emerytur to nie dyskryminacja

#zrodlo
Odmienne opodatkowanie emerytur, w zależności od obywatelstwa świadczeniobiorcy, nie narusza unijnej swobody przemieszczania się. Nie oznacza też dyskryminacji ze względu na przynależność państwową – orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

TK zajmie się sprawami uchwały trzech izb SN i sporu kompetencyjnego

#zrodlo
Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy w przyszłym tygodniu wnioski ws. uchwały trzech Izb Sądu Najwyższego i tzw. sporu kompetencyjnego - dowiedziała się PAP w Trybunale Konstytucyjnym. Rozprawy w tych sprawach odbędą się zgodnie z terminarzem.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Zmarł 97-letni Manolis Glezos, symbol greckiego ruchu oporu

W Atenach zmarł w poniedziałek 97-letni Manolis Glezos, legenda greckiego ruchu oporu podczas drugiej wojny światowej, najbardziej znany z brawurowej akcji ściągnięcia w 1941 roku hitlerowskiej flagi ze swastyką z Akropolu.

Tagi: Akcje
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Premier: 50 mld zł z refinansowania budżetu wystarczy na 6-7 tygodni

#zrodlo
50 mld zł, które otrzymaliśmy w wyniku refinansowania budżetu, wystarczy na 6-7 tygodni - powiedział w poniedziałek w Senacie premier Mateusz Morawiecki. Jak mówił, "takie są potrzeby wypłaty emerytur, chorobowego, wynagrodzeń dla nauczycieli, dla służby zdrowia".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

TK przełożył rozprawę w sprawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej na 21 kwietnia

#zrodlo
Na 21 kwietnia Trybunał Konstytucyjny przełożył termin rozpatrzenia w pełnym składzie pytania warszawskiego sądu okręgowego dotyczącego tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Pierwotnie rozprawa miała się odbyć 17 marca.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Rekompensata odprawy emerytalnej bez składek

O tym, że rekompensata odprawy dla emeryta nie jest oskładkowana, decyduje charakter tego świadczenia, a nie jego nazwa. Tak orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Reforma emerytalna:IKE plus bez stałego zasilania

#zrodlo
Ustawodawca nie przewidział, żeby na konta utworzone w ramach likwidacji OFE obowiązkowo wpływała część składek. A szkoda, bo dywersyfikacja źródeł oszczędzania na starość jest potrzebna.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

UE: KE przedstawia strategię w sprawie równouprawnienia płci i walki z przemocą

#zrodlo
Komisja Europejska zaprezentowała w czwartek swoją strategię na rzecz równości mężczyzn i kobiet w Europie, w ramach której chce dążyć do wyrównywania ich szans na rynku pracy oraz walczyć z przemocą.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Dymisja premiera Ołeksija Honczaruka. Ukraiński parlament zaaprobował kandydaturę Denysa Szmyhala

#zrodlo
Parlament Ukrainy przyjął w środę na nadzwyczajnym posiedzeniu dymisję premiera Ołeksija Honczaruka, co oznacza dymisję całego gabinetu. W późniejszym głosowaniu na stanowisko szefa rządu zaaprobowano kandydaturę Denysa Szmyhala, wysuniętą przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Biedroń: moją pierwszą inicjatywą prezydencką będzie pakiet dla seniorów

Moją pierwszą inicjatywą jako prezydenta RP będzie pakiet rozwiązań przywracający godne życie seniorom – oświadczył w środę w Będzinie (Śląskie) kandydat Lewicy na główny urząd w państwie, europoseł Robert Biedroń.

Tagi: Prezydent
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Biedroń: chcemy, aby emerytury stażowe były wypłacane kobietom po 55. roku życia i mężczyznom po 60. roku życia

#zrodlo
Chcemy, aby emerytury stażowe były wypłacane kobietom po 55. roku życia i mężczyznom po 60. roku życia - powiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Dodał, że świadczenie powinno być powiązane z emeryturą minimalną w wysokości 1600 zł netto.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

W. Brytania: Rząd przedstawił strategię walki z koronawirusem

#zrodlo
Brytyjski rząd przedstawił we wtorek plan walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w którym wśród możliwych działań są wymienione: zamykanie szkół, praca z domu i odwoływanie dużych zgromadzeń, aby opóźnić szczyt epidemii.

Tagi: USA
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kidawa-Błońska o podniesieniu wieku emerytalnego: powinniśmy byli lepiej to tłumaczyć

#zrodlo
Należało lepiej wytłumaczyć ludziom cel podwyższenia wieku emerytalnego i dać im wybór, czy chcą dłużej pracować – powiedziała kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, zaznaczając, że sama decyzja rządu PO-PSL była właściwa.

Tagi: Prezydent, PSL
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Minimalna emerytura i emerytura stażowa. Jest nowy projekt Biedronia i OPZZ

#zrodlo
Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń i OPZZ przedstawią we wtorek projekt ustawy o minimalnej emeryturze i emeryturze stażowej - poinformował PAP szef sztabu kandydata Lewicy Tomasz Trela.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Japonia: Najstarszy mężczyzna świata zmarł w wieku 112 lat

#zrodlo
112-letni Chitetsu Watanabe z prefektury Niigata w Japonii zmarł niecałe dwa tygodnie po otrzymaniu dyplomu najstarszego żyjącego mężczyzny świata od organizacji Guinness World Records – podały we wtorek japońskie media.

Tagi: Japonia
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Karczewski: Trzynasta emerytura będzie wypłacana. Poprawki Senatu odrzucimy

"Trzynasta" emerytura będzie wypłacana, poprawki wprowadzone w Senacie głosami przedstawicieli większości senackiej zostaną w Sejmie odrzucone - zapewnił w piątek wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Dlaczego nie może być niższego podatku tylko dla emerytów?

Czy zwolnienie może dotyczyć konkretnego podatnika? Komu przysługuje prawo inicjowania uchwały? Kiedy trzeba uwzględniać przepisy o pomocy de minimis?

Tagi: Podatki, PiS
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Likwidacja OFE: Co trzeba wiedzieć przenosząc środki z OFE do IKE lub ZUS?

#zrodlo
W związku z reformą emerytalną, w 2020 roku środki, które zgromadziliśmy w OFE zostaną automatycznie przekazane na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Wypełniając specjalną deklaracje, pieniądze możemy jednak przenieść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Waloryzacja 2020: Większy limit przy 500+ dla niepełnosprawnych

#zrodlo
Próg otrzymywanych świadczeń uprawniających do dodatku zostanie zwiększony do 1700 zł. Dla osób już go otrzymujących nie będzie konieczne składanie odrębnego wniosku.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami