f4up
Biznes  RSS
Tacza antykryzysowa nabiera kształtu. Znamy szczegółowe rowiązania specustawy [NEWS DGP]

Najważniejszych rozwiązania z projektów nowelizacji specustawy, do której dotarł DGP. Rozwiązania mają pomóc walczyć z ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Duda koryguje pakiet antykryzysowy. Samozatrudnieni w trudnej sytuacji będą zwolnieni z płacenia składek na ZUS

#zrodlo
Państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia firmom, które utrzymają miejsca pracy; zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego br. - poinformował prezydent Andrzej Duda.

Koronawirus w Polsce: Jak pracodawca może ratować firmę przed upadłością?

#zrodlo
Wprowadzony stan zagrożenia epidemiologicznego bez wątpienia wpłynie na powstanie nowego ładu gospodarczego na świecie. Przedsiębiorcy mają pełną świadomość tego, że dotkliwie odczują skutki gospodarcze koronawirusa. Większość drży w obawie przed upadłością.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

KE wskazuje zasady udzielania pomocy publicznej w związku z pandemią

#zrodlo
Komisja Europejska opublikowała wytyczne dotyczące maksymalnych wartości pomocy publicznej, jaka może zostać udzielona przedsiębiorstwom, zasady gwarancji udzielanych pożyczek, a także regulacje dotyczące obowiązków sprawozdawczych dla programów, których celem jest pomoc przedsiębiorstwom z powodu szoku wywołanego epidemią koronawirusa. Pomoc ta powinna zostać udzielona do 31 grudnia 2020 roku na maksymalnie sześć lat. Dokumenty, jej dotyczące powinny być przechowywane przez 10 lat od momentu udzielenia.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

400 mln zł dla firm cierpiących z powodu pandemii. MFPR uruchomi nowy fundusz pożyczkowy

#zrodlo
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPR) w Programie Inteligentny Rozwój (POIR) planuje uruchomienie nowego funduszu pożyczkowego o wartości co najmniej 400 mln zł, który ma zapewnić przedsiębiorstwom finansowanie kapitału obrotowego na czas oddziaływania kryzysu związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, poinformowano.

Tagi: Firma, PIT, USA
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tarcza antykryzysowa: Jaka pomoc dla małych firm

Tarcza Antykryzysowa to pakiet pomocowy przygotowany przez rząd, który ma wspomóc polskich przedsiębiorców zmagających się z efektami epidemii COVID-19. Sprawdź, jakie rozwiązanie program antykryzysowy ma dla sektora małych przedsiębiorstw.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ochrona sygnalistów: Nowe obowiązki dla przedsiębiorców

#zrodlo
Uwagę opinii publicznej coraz częściej przykuwa termin sygnalista, wykorzystywany na określenie osoby dokonującej zgłoszenia nieprawidłowości zauważonych najczęściej w działaniu jakiejś firmy lub organizacji. Definicja ta dość swobodnie weszła do przekazów medialnych jednakże towarzyszą jej, w społecznym odczuciu, pewne negatywne emocje.

Tagi: Firma
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak zmienić dane w KRS?

#zrodlo
Prowadzisz spółkę? Czasem konieczna będzie aktualizacja danych w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Dowiedz się, jak to zrobić i ile to kosztuje.

Tagi: Spółki
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Emilewicz: Polski biznes może skorzystać na kryzysie związanym z koronawirusem

#zrodlo
Kryzys związany z epidemią koronawirusa paradoksalnie może być szansą dla polskich przedsiębiorców – przyznała w czwartek w Poznaniu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. O polskie produkty i usługi pyta w ostatnim czasie wielu inwestorów dotąd związanych z dostawcami z Chin.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sprawdzone auto bez wyrzeczeń i zobowiązań na długie lata

#zrodlo
W czasach, gdy co 2-3 lata wymieniamy smartfon na nowszy i lepiej wyposażony model, kupowanie auta może stać się kosztownym przyzwyczajeniem. Oferta Autonomia umożliwia jeżdżenie nowoczesnymi używanymi samochodami tak długo, jak chcemy, w zamian za stałą miesięczną opłatę, której wysokość sami możemy wybrać.

Tagi: Długi, Jen
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zafunduj sobie rozwój firmy!

#zrodlo
Czy wpadłbyś na to, że ciągnące się krówki mogą być innowacją stworzoną w efekcie prac badawczo-rozwojowych?

Tagi: Firma
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Na który rachunek dokonywać wpłat powyżej 15 tys. zł po 1 stycznia 2020 r.?

#zrodlo
Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące płatności pomiędzy przedsiębiorcami powyżej 15 tys. zł brutto. Dowiedz się, na który rachunek powinieneś wpłacać należności za usługi bądź towary, aby nie ponieść przykrych konsekwencji.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Budowlanka ma dość ciągłych górek i dołków. Branża czeka na nowe przetargi na budowę dróg

#zrodlo
Firmy coraz bardziej narzekają na to, że w inwestycjach infrastrukturalnych panują ogromne wahania. Co kilka lat przychodzą dołki, które mocno odbijają się na branży. – Ideałem byłoby przedstawienie przez GDDKiA i PKP PLK planów na trzy lata z rozbiciem na kwartały. Wtedy firmy mogłyby się lepiej przygotować do inwestycji – zaznacza Dariusz Blocher, prezes Budimeksu. Jak dotąd wykonawcy nie mogą się tego doprosić.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak prawidłowo wykonać przelewy do ZUS i urzędu skarbowego?

#zrodlo
Zakład Ubezpieczeń Społecznych i właściwy urząd skarbowy to instytucje, które są nierozerwalnie związanie z prowadzeniem biznesu. Każdy przedsiębiorca musi bowiem odprowadzać składki na ZUS i płacić podatki. Brzmi banalnie? Okazuje się jednak, że często pojawiają się problemy związane z odnalezieniem właściwego numeru rachunku bankowego.

GUS: Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce wzrosło realnie o 4,8 proc. r: r w 2019 r.

#zrodlo
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wzrosło realnie o 4,8% r/r i wyniosło w ub.r. 4 918,17 zł, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Hostessa zaprosiła do stoiska? Można zrezygnować z zakupu bez podania przyczyn

Umowa zawarta na targach bezpośrednio po tym, gdy kontakt z klientem nawiązano we wspólnej alei, jest sprzedażą poza lokalem przedsiębiorstwa. Tak wynika z postanowienia trybunału w Luksemburgu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Świąteczne postanowienie: udowodnię, że potrafię posługiwać się komputerem!

Większość z nas posługuje się komputerem zarówno w pracy, jak i w nauce. Jednak czy potrafimy to robić sprawnie? Czy potrafimy to udowodnić? Udowodnić szefowi, rekruterowi i sobie, że posiadamy konkretną KWALIFIKACJĘ.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rząd przyjął projekt budżetu na 2020 rok bez deficytu

#zrodlo
Rząd na poniedziałkowym posiedzeniu przyjął projekt budżetu na 2020 rok bez deficytu - poinformował na konferencji premier Mateusz Morawiecki. Dochody i wydatki mają wynieść po 435,3 mld zł, czyli o ok. 5 mld więcej niż planowano we wrześniu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sprawdzone używane auto w niskich ratach? Tak działa oferta Autonomia

#zrodlo
Kilkuletni Volkswagen, SEAT, Audi lub ŠKODA prosto od dealera, z dokumentowaną historią i niską ratą miesięczną to doskonałe rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ułatwienia w sukcesji przedsiębiorstw od 2020 roku [PODCAST]

#zrodlo
28 listopada 2018 r. weszła w życie ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Nie rozwiązała ona jednak wszystkich problemów związanych z sukcesją przedsiębiorstw. Dlatego w ramach Pakietu Przyjazne Prawo jeszcze raz pochylono się nad tą problematyką. Zawarte w ramach tego pakietu zmiany ułatwiające sukcesję przedsiębiorstw zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. Posłuchaj podcastu!

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami