Hopaj
Biznes  RSS
Włoskie i francuskie koncerny walczą o pozwolenie na fuzję

#zrodlo
Po zmianie warunków połączenia PSA i FCA szukają wsparcia u konkurencji, by uzyskać zgodę Komisji Europejskiej. Właśnie z tego powodu włoskie i francuskie przedsiębiorstwa zaproponowały Toyocie zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładach Sevelnord pod Valenciennes.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Neobanki – wyzwanie dla sektora finansów i IT

Od siedmiu lat regularnie pojawiają się w dyskusjach łączących temat nowych usług finansowych i technologii. Czym są? Jakie potrzeby zaspokajają? Jak działają?

Tagi: Banki, neoBANK
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak nie wylewać dziecka z kąpielą, czyli czas postawić na certyfikację

#zrodlo
Zaufanie do państwa i stanowionego przez nie prawa to stale kierowany względem prawodawcy postulat. Ma ono też i drugie, rzadziej dyskutowane oblicze, tj. zaufanie „idące od góry”, okazywane przez państwo adresatom i interesariuszom, których traktuje się jako odpowiedzialnych i racjonalnych partnerów, gotowych angażować się w prace legislacyjne, a później włączyć się w proces stosowania prawa.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Bezpieczeństwo lekowe a innowacje

Budowanie bezpieczeństwa lekowe kraju wymaga innowacyjnych narzędzi. Wykorzystanie Value Based Healthcare do szacowania wartości krajowych leków i innowacyjnego mechanizmu RTR do powiązania ich ceny nie tylko z efektem zdrowotnym – zapewni Polsce suwerenność i bezpieczeństwo lekowe.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak dziś postrzegamy innowacje w ochronie zdrowia?

#zrodlo
Innowacja to każdy produkt, proces lub ich połączenie, który może być udostępniony konkretnym odbiorcom. Mają generować postęp i umożliwiać jego wdrażanie. Charakteryzują się wysoką wartością dodaną i co ciekawe, nie muszą być droższe od rozwiązań, jakie zastępują. Dzisiejszy system ochrony zdrowia nastawiony jest na zachowanie zdrowia lub jego szybkie odtworzenie. Potrzebuje nie tylko innowacji w technologiach lekowych, nielekowych i terapeutycznych, ale również tych organizacyjnych i zarządczych, bo to właśnie te ostatnie nierzadko są warunkiem do wdrożenia nowoczesnej medycyny.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rozwiązania w zakresie zaopatrzenia w wodę dla przemysłu farmaceutycznego i biotechnologii

#zrodlo
Przemysł farmaceutyczny stoi przed szeregiem wyzwań, jednak najważniejszym jest jak najlepsza ochrona pacjentów przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu farmacji na środowisko naturalne.

Tagi: Farmacja, Jen
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Reguła wydatkowa. Skuza z MF: W resorcie nie toczą się prace nad zmianą progu ostrożnościowego

#zrodlo
W Ministerstwie Finansów nie toczą się żadne prace nad zmianą zapisanego w konstytucji progu ostrożnościowego 60% PKB, poinformował wiceminister finansów Sebastian Skuza.

Tagi: PiS, PKB
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Premier chce użyć TK przeciwko przedsiębiorcom [NEWS DGP]

Po tym jak firmy zaczęły się domagać wypłaty odszkodowań za ograniczenia wprowadzane rozporządzeniami COViD-owymi, premier skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, którego uwzględnienie może skutkować brakiem możliwości dochodzenia roszczeń.

Tagi: Firma, Premier
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

François Nuyts, prezes Allegro: Polska giełda ma dość pieniędzy [WYWIAD]

- Jesteśmy przekonani, że polska giełda ma wystarczająco duży potencjał. Jednocześnie, ofertę naszych akcji będziemy kierować zarówno do inwestorów krajowych, jak i zagranicznych - mówi w rozmowie z DGP François Nuyts, prezes Allegro

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wygrywają ci, którzy są gotowi na wyzwania

#zrodlo
Nowoczesna edukacja oznacza rozwijanie kompetencji cyfrowych. Czym jednak one są i jak je poprawnie zdefiniować? Czy lepsze przygotowanie uczniów przełoży się w niedalekiej przyszłości na umiejętności pracowników i rozwój innowacyjnej gospodarki – zastanawiano się podczas debaty „Czy szkoły staną się liderem cyfrowej transformacji?” na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Bezgotówkowe ułatwienia i pułapki

Pandemia przyspieszy cyfryzację usług finansowych, która i tak w Polsce jest na bardzo zaawansowanym poziomie – to główny wniosek z panelu zatytułowanego „Zbliż, zapłać, zaciągnij kredyt, spłać pożyczkę - cyfryzacja usług finansowych”

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ponad 1 mld zł dotacji dla średnich przedsiębiorców. PARP pomaga polskim firmom

#zrodlo
Rozwój, wspieranie innowacji i badania – tym powinien się zajmować PARP. W czasach koronawirusa zajmuje się również ratowaniem przedsiębiorców. O tym i o zabezpieczaniu publicznych środków mówi zastępca prezesa PARP Marcin Czyża.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zakupy odbierzesz w kiosku Ruchu? Regulski: Mamy infrastrukturę logistyczną, która może takie rozwiązanie dostarczyć

#zrodlo
Polacy nauczyli się korzystać z formatu „convenience” – blisko domu, szybki zakup o odpowiedniej porze. Jak się to przekłada na nasz biznes? Jesteśmy blisko klienta. Mamy 2,5 tys. lokalizacji, które możemy przestawić, dopasować do miejsca, gdzie jest klient – mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" wiceprezes zarządu Ruch S.A. Piotr Regulski.

Tagi: Biznes
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

PGNiG stawia na biogazownie. „Praktycznie każda gmina będzie miała taki zakład energetyczny”

#zrodlo
Chcemy wykorzystać możliwości, które mamy i które są związane z Zielonym Ładem, ale dadzą też naszej gospodarce większą niezależność i większe bezpieczeństwo energetyczne. Takim pomysłem jest biometan – mówi w studiu DGP prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Obajtek: Orlen to jedyna spółka w Polsce, przygotowana do transformacji energetycznej

#zrodlo
Daniel Obajtek zapewnia w rozmowie z Markiem Tejchmanem, wicenaczelnym DGP, że Orlen jest przygotowany, by zrealizować ambitny plan osiągnięcia zeroemisyjności w 2050

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Projekt nowelizacji KSH ws. m.in. nadzoru w spółkach trafił do konsultacji publicznych

#zrodlo
Wprowadzenie do polskiego prawa tzw. prawa holdingowego regulującego relacje prywatno-prawne spółki dominującej i spółek zależnych oraz zwiększenie efektywności nadzoru w spółkach kapitałowych zakłada projekt nowelizacji kodeksu spółek handlowych, który trafił właśnie do konsultacji publicznych.

Tagi: PIT, Spółki, ING
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Borys: Polskę czeka kilka trudnych kwartałów. Będziemy jednak wracać na ścieżkę wzrostu [WYWIAD]

- Najbardziej prawdopodobny scenariusz to brak całkowitego lockdownu, ale wprowadzenie punktowych obostrzeń o charakterze branżowym czy geograficznym – mówi w wywiadzie dla DGP prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Tagi: BOR
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Plik produktowy a branżowość, czyli feed idealnie dopasowany do twojego biznesu

#zrodlo
Feed jest właściwie niezbędny w sklepach internetowych. Zawiera informacje o sprzedawanych produktach – ich cenie, dostępności czy innych atrybutach. Przydaje się w wielu kanałach marketingowych, począwszy od reklam PLA, poprzez sieci afiliacyjne, a skończywszy na porównywarkach cenowych. Czy jednak w każdej branży powinien wyglądać tak samo?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tarcza 1.0 to produkt w iście sowieckim stylu. Dobrze, że rząd wyciągnął wnioski [OPINIA]

Na dziś wygląda na to, że realizuje się scenariusz, którego nikt nie przewidywał. Recesja w Polsce spowodowana epidemią COVID-19 chyba będzie płytka. Z dostępnych danych wynika, że bezrobocie wzrosło o 0,3 pkt proc. (5,5 proc. w styczniu, 5,8 proc. w kwietniu), sprzedaż detaliczna w okresie styczeń – kwiecień 2020 r. była niższa o 5,8 proc. wobec analogicznego okresu w 2019 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Mateusz Maj z VivaDrive: Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań wymaga dużo pozytywnej energii

- Na pewno było dużo stresu - opowiadał gość studia Dziennika Gazety Prawnej o ostatnich miesiącach, kiedy pandemia i lockdown zatrzęsły gospodarkami świata. W ramach cyklu BiznesKontakt spróbowaliśmy się dowiedzieć, jak stosunkowo młoda firma, oparta o nowoczesne technologie, poradziła sobie w tej sytuacji.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami